Várpalota kulturális rendezvényeinek kronológiája

a Krúdy Gyula Városi Könyvtárban archivált meghívók és plakátok alapján

(Béta változat)

 
 

Meghívók, plakátok 2015. I. félév

     
         
         

Időpont

Rendezvény címe vagy jellege

Programok

Közreműködők

Helyszín

         
         

január 3.

       

18:00

Újévi Gála

Fellépnek: Falusi Mariann, Szabó Szilvia, Laki Péter, Szelle Szilárd, Széles Zoltán, Berkes Dániel, valamint az Országos Musical&Operett Kurzus növendékei

 

Jó Szerencsét Művelődési Központ

         

január 12.

       

16:00

Doni megemlékezés a 2. magyar hadsereg értelmetlen pusztulásáról

Megemlékezés, koszorúzás, majd előadást tart Beke Zoltán magyar királyi hadnagy

 

Thury tér, Thury-vár Thury-terme

         

január 17.

       

19:00

Bál

műsor, tánc

 

Rákóczi Telepi Tagiskola tornacsarnok

         
         

január 22.

       

17:00

A MAGYAR KULTÚRA NAPJA

Vörös Valéria Kontraszthatások című textilkollázs-kiállításának megnyitója

Szili Alexandra (fuvola), Józsa Eleonóra (zongora)

Thury-vár Rendezvényterme

 

Katona Csaba alpolgármester ünnepi beszéde

 

˝Nappal hold kél bennem…˝versszínház József Attiláról Turek Miklós színművész előadásában

         

január 27.

 

Városi Televízió fennállásának 25. évfordulójának ünnepsége

 

Várpalota, Szent István u. 16.

15:00

 

Várpalotai Hírcentrum Nonprofit Kft. Új székhelyének megnyitója

   
         

január 27-március 31.

     

Jó Szerencsét Művelődési Központ

18:00

Kell egy közösség - Előadássorozat általános keresztény értékeinkről

A közösség alapja; egységes tanítás, Az imádság megerősítő szerepe, Az Isten imád,Egészséges életstílusata - az istentisztelet, Egészséges életstílus, Az anyagaikról keresztény szemmel, Egészséges fizikai élet, Egészséges lelki élet, A biztos remény és a látható hit, A keresztény küldetésről, Amikor a reménység valóra válik

   
         

február 14.

       

14:00

Bálint Nap

 - Limanowai Emlékportya rövid beszámoló

Bakonyi Poroszkálók Hagyományörző- És Sport Egyesület, Baltavári Tamás történész

Jó Szerencsét Művelődési Központ, Dr. Szíj Rezső Kamaraterem

 

Hangodi László, a Wass Albert Könyvtár és Múzeum muzeológus-történészének előadása

 

 - Palota évszázadai című animációs kisfilm ismertetése és a film megtekintése

 

Oláh Róbert Szénlepke című könyvének bemutatója.

 

Ádám Barnabás ezredes, a Magyar Honvédség vitéz Szurmay Sándor Budapest Helyőrségi Dandár 32. Nemzeti Honvéd Díszegység parancsnokának előadása a Szent Korona őrzésének története napjainkig címmel.

 

Oláh Tibor történelmi stand up comedy-je - Párbajtörténetek az ókortól napjainkig

 

Kátai Zoltán, a legmélyebb hangú magyar énekmondó idézi meg nekünk Balassi Bálint és a két világháború korának katonadalait

         

február 14.

       

19:00

Várpalotai Önkormányzati Bál

Zene - tánc - tombola

First Party ShowBand

Thury-vár

         

február 16.

       

17:00

A nyilaskeresztes pártok története

Előadó: Paksa Rudolf, történész

 

Krúdy Gyula Városi Könyvtár

         
         

február 17.

       

16:00

Kiállítás meghívó

Madártani Egyesület előadással egybekötött kiállítása

 

Thury-vár, Thury terem

17:00

 

˝Pillanatok a megyéből˝Veszprém megye természeti értékei képekben megyejáró vándor természetfotó kiállítás megnyitója

 

Thury-vár rendezvényterme

         

február 18.

       

16:00

Az időskorúak felvilágosítása és biztonságérzetének javítása

Előadó: Hegyesi János ny. rendőralezredes

 

Jó Szerencsét Művelődési Központ, Dr. Szíj Rezső kamaraterem

         

február 20.

       

17:00

 

Nikolausz Krisztián: Löszmélyút-kultúra Mészáros Imre grafikai világa című könyv bemutatója

 

Krúdy Gyula Városi Könyvtár

         

február 23.

       

17:00

A rendszerváltás eseményei Várpalotán, Beszélgetéssorozat I.

   

Krúdy Gyula Városi Könyvtár

         

február 24.

       

16:00

A kommunista diktatúra áldozatainak emléknapja

Megemlékezés a kommunista diktatúra áldozatainak emléknapja alkalmából, Faller Szakképző Iskola falán található emléktábla koszorúzása

 

Thury-vár, Thury-terem

16:00

Amit a környezetkímélő növényvédelemről tudni kell

Előadók: Maternik Zsolt és az Agro Bio Hungary Kft. Képviselője

 

Jó Szerencsét Művelődési Központ, Csiky Iván kamaraterem

         

február 26.

       

17:00

Thuri György Gimnázium és Alapfokú Művészeti Iskola Tanári hangversenye

   

Thury-vár, Rendezvényterem

17:00

Utazók Klubja - előadással egybekötött filmvetítés

   

Jó Szerencsét Művelődési Központ, Dr. Szíj Rezső kamaraterem

         

február 26.

       

17:00

Meghívó

Evangéliumi tanácsok

dr. Janka Ferenc

plébánia közösségi ház

         

március 1.

       

16:00

Emlékezzünk közösen a Kommunizmus Áldozataira

   

Várpalota, Krúdy Gyula Városi Könyvtár

         

március 3.

       

17:00

Városszépítő és -Védő Egyesület közgyűlése

   

Thury-vár, Thury terem

         

március 4-11-18-25.

       

16:00

OVI-SULI

kézműves, játékos testnevelés, zenés kommunikációs és logikai foglalkozások

 

Rákóczi Telepi Tagiskola

         

március 8.

       
 

Tavaszi játszóház

Sok mozgásfejlesztő, kreatív játék; arcfestés, csillámtetoválás stb.

 

Nepomuki Iskola Sportcsarnoka

         

március 9.

       

14:00

Meghívó - A Várpalotai Települési Értéktár Bizottság Elnöke a Bizottság ülését összehívja.

Napirend: 1.) Az értéktárba történő felvételre érkezett javaslat megtárgyalása 2.) Települési értéktárba történő felvételre felhívás megjelentetése a helyi médiában 3.) Értéknap szervezése 4.) Egyéb ügyek

 

Városháza, I. emelet, kis tárgyalóterem

         

március 11.

       

16:00

Thury-vár projektzáró rendezvénye

   

Várpalota, Thury-vár

         

március 13.

       

17:00

Mónos Jenő festőművész Izlandi élmények című kiállításának megnyitója

 

Pappné Csővári Zsófia, ügyvezető igazgató

Thury-vár Márvány terme

         

március 13.

       

14:00

Városi versmondó verseny

   

Thury-vár, Thury terme

         

március 15.

       

9:00-12:00

Inkreatív játszóház

Kézműves foglalkozás: Damjanich-sipka, magyar párta, kokárdák különböző technikákkal, karton huszárok, nemzeti színű lepkék, történelmi totó, Udvari foglalkozások: falovacska, gólyaláb, toborzó nóták, táncok, az 1848-49-es szabadságharc várpalotai és erdélyi emlékei (kiállítás)

 

Thury-vár

         

március 15.

       

9:00

Nemzeti Ünnep

Megemlékezés és koszorúzás Várpalotán az alsóvárosi temetőben a várpalotai Városszépítő és -Védő Egyesület szervezésében gróf Zichy Béla, 48-as nemzetőr sírjánál. Ünnepi beszédet mond: Petrovics László

Bányász Fúvószenekar, Csrregő Néptáncegyüttes, Dr. Opsitos István  Inota Városrész Önkormányzó Testülete elnöke, Petrovics László a VSZVE elnöke, Galambos Szilvia önkormányzati képviselő

alsóvárosi temető

9:00

 

A Radnóti úti emlékműnél megemlékezés és koszorúzás Dr. Opsitos István ünnepi beszéde

 

Inota

9:45

 

Térzene

 

Thuri tér

10:00

 

Galambos Szilvia  ünnepi köszöntője, A Cserregő Néptáncegyüttes és a Magániskola Művészeti Tagozatának ünnepi műsora, Koszorúzás

   
         
         
         

március 16.

       

17:00

˝A mikorkeringés az egészség főutcája˝című ismeretterjesztő előadás a nemer fizikai érterápiáról

   

Thury-vár, Thury terem

         

március 20.

       

17:00

A bölcsők háborúja

Dékány Árpád Sixtus zirci ciszterci apát és Téglásy Imre előadása a Magzatgyermekek Napja Alkalmából (a Keresztény Értelmiségiek Szövetsége Várpalotai Szervezetével közös rendezvény)

 

Krúdy Gyula Városi Könyvtár

         

március 21.

       

16:00

70 éve történt: Várpalota elfoglalása

Dobszai József ny. alezredes, katonatörténész előadása, majd a csatában részt vevő tankokat ismerteti Antal Zoltán makettező

 

Krúdy Gyula Városi Könyvtár

         

március 21.

Könyökvár Óvoda Alapítványi Bál

   

Múzeumkert Étterem

         

március 23.

       

16:30

Várjuk a Várkerti Iskolába!

Tájékoztató a szülők számára

 

Várkerti Általános Iskola és Szakiskola

         

március 23.

       

17:00

A rendszerváltás eseményei Várpalotán. Beszélgetéssorozat II.

A politikai élet eseményeiről és a pártok alakulásáról beszélgtünk Németh Árpáddal, Dr. Szilágyi Tiborral, Zlati Istvánnal. A múlt megidézését a helyi televízió archív adásainak részvételeivel egészítjük ki.

 

Krúdy Gyula Városi Könyvtár

         

március 23.

       

16:00

Várpalota-Pétfürdő Kertbarát Kör Egyesület előadása a méhek szerepéről a gyümölcsösben és a szőlősben

   

Jó Szerencsét Művelődési Központ, Csiky Iván terem

         

március 24.

       

17:00

Tiszta és virágos városért mozgalom meghirdetése a Városszépítő és -Védő Egyesület szervezésében

   

Thury-vár, Thury terem

         

március 24.

       

8:00-9:40

Nyílt Nap

alsó tagozat

 

Rákóczi Telepi Tagiskola

         

március 25.

       

8:00-9:40

Nyílt Nap

felső tagozat

 

Rákóczi Telepi Tagiskola

         

március 25.

       

17:00

Egy kattintásra a rendszerváltás…

A rendszerváltással kapcsolatos online adatbázisok és honlapok bemutatása, különös tekintettel a Krúdy Gyula Városi Könyvtár helyismereti portálja témával kapcsolatos újdonságaira.

Budai László és Volekné Temesi Zsuzsanna

 
         

március 30.

     

Várkerti Általános Iskola és Szakiskola

16:30

Várjuk a Várkerti Iskolába!

Ovi-suli foglalkozások

   
         

március 26.

       

17:00

Kamarahangverseny a zeneiskola szervezésében

   

Thury-vár, Rendezvényterem

         

március 26.

       

17:00

Élménybeszámoló Hambalgó Mihály: 1002 éjszaka meséi címmel a Csiky Iván Utazók Klubja szervezésében

   

Jó Szerencsét Művelődési Központ, Csiky Iván terem

         

március 27.

       

19:00

Húsvétváró Barokk Est

 

Balaton Zenekar, Gizella Nőikar

Thury-vár, Rendezvényterem

         

március 31-április 29-ig

     

Krúdy Gyula Városi Könyvtár

15:00

Kisvakond kiállítás

Megnyitó

   
         

április 2.

       

17:30

Bevezetés az erőszakmentes kommunikációba

Ingyenes előadás

 

Várpalota, Erdődy i. 16., Kőmacska Klub

         

április 6.

       

9:00-13:00

Családi húsvétolás ˝Thury-várban jártam…˝

Lukács Ferenc zenés gyermekműsora

Cserregő Néptáncegyüttes

Várpalota, Thury-vár

10:30

Vetélkedők: tojásgurítás, tojáskeresés, legszebb hímes tojás, legjobb locsolóvers

11:30

Kézműves játszóház: írókázás, mézeskalácssütés, cserépfigurák készítése, ablakdísz készítés, csuhényuszi készítés

         

április 9.

       

16:30

Várjuk a Várkerti Iskolába!

Ovi-suli foglalkozások

 

Várkerti Általános Iskola és Szakiskola

         
         

április 11.

       

19:00

Bál! Bál! Bál!

Jótékonysági Bál

 

Petőfi Étterem

         

április 12.

       

14.00-16:00

City Szeminárium

Előadók: Dr. Ketskés Norbert (tudományos szaktanácsadó), Badár László és Kriszta (Első Európai gyémánt szintű munkatársak)

 

Thury-vár

         

április 15.

       

17:30

Lélekfrissítő Mesecsoport Felnőteknek

   

Várpalota, Erdődy u. 16. Kőmacska Klub

         

április 17.

       

18:00

Bach, Vivaldi & Co.

Rákász Gergely Orgonahangversenye

 

Nagyboldogasszony Római Katolikus templom

         

április 20.

       

17:00

A rendszerváltás eseményei Várpalotán. Beszélgetéssorozat III.

A következő beszélgetés alkalmával az oktatás eseményeiről beszélgetünk Madaras Annamáriával, Forgács Attilával és Fodor Tamással

   
         

április 21.

       

15:00

Ilyenek voltunk…

Kiállítás megnyitó

Nikolausz Krisztián, grafikus

a gimnázium földszinti előtere

         

április 23.

       

9:00-16:00

TOBORZÓNAP

szimulációs programok, harcjárművek és egyéb technikai eszközök bemutatása, paint-ball célbalövés, betekintés a honvédek mindennapjaiba

Magyar Honvédség Bakony Harciképző Központ

Várpalota, Árpád utca 1. Kossuth Laktanya

         

április 23.

       

15:00

Értéktár Nap

Megnyitó, Talabér Márta polgármester köszöntője

Várpalota, Berhida, Öskü, Ősi, Tés, Jásd, Pétfürdő, Sóly civil szervezetei

Thury terem, várudvar, Rendezvényterem

15:30

Palota várának története c. animációs film vetítése

16:00

Csepin Péter - Körmendi Béla: XVI. Századi fegyverek és ruházat bemutatója gyerekeknek és szüleiknek

16:00

Városi Gyermekkórus reneszánsz műsora

16:10

Petrovics László ny. tanár, helytörténész: A palotai (várpalotai) Ferences-rendi kolostorrom

16:30

Szajp Istvánné ny. könyvtárigazgató: Pacsuné Fodor Sára élete, munkássága, Kamarakiállítás Pacsuné Fodor Sára bábjaiból, használati tárgyaiból

18:00

Séta a várfokon, Termékbemutató

16:30-17:30

Középkori játszótér, Középkori kínzóeszközök bemutatása

         
         

április 24.

       

17:00

Kárpátaljai művészek

Kiállítás megnyitó

Gágó Zsolt

Várpalota, Thury-vár, Márvány terem

         

április 24.

       

17:00

Rockest

Vendégeink Előadása

 

Rákóczi Telepi Tagiskola

   

Baráti beszélgetés

   
   

Vendéglátás

   
   

Tourmix Zenekar, Fun Thomas Band Zenekar

   
         

április 28.

Kalmár Lajos és Pintér László fotókiállítása Gemenc címmel

fotókiállítás megtekintése

Pócsik József

Thury-vár, rendezvényterem

         

május 1.

       

10:00

Majális

Apacuka Zenekar koncertje gyermekeknek

 

Várpalota, Cseri parkerdő

11:00

APPRIL S. S. Tánciskola

 

11:15

Bányász Fúvószenekar

 

11:45

Flash Dance

 

12:15

Crystal Fitness Sport Egyesület

 

12:45

VBSK Kyokushin Karate szakosztálya

 

15:00

Wellhello Zenekar koncertje

 

16:30

DSE Unió Csapata

 

17:00

Aerofit aerobik csoport

 

17:15

Cholnoky Mozgásművészeti Stúdió

 

17:45

Dance Action

 

18:15

Retro Party a Koktél Band Énekegyüttessel

 
         

május 8.

       

17:30

Várkerti Általános Iskola tanulóinak kulturális bemutatója.

megnyitó, Vass Gyula portré átadása, vers előadás, zenés  műsor, színdarab előadás

Bányász kórus, Széll Kálmánné Vass Ildikó, Szili Anna 3. c osztályos tanuló, Némethné Patyi Margit, Csór Vivien, Piczil Péter, Halasiné Molnár Mónika (fuvola), Antal Viktória (cselló), Váradi Tamás (hegedű), Tósokiné Török Viktória (zongora), Vikol Erzsébet (vezényel)

Jó Szerencsét Művelődési Központ színházterme

         

május 8.

       

17:00

Roma holokauszt a Grábler-tónál

A székesfehérvári és várpalotai cigányok tömeges kivégzése Várpalotán 1945-ben című forrásgyűjtemény bemutatója

Harmat József, könyvtáros

Várpalota, Szent István út 28.

         

május 15.

       

15:00

Vagonba Zárt Nemzet

A Trianon Múzeum új kiállítása

Becsey Zsolt, Nemzeti Fejlesztési Minisztérium közlekedésért felelős helyettes államtitkár

Várpalota, Zichy-kastély, Gróf Apponyi Albert liget 1.

         

május 19.

       

18:00

Jótékonysági Musical & Operett Est

Fellépnek a ZENÉS ˝színház az egész világ˝Országos Művészeti Tehetségkutató Verseny győztesei az Országos Musical&Operett Kurzus fiatal tehetségei valamint Peller Károly, Szabó Szilvia, Katona Klaudia, Laki Péter

 

Jó Szerencsét Művelődési Központ Várpalota

         

május 19.

       

17:00

A rendszerváltás eseményei Várpalotán

Beszélgetéssorozat IV. pódiumbeszélgetése a város kulturális életéről, különösen a rendszerváltás idején megalakuló Városszépítő és -Védő Egyesületről

Leitner Ferenc, Petrovics László, Próder István, Tolonics László

Krúdy Gyula Városi Könyvtár kamaraterme

         

május 20.

       

9:30

A Magyar Honvédelem Napja

Vendégek fogadása a Thury-várban (Palota terem)

 

Thury-vár

9:50

Csapatzászló fogadása

 

10:00

Ünnepség kezdete

 

10:06

Várpalota Város Önkormányzat képviselőjének köszöntő beszéde

 

10:12

Oszlánszi Béla, alezredes, MH BHK központparancsnok - helyettes köszöntő beszéde

 

10:21

Elismerések, emléktárgyak átadása

 

10:38

Sepsibükkszádi partnereink képviselőjének beszéde

 

10:40

Sepsibükkszádi Fúvózenekar műsora

 

11:10

Ünnepi ebéd: Thury-vár Rendezvényterem

 
         

május 22.-24.

       

16:00

Alfa Fesztivál

Don Gatto, Végállomás, Hősök, Republic, Juhász Laci, Ossian, The Gain Music, Noctis, Ivan & The Parazol, Halott Pénz, Intim Torna Illegál, Juhász Laci, Alvin és a Mókusok, The Joystix, Sub Bass Monster, Babel, Nagy Feró és a Beatrice, Anna and the Barbies, Juhász Laci, Auróra

 

Várpalota, Cseri parkerdő

         

május 29.

       

16:00

Tavaszi Tárlat

Kiállítás a Palotai Alkotók Köre új alkotásaiból.

Éltető Erzsébet

 

16:40

 

A rendezvényt követően közösen átvonulunk a Thury-várban nyíló Chagall-kiállítás megnyitójára.

   

17:00

Marc Chagall festőművész műveiből válogatott kiállítás megnyitója

Kiállítás megtekintése

Szili Alexandra (fuvola), Józsa Eleonóra (zongora)

Thury-vár  Márványterme

         

május 29.

       

18:00

Lakossági Fórum

 

Kepli Lajos, Rig Lajos

Várpalota, Jó Szerencsét Művelődési Központ

         

május 31.

       

7:00

Vadász/Gyermek Nap

Főzőverseny

 

Thury-vár és környéke, Thury-vár rendezvényterme

9:00

Megnyitó

 

9:30

Szegedi Miniszínház Róka Rudi című előadása

 

10:30

Helyi táncosok előadása

 

11:30

Vadászkutya bemutató

 

12:00

Jó ebédhez szól a nóta - Mészáros János Elek

 

13:30

Eredményhirdetések

 

14:00

Helyi táncosok előadása

 

15:30

Solymász bemutató

 

16:00

Katicabogárka Énekegyüttes inkreatív gyermekműsora

 

17:00

Benji

 

18:00

A Dzsungel könyve című musical a Sziget Színház előadásában, Báthory István születésének 160. évfordulója tiszteletére rendezett fotókiállítás

 
         
         

június 1.

       

15:00

Magyar Hősök Napja

Koszorúzással egybekötött Magyar Hősök Napi városi megemlékezés

 

Várplota, Thuri tér

         

június 4.

       

16:15

Fekete arcképcsarnok

A Trianoni Békeszerződés aláírásának 95. évfordulója alkalmából rendezett megemlékezés

Regős Sziránszki József, Borzási Nikoletta

Várpalota, Zichy-kastély, Gróf Apponyi Albert liget 1.

         

június 5.

       

17:00

Fenntartható természet

Kiállítás megnyitó

Dr. Kontrát Károly

Thury-vár, Reneszánsz Festőműhely

         

jún. 12-14.

A Diadal Napja

   

Thury-vár és környéke

         

június 12.

       

17:00

Táncház

 

Cserregő Néptáncegyüttes

várudvar

19:00

Igriczek zenekar koncertje - Muzsika  a középkorból

   

21:30

Lángvirág Tűzszínház előadása

   

22:00

Harcosok Táncosai előadása, élőzene a táborban

 

Regős Sziránszki Jocó

         

június 13.

       

10:30

Diadal napja

Vitéz László bábjáték Pályi János előadásában

 

Várpalota, Thury-vár

14:00

Korabeli vadászat - Agarász és solymász bemutató

 

15:30

Szamárságok Testamentuma c. vásári komédia I. rész

Stúdió Színház

17:00

Kátai Zoltán lantművész koncertje

harcosok

18:00

Szamárságok Testamentuma c. vásári komédia II. rész

Stúdió Színház

19:00

Hollóének Régizene Együttes

 

20:00

Müezzin a török táborban, mise a magyar táborban, Thury lelkesítő beszéde

 

20:30

OSTROM

 

21:20

Tűzijáték

 

21:30

Lángvirág Tűzsszínház előadása

 

22:00

Diadalmámor

 
         

június 13.

       

18:30

Titkos Kert

A tatai Seamróg ír zenekar zenél.

 

Várpalota, Veszprémi út 19.

         

június 14.

       

10:00

Diadal Napja

Langaléta Garabonciások fergeteges gólyalábas műsora

 

Várpalota, Thury-vár

11:00

Csalóka Péter - színdarab

Várkerti Általános Iskola diákjai

15:00

Gyermekek vártámadása és védése, ott ahol a nagy csata zajlott. A két csapatra osztott seregek zoknikkal vívják meg harcukat

 

16:00

Táborbontás, a seregek elvonulnak a vár alól, hogy felkészüljenek a 2016-os Diadal Napjára

 
         

június 15.

Prospektus Nyomda Krúdy kiskönyvtára 23. kötetének bemutatója

Kötet bemutató

dr. Praznovszky Mihány

vár Thury-terme

         

június 20-21.

       

18:00-19:00

Múzeumok éjszakája

Geológiai és földtani viszonyok a palotai medencében

Huszár József

Thury-vár rendezvényterme

19:00-20:00

A várpalotai szénbányászat évtizedei

Buzási István

20:00-20:45

Tinódi Kamarakórus hangversenye (THURY-VÁR Nonprofit Kft. Szervezésében)

 

21:00-22:00

A helyi bányászkultúra fejezeteiről

Petrovics László

22:00-23:00

Bányászgépészeti tevékenység Várpalotán

Dezső Imre

23:00-24:00

Bányabiztonság és bányamentés

Hermann György

24:00-01:00

Bányászanekdoták, humoros történetek

Buzási István

         

június 21.

       

17:00

MUSICALKONCERT

A DZSUNGEL KÖNYVE

Völler Adél, Modri Györgyi

Szent István út 14., Jó Szerencsét Művelődési Központ

   

JÉZUS KRISZTUS SZUPERSZTÁR

   

június 22-26.- augusztus 10-14.

       

8-16 óra között

Szünidei szöszmötölő - Nyári kézműves tábor

tűzzománc készítés, szövés, fonás, keresztszemes hímzés, befőtt készítés, gyöngyfűzés, rongymacska, nemezelés, bőrözés, kirándulás a szentendrei skanzenbe

 

Várpalota, Rózsakút u. 23., Felsővárosi Kvártélyház

 

(Gépelte: Sági István)

Várpalota 2014-es rendezvényei

   
         
         

időpont:

Rendezvény címe vagy jellege:

Műsor:

Közreműködők:

Helyszín:

         

január 12.

       

10.00

emlékezés a Don-kanyarban történt tragédia hőseire

szentmise a hősök tiszteletére, koszorúzás a Doni tragédia áldozataira

Palotai Turul Társaság, Várpalota Város Önkormányzata, Szinbád Nonprofit Kft., Várpalotai Nagyboldogasszony Plébánia

Várpalota, Római katolikus templom, Thury-tér

         

január 20.-április 14.

       

18.00

Jézus lábnyomán a szentföldön

előadások a Bibliából

Hetednapi Adventista Egyház

Jó Szerencsét Művelődési Központ

         

január 22.

       

16.00

A Magyar Kultúra napja

Himnusz előadása, Dr. Kontrát Károly parlamenti államtitkár ünnepi beszéde, kitüntetések átadása, Fény-játékok irodalmi est, Szózat előadása

Dr. Kontrát Károly, Nagy Anna, Huszárik Kata

Thury-vár rendezvényterme

         

január 23.

       

16.30

Várpalotai Rendőrkapitányság helyi vonatkozású tájékosztatója

előadás

Inotai Körzeti megbízott

Inota, faluház

         

január 26.

       

17.00

"Kerek egy esztendő…" előadás a Magyar Kultúra Napja alkalmából

Forgács Zsuzsanna előadó estje

Mézengúzok zenekar, Kákics zenekar, Antal István és zenekara, Cserregő Néptáncegyüttes, Művészeti Iskola Néptánc tagozata, Duna művészegyüttes szólótáncosai Gula Miklós, Forgács Zsuzsanna

Várpalota, Jó Szerencsét Művelődési Központ

         

január 28.

       

10.00, 17.00

Magyar nyelvű kisvakond mesejáték eredeti csehországi bábokkal

 

Masters of Puppets Theatre

Thury-vár

         

január 30.

       

17.00

Magyar Kultúra Napja

Csőszné Rabóczky Ágnes beszéde, Kölcsey Ferenc: Himnusz előadása, Mátyás Király és az igazmondó juhász c. jelenet, Pletykás asszonyok-magyar népmese, Janikovszky Éva: Kire ütütt ez a gyerek?-jelenet előadása, Bárdos Flóra zongora előadása, Versösszeállítás Petőfi Sándor műveiből

Csőszné Rabóczky Ágnes, Várpalota Ált. Iskolás tanulói,

Jó Szerencsét Művelődési Központ színházterme

         

február 1.

       
 

Várpalota-Pétfürdői Kertbarát Egyesület

kirándulás: Agro Mas Expo, Magyar kert kiállítás, Sőlészet-Pincészet kiállítás

 

Budapest, Hungexpo

         

február 3.

       

08.00-11.00

Bakonyi Cserekör

Ruhaosztás

 

Inota, Polyán út 2.

         

február 7.

       

19.00

Zenés komédia előadás

Vajda Katalin: Anconai szerelmesek

Valló Péter, Fábri Péter, Turay Ida színház

Jó Szer. Műv. Központ

         

február 7.

       

16.00

Nemzeti értékek- Hungarikumok, helyi értéktár nap

népdalelőadás, Galambos Szilvia köszöntője, ünnepélyes megnyitó, nemzeti értékek helyi értéktár jelentősége előadás, Dragomir Virág furulya előadása, Helyi értéktár előadások, Táncház

Galambos Szilvia, Forgács Zsuzsa, Dr. Kontrát Károly, Dr. Horváth Zsolt Cserregő Néptáncegyüttes, Tolonics István, Petrovics László, Budai László, Bite Zoltán

Thury-vár

         

február 13.

       

15.00

Diabétesz Klub

Ingyenes vércukor- és vérnyomás mérés

 

Jó Szerencsét Művelődési Központ

         

február 14.

       

15.00

Bálint Nap- a magyar katona helytállása

ismeretterjesztő történelmi előadások

 

Nagy Gyula Galéria

         

február 17.

       

08.00-11.00

Bakonyi Cserekör ruhaosztás

   

Inota, Polyán út 2.

         

február 19.

       

16.00

Bányász Nyugdíjas Klub

egészségügyi előadás

 

Jó Szerencsét Művelődési Központ

16.30

Rajzverseny díjazottjainak kiállítása

   

Inota, Faluház

         

február 21.

       

10.00-18.00

véradás

   

Jó Szer. Műv. Központ

         

február 23.

       

09.00

I. Crystal országos táncverseny

színpadi tánc, hip hop, művészi látványtánc,  akrobatikus showtánc, rock 'n' roll

 

Várpalota, Gál Gyula Sportcsarnok

         

február 24.

       

16.00

Várpalota-Pétfürdő Kertbarát Egyesület előadása

előadás a víztakarékos öntözésről

 

Jó Szer. Műv. Központ

17.00

könyvbemutató

Ármás János: Ötven év, ötven írás

 

Krúdy Gyula Városi Könyvtár

         

február 25.

       

16.00

a Kommunista diktatúra emléknapja

előadás, koszorúzás

Tóth Iván 1945-1956 közötti politikai elítélt, Várpalota Város Önkormányzata, Thury-vár Nonprofit Kft., Vitézi Rend

Várpalota, Thury-vár, Thury terem

         

február 25.

       

16.00

Palotai Turul Társaság megemlékezése

városi megemlékezés a kommunizmus áldozatai emléknapján

 

Thury-vár, Thury terem

         

február 25.

       

17.00

Városszépítő- és Védő Egyesület közgyűlése

Beszámoló, előadások, Módosított alapszabály ismertetése, a Felügyelő bizottság jelentése az egyesület gazdálokdásáról, baráti találkozó

Petrovics lászló elnök, Magyarné Blank Ilona könyvelő,  Próder István F. B. elnök,

Jó Szerencsét Művelődési Központ emeleti 15. sz. termében

         

február 27.

       

17.00

utazók klubja filmvetítés

   

Jó Szer. Műv. Központ

         

február 27.

       

17.00

Papp János várpalotai Festő barangolásaim ecsettel című kiállítása

 

Pócsik József, Várpalota Bartos Sándor Iskola igazgatója

Kávéház, Balatonfüred Kossuth utca 31

         

február 28.

       

16.00

Farsang

fánksütés, arcfestés mulatság, álarckészítés, játék, tánc, zene

 

Várpalota, Ifjúsági Ház

         

február 28.

       

16.00

Farsangi Bál

   

Várpalota, Ifjúsági Ház

         

március 1.

       

19.00

színházi előadás

hegedűs a háztetőn c. musical

Pannon Várszínház, Budapest Klezmer Band

Inota, Retro Színház

         

március 8.

       

19.00

Bán Aladár Ált. Isk. alapítványi Nőnapi Bál

Vacsora, zenés, táncos szórakozás

Cholnoky Mozgásművészeti Stúdió várpalotai csoportja, Pados Lilla verseny táncos, Sánta Zsolt vendégművész, énekes

Nagy Gyula Galéria

         

március 14.

       

17.00

Öveges ernő festőművész Bakony című kiállítása

 

Sárváriné Rieder Zsuzsanna művelődési menedzser, Sertsznyev Kitti

Jó Szerencsét Művelődési Központ emeleti Aulája

         

március 14.

       

14.00

Városi versmondó verseny

   

Thury-vár Thury terme

         

március 15.

       

09.00

gróf Zichy Béla nemzetőr ünnepi megemlékezése

Nepomuki Szent János Rk. Ált. Isk. diákjainak műsora, Köszöntő: Petrovics László, Koszorúzás

Petrovics László a VSZVE elnöke, Nepomuki Szent jános Rk. Ált. Isk. tanulói

Alsóvárosi temető

         

március 15.

       

09.00

az 1848-49-es forradalom és szabadságharc évfordulójának városi megünneplése

Megemlékezés és koszorúzás gróf Zichy Béla sírjánál

Petrovics László a VSZVE elnöke

Alsóvárosi temető

09.00

a radnóti emlékműnél megemlékezés és koszorúzás

Katona csaba, Várpalota város alpolgármestere

Inota

09.45

Térzene

Bányász Fúvószenekar

Thuri tér

10.00

ünnepi köszöntő, a Cserregő Néptáncegyüttes és a Magániskola Művészeti tagozatának ünnepi műsora, koszorúzás

Talabér Márta, Várpalota Polgármestere, Mézengúzok zenekar

Thuri tér

         

március 28.

       

17.00

Tolonics István önálló klubestje

előadás a Thury várról és Tolonics István munkásságáról, baráti beszélgetés, vendéglátással, Bákai Alexandra előadása

Tolonics István Várpalota díszpolgára és helytörténésze, Bákai Alexandra

Rákóczi Telepi Tagiskola

         

március 29.

       

16.00

Papp János várpalotai festő "Barangolásaim ecsettel" című kiállítása

 

Józsvainé Kislőrincz Edit országos képző- és iparművészeti társaság vezetőségi tagja, Magyar Csárda Zenekara Nyári Elek vezetésével

Hévízi Csárda Galéria, Hévíz tavitózsa u. 2.

         

március 29.

       

17.00

DSE unio fittness csapatának tavasz köszöntő műsora

 

DSE unio fitness csapat

Jó Szerencsét Művelődési Központ

         

április 2.

       

08.00

Thury György hősi halálának 443. éfordulója alkalmából ünnepélyes felvonulás

XVI. Sz.-i lovas csapat indul Nagykanizsára

 

Thury-vár

         

április 9.

       

09.00, 10:30

Filharmónia hangverseny

Savária szimfónikus zenekar előadása

 

Jó Szer. Műv. Központ

         

április 10.

       

10.00

a "Jó Szerencsét" köszöntés elfogadásának 120. évfordulója

   

Jó Szer. Műv. Központ

         

április 11.

       

15.00

Szakmai vetélkedő és a Borverseny eredményhirdetése

   

Jó Szerencsét Művelődési Központ

19.00

színházi előadás

Szellem a spájzban, kísértet-komédia két részben

 

Jó Szerencsét Művelődési Központ

         

április 12.

       

08.00-11.00

Magyarok vására

   

Inota, Vásár-tér

09.00

Közös tavaszi park és játszótéri munkák

 

Rákóczi Telepi Baráti Kör

Rákóczi Telep

14.00

Húsvéti játszóház

   

Felsővárosi Kvártély, Pajta Műhely

16.00

Cse' Mese- Bábszínház

   

Inota, Faluház

         

április 14.

       

08.00-11.00

Bakonyi cserekör-Ruhaosztás

   

Inota Polyán út 2.

17.00

Dinnyés József előadó estje

   

Krúdy Gyula Városi Könyvtár

         

április 18.

       

14.00

Passió előadás

Balogh-Kerényi Csíksomlyói Passió című műve nyomán

Reiff Mónika, Sándor Zsuzsanna rendezők

Várpalotai római katolikus templom

         

április 25.

       

14.00

Anyák napi játsszóház

   

Felsővárosi Kvártély, Pajta Műhely

17.00

Csutorás György előadása "küzdelem a boldogságért" címmel

 

Csutorás György pszichológus és lélekgyógyász, Várpalotai Írisz nőegyesület, Krúdy Gyula városi könyvtár, Régiók Nőhálózata Egyesület

Krúdy Gyula Városi Könyvtár

         

ápriis 25.

       

17.00

Pintér László Fotográfus Négy Évszak c. kiállítás megnyitója

 

Vokla János alezredes, az MH Bakony Harckiképző Központ parancsnok helyettese, Pintér Laura Kata

Pétfürdő Közösségi Ház

         

április 26.

       

10.00

Bakony virágai Néptánc Gála

Szólótánc verseny

Kádár Ignác művészeti vezető, az év táncművésze

Jó Szerencsét Művelődési Központ

18.00

díjkiosztó, Néptáncgála

         

április 26.

       

8:15

"Bakony Virágai" megyei szólótáncverseny

   

Jó Szer. Műv. Központ

19.00

Jótékonysági batyus bál

   

Inota, Faluház

         

április 28.

       

17.00

Sárvári Zita előadása "a kortárs képzőművészet helyzetéről dióhéjban"

 

TIT Várpalotai szervezete, Sárvári Zita kurátor, esztéta

Krúdy Gyula Városi Könyvtár

         

április 30.

       

17.00

53. Ney Dávid Kórushangverseny

   

Jó Szerencsét Művelődési Központ

         

május 1.

       

9:30

Majális

Cserregő néptáncegyüttes előadása, vásárok

Várpalota Város Önkormányzata, Thury -vár Nonprofit Kft., Várpalotai Közüzemi Kft.

Várpalota, Cseri parkerdő

10.00

DSE unio csapata

10.45

Bányász Fúvószenekar

11:15

Crystal Fitness Sport Egyesület

11.45

Cholnoky Mozgásművészeti stúdió

12.00

VBSK Kykushin Karate szakosztálya

12:30

szünet

14.00

Flash Dance

14.20

Dance Action

14.40

Aerofit aerobic csoport

15.00

New Dance World Tánciskola

15.30

L.L. Junior

17.00

FunThomas Band Koncert

         

május 4.

       

17.00

"a tolerancia művészete" a többnemű Ukrajnak-koncert

 

Mariana Zakharova zongora, ének, Bernáth Ferenc gitár, Orhan Agabeyli az ukrán percussion iskola alapítója

Thury-vár, rendezvényterem

         

május 6.

       

14.00

író-olvasó találkozó

"radírmocsok" című találkozó a gyerekeknek

Lackfi János, prima primissima-díjas költő, író, műfordító, sajtkukac zenekar, aphonia zenekar

Pétfürdő, Közösségi Ház

16.30

"verskardigán" című találkozó felnőtteknek

         

május 9.

       

17.00

Pablo Picasso festőművész grafikai műveiből válogatott kiállítás megnyitó

 

Csikós Nagy Zsuzsa, műgyűjtő, galériatulajdonos, Talabér Márta polgármester, Kárász András Péter

Thury-vár márványterme

         

május 16.

       

17.00

Thuri György Gimnázium, és Alapfokú Művészeti Iskola volt növendékeinek,és verseny gyűzteseinek koncertjére

   

Thury-vár, Thury terem

         

május 19.

       

16.00

érvényes és eredményes népszavazás 18. évfordulóján

a Polgármesteri Hivatal emléktáblájának megkoszorúzása

Miskolczi Ferenc önkormányzati képviselő, Szöllősi Zoltán

Polgármesteri Hivatal

16.30

 

Mátyusné Tasnádi Marianna kézműves kiállítása

Angeli Katalin, a közösségi ház igazgatója, Napfény Női Kar

Közösségi Ház Nagyterme

17.00

Ünnepi műsor

Köszöntőt mond Horváth Éva polgármester

"Panelkuckó" Napköziotthonos óvoda gyermektánc-együttese, Horváth István Ált. Isk. diákjai és énekkara, Eszterlánc Mazsorett Együttes, Muskátli Tánccsoport, Napfény Női Kar, Péti férfikar

Közösségi Ház Színházterme

         

május 24.

       

18.00

Orgona és Vadászkürt koncert

Bán István-Vadászkamara kürtegyüttes előadása,

 

Várpalota, Nagyboldogasszony templom

         

május 25.

       

10.00

Városi gyereknap

DSE unio csapata

 

Várpalota, Kálvária, Orgona utcai játszótér

10:30

Crystal Fittnes SE bemutatója

11.00

Vásárhelyi András Ált. Isk. bábcsoportjának bemutatója

11.40

Dance Action

12.00

Faller Jenő Szakképző Isk. Rend- és Honvédelmi osztályainak önvédelmi fogások bemutatója

13.00

Eszterlánc Mazsorett együttes

13.30

New Dance World

13.45

Alex állatvédő egyesület pályázatának eredményhirdetése

14.00

Marathon Tömegsport és Környezetvédő Egyesület kutyás szakosztályának bemutatója

14.30

Aerofit Aerobik csoport műsora

14.50

Flash Dance

15.30

Mézengúzok Gyermekzenekar zenés műsora

16.30

VBSK Kyokushin Karate Szakosztálya

17.00

ByAlex koncert

         

május 25.

       

17.00

Magyar hősök napja

városi megemlékezés

Dobszai József nyá. Alezredes,  Palotai turul társaság

Várpalota Thuri tér

         

május 31.

       

09.00

Családi Nap

egész nap: versenyek, játékok, bemutatók

 

Inotai Tagiskola

         

május 31.

       

17.00

Cserregő Néptáncegyüttes tanévzáró gálája

 

Művészeti Iskola, Cserregő Néptáncegyüttes

Művelődési ház színházterme

         

június 3.

       

19.00

Zenés Jótékonysági musical és operett est

 

Peller Károly, Szabó Szilvia, Lőrincz Máté

Jó Szer. Műv. Központ

         

június 4.

       

16.30

városi megemlékezés a trianoni békediktátum 94. évfordulóján

 

Várpalota Város Önkormányzata, Thury-vár Nonprofit Kft., Trianon Múzeum Alapítvány, Palotai Turul Társaság

Várpalota, Trianon Múzeum

         

június 4.

       

16.00

85. Ünnepi Könyvhét

A Várpalotai Bányászszakszervezet kulturális érdekképviselete történetéből című könyv bemutatója

Talabér Márta polgármester, Budai László könvtárvezető, Dr. Buzási István okl. bányamérnök, Dr. Cséby Géza irodalomtörténész, Petrovics László ny. tanár, a könyv szerzője, Szente Tünde szociológus,író, szerkesztő, Tóth Betty a Ferencvárosi Művelődési  Központ és intézményei igazgatója

Thury-vár, Thury terem

         

június 13.

       

17.00

Klubdélután

Kenéz György előadása, Baráti beszélgetés, vendéglátás

Rákóczi Telepi Baráti Kör, Kenéz György, Pintér Laura Kata

Rákóczi Telepi Tagiskola

         

június 14.

       

15.00

az 1944. június és július 14-ei péti szőnyegbombázás 70. évfordulója alkalmából ünnepség

Dokumentumfilm-összeállítás vetítése a bombázásróla közösségi ház színháztermében majd az emlékezés virágainak elhelyezése a Hősök Terei emlékműnél

 

Pét, Közösségi Ház Színházterme, Hősök tere

         

június 14.

A diadal napja

Interaktív előadások a török támadásról

Várpalota Város önkormányzata, Remedien Zrt. Várpalotai Közüzemi Kft.

Thury-vár

         

június 15.

       

18.00

Várpalotai Bányász Kórus a Magyar Zene Évszázadaiból című koncertje

Két régi magyar népdal, Két magyar Gregorián, Két históriás ének, Esterházy: Harmónia caelestis, híres magyaz zeneszerzők művei

Borbás Károly, Forgács Zsuzsi ének, Városi Gyerekkórus Hrváthné Dr. Csomó Orsolya, Mátrai Balázs gitár, Végvári Gábor furulya, Végvári Dorottya furulya, Józsa Eleonóra zongora

Thury-vár

         

június 20.-augusztus 31.

Németh János keramikus, szobrász kiállítása

 

Németh János, Kossuth- és Munkácsy-díjas Érdemes Művész

Várpalota, Thury-vár Kápolnája

         

június 21.

       

18.00-19.00

Múzeumok Éjszakája

a Várpalotai Bányászat 120 éve

Bányászhagyományok Ápolásáért Egyesület, Városszépítő- és Védő egyesület, Várpalotai Bányász Nyugdíjas Szakszervezet és Klub, Rákóczi Telepi Baráti Kör, Thury-vár Nonprofit Kft.

Thury-vár

19.10-20.10

Kimagasló műszaki fejlesztési tevékenység Várpalotán

20.20-21.20

a Helyi Bányászkultúra és közművelődés történetéből

21.30-22.30

Bányász sportélet Várpalotán

22.50-00.30

Bányász anekdoták, humoros történetek

         

június 23.

       

8.00

Magyar szabadság napja megemlékező gyalogtúra

Indulás a Thury-vártól

Palotai Turul Társaság

Thury-vár

11.00

 

koszorúzással egybekötött megemlékezés a Baglyas-Hegytetőn lévő kopjafánál

 

Baglyas

         

július 7.-július 13.

       

08.00-16.00

5. Baranta tábor

bot, szablya, karikás ostor, csatakereszt, puszta kezes harci technikák, népi játékok, néptánc

Attila harcosai Várpalotai barantások egyesület, Turbó Kft.

Várpalota, cseri erdő

         

július 18.

       

18.30

Zeneszó a titkos kertben

koncert, vacsora, beszélgetés

Akusztik Art, Lohonyai Zoltán, Rechner Csaba, Molnár Anita

Várpalota, Veszprémi út 19.

         

július 19.

       

15.00

Pléhcsárda-nap

megnyitó, köszöntő, lufi hajtogatás, ugrálóvár, arcfestés, kézműves sátor, csokievő verseny üdítővel szabadtérti játékok

Katona Csaba alpolgármester

Rákóczi Telepi Tagiskola udvara

15.15

Lőrincz Máté és tánckara

15.45

Bohócműsor és Tari Tibor kvízmester

16.15

Sztanke József erőemelő és barátai

17.00

Funthomas Band Zenekar

18.00

Tombolasorsolás

18.30

TourMix zenekar

19.30

Sör- és virslievő verseny

19.50-22.00

TourMix zenekar

         
         
         

augusztus 2.

       

10.00-17.00

Szent Donát Kápolnai Búcsú

 

Palotai Turul Társaság

Szent Donát-kápolna

14.00

Pharrajimos emléknap, a roma holokauszt székesfehérvári és várpalotai emlékére

Megnyitó,köszöntők

Talabér Márta polgármester, Babai János a Veszprém megyei Roma Nemzetiségi Önkormányzat elnöke

Thury-vár, Grábler-tó

14.30

"a Várpalota határában történt cigánygyilkosságok 1944-45" című kiállítás megnyitója

Hermann István az MNL Veszprém Megyei Levéltárának igazgatója, Márkusné Vörös Hajnalka az MNL Veszprém megyei levéltárának igazgatóhelyettese

15.30

Pharrajimos-cigány holokauszt, Varga Ágota dokumentumfilmjének vetítése

 

17.00

Beszélgetés a megkülömböztetésről, kirekesztésről, üldöztetésről

Varga Ágota filmrendező, Csepeli György szociálpszichológus, Harmat József könyvtáros

18.00

a Grábler-tavi tragédia diákszemmel, séta a Grábler tóhoz

 

19.00

Ünnepi megemlékezés a Grábler-tó mellett

Dr. Trócsányi László Magyarország igazságügyi minisztere

19.30

Snétberger Ferenc és a felsőörsi Snétberger Zenei Tehetség Központ roma diákjainak ünnepi koncertje

 

20.30

a 118 mécses meggyújtása

 
         

augusztus 6.

       

17.00

Andi-bohóc zenés-táncos-ügyességi gyerekműsora

   

Jó Szerencsét Művelődési Központ

         

augusztus 16.

       

18.30

klasszikus dallamok gitáron

vacsora, koncert, beszélgetés

Szabó Anna és Hriczu Ádám, Bors gyula

Várpalota, Veszprémi út 19.

         

augusztus 16.

       

08.00-11.00

Termelők Vására

 

Bakonyi Cserekör

Szabadság tér

15.00

Bogrács-party

Főzőverseny bográcsban, ételek zsűrizése, ételek elfogyasztása közösen, zene. Tánc, jó hangulat, baráti beszélgetések

Szűcs László tangóharmónikus, Rákóczi Telepi Baráti kör Vezetősége

Rákóczi Telepi Tagiskola udvara

         

augusztus 19.

       

17.00

"Négy év vérben, vasban" kiállítás

az I. világháború eseményeiről

Magyar Honvédség, Bakony Harckiképző Központ

Thury-vár, rendezvényterem

         

augusztus 20.

       

09.00

Szent István királyunk, a magyar államiság és az új kenyér ünnepe

ünnepi megemlékezés

Katona Csaba Inota és a Készenléti lakótelep Részönkormányzatának elnöke, Borsos Diána

Inota, Készenléti lakótelep

10.00

Ünnepi szentmise és az új kenyér megszentelése

 

Római katolkius templom

15.15

Ünnepváró térzene

Bányász Fúvószenekar

Szent István szobornál

15.30

ünnepi köszöntőt mond Talabér Márta, Feke Pál Veszprém-Bakony Táncegyüttes

Talabér Márta polgármester, Tóth Julianna ének, Kecse Adrián vers,

 
         

augusztus 23.

       

16.00

Pinceszerrel egybekötött nyitó előadás

indulás: Szabadság tér 15.15 órakor

Szígyártó Dénes, kertészmérnök

Kis-Badacsony, Kiss János pince

         

augusztus 28.-augusztus 30.

       
 

Alfa Fesztivál

koncertek

Edda, Majka & curtis live, Hooligans, Aurora, Kiscsillag, Intim Torna Illegál, Depresszió, Anna and the Barbies, Kowalsky meg a Vega, Paddy & the Rats, Péterfy Bori és a Love Band, Road, Alvin és a Mókusok, Lord, Sub Bass Monster

Várpalota, Cseri erdő

         

szeptember 6.

       

15.30

Mednyánszky László festőművész műveiből válogatott kiállítás

Kiállítás megnyitó: Sárkány József, Köszöntő: Talabér Márta, Dr. Páva Zsolt

Dr. Páva Zsolt Pécs Megyei Jogú Város polgármestere, Talabér Márta Várpalota Város polgármestere, Sárkány József művészettörténész, Józsa Eleonóra zongora művész

Thury-vár márványterme

         

szeptember 6.

       

09.30

Regionális szakmai találkozó városszépítő és -védő egyesületek részére

érkezés, a vendégek fogadása

Talabér Márta, Várpalota Város polgármestere, Várpalotai Városszépítő és -Védő egyesület, Móri Sándor, Próder István, Lábas István, Petrovics László, Várpalota Város Önkormányzata, Huszárné Bacsárdi Valéria önkormányzati képviselő, Thury-vár Nonprofit Kft, Várpalotai Hírcentrum Nonprofit Kft., Várpalota Infó, Miklós László

Thury-vár

09.30-09.45

regisztráció

10.00

köszöntők

10.15

Várpalota helytörténeteti értékeinek bemutatása várséta keretében

12.30

ebéd

13.30

szakmai tanácskozás, további bepillantás a helytörténeti értékeinkbe

14.30

kávészünet

15.00

a résztvevő egyesületek tevékenységének bemutatása

17.00

véleménycsere a tanácskozás témaköreiről

17.30

összefoglaló, ajénlások elfogadása

18.00

tanácskozás zárása

         

szeptember 6.

       

7.45

Bányász nap a Rákóczi Telepen

Bányász Fúvószenekar zenés ébresztője a Rákóczi Telepen

Katona csaba várpalota alpolgármestere, Dr. Buzási István bányamérnök, Einreinhof Attila a Rákóczi Telepi Bánya kör elnöke

Rákóczi Telep

8.00

 

Megemlékezés, koszorúzás a Bányász emlkműnél, köszöntő

 

Bányász emlékmű

13.00, 15.00

Terbe Benjamin Labdarúgó emléktorna, Rákóczi Kupa

köszöntőt mondanak: Talabér Márta, Szabó Béla

Talabér Márta Várpalota polgármestere, Szabó Béla Rákóczi Telepi Baráti Kör

Rákóczi Telepi Tagiskola tornacsarnoka

         

szeptember 6.

       

06.00

64. Városi Bányásznap

Bányász Fúvószenekar zenés ébresztője

   

08.00

 

Megemlékezés, koszorúzás

 

Rákóczi Telep, Szent Borbála emlékmű

09.00

 

Térzene a Művelődési Központ előtt

   

9:30

 

Pál Viktória kiállításának megnyitója a Jó Szer. Műv. Központban

Pócsik József a Bartos Sándor Általános Iskola Igazgatója

 

10:30

 

Bányász Fúvószenekarral menetzenés átvonulás a Thury-várhoz

   

11.00

 

ünnepi megemlékezés a 64. Bányásznapon, emléklapok átadása, megemlékezés és koszorúzás a balesetben elhunyt bányásztestvéreink emléktáblájánál

Makai László, Hargittai László

Thury-vár márványterme, bányászattörténeti Gyűjtemény előcsarnokában

12.00

 

Állófogadás

 

Thury-vár Rendezvényterem

         

szeptember 6.

       

9:30

Pál Viktória festőművész kiállítása

 

Pócsik József iskolaigazgató, Pál Viktória festőművész

Jó Szerencsét Művelődési Központ

         

szeptember 13.

       

18.30

Gála a titkos kertben

zenés műsör

 

Várpalota, Veszprémi út 19.

         

szeptember 13.

       

08.00-11.00

Termelők Vására

   

Szabadság tér

10.00

Baglyashegyi futóverseny

   

Tési út

         

szeptember 15.

       

17.00

Adalékok a város helytörténetéhez

Beszélgetés a várpalotai emberekkel a személyes emlékeikről

 

Krúdy Gyula Városi Könyvtár

         

szeptember 19.

       

12.00

Jéger Éva festménykiállítása

 

Balogh Mátyás, Mozgássérültek Várpalotai Egyesülete

Mozgássérültek Várpalotai Egyesületének Székháza

         

szeptember 20.

       

10.00

II. Várpalotai Ifjúsági Napok

   

Thury-vár, környéke

14.15

Családbarát és ifjúsági nap, Magyar kutyafajták bemutatója

képzőműves foglalkozás, ugrálóvár, trambulin

 

Thuri tér

14.45

Koszorúzás az első világháború kitörésének 100. évfordulója és a Trianon Múzeum 10 éves jubileuma alkalmából

   

Trianon Múzeum

         

szeptember 20.

       

16.00

Kulturális nap Várpalotán

Zichy kastély bemutatása, megemlékezés Ybl Miklós születésének 200. évfordulójára

Városszépítő és -Védő Egyesület, Zöld Istvánné

Várpalota, Trianon Múzeum

         

szeptember 21.

       

18.00

Koncert a Kulturális Örökség Napja alkalmából

   

Thury-vár, Thury terem

20.00

Fáklyás várséta

   

Thury-vár

         

szeptember 27.

       

10.00

Szent Mihály Napi forgatag

   

Inota, faluház

         

szeptember 30.

Magyar Népmese Napja

   

Inota, Faluház

         

október 1.

       

15.00

Idősek Napja

köszöntő, oklevelek átadása, ünnepi műsor

Talabér Márta polgármester, Lovay László

Thury-vár Rendezvényterme

         

október 3.

       

17.00

Idősek napja

   

Inota, Faluház

         

október 4.

       

09.30

XIII. "Bányász kupa" Nemzetközi repülőmodell verseny

     
         

október 6.

       

16.00

Aradi vértanúk emléknapja

   

Thuri tér

         

október 8.

       

18.00

Dr. Reisinger János filmvetítéssel egybekötött előadása

   

Thury-vár, rendezvényterem

         

okóber 10.

       

16.00

Jótékonysági gála a Szegénység Világnapja kiállítás megnyitója

   

Jó Szerencsét Művelődési Központ

17.00

"In Memoriam az első Világháború emlékezete kiállítás megnyitója, "Várpalota I. világháborús hőseinek arcképcsarnoka" című kiállítás megnyitója

   

Thury-vár, Thury terem

         

október 11.

       

14.00-18.00

Tea Délután a Trianon múzeumban

kötetlen beszélgetés, családi ereklyék fényképek bemutatója,

 

Trianon Múzeum, emeleti könyvtár terem

         

október 11.

       

08.00

Kistermelők vására

   

Szabadság tér

         

október 13.

       

10.00

Jégkirálynő-meseszínház

   

Jó Szer. Műv. Központ

17.00

Serdülőkor-a legnehezebb időszak? Domján-Koncz Eszter pszichológus előadása

   

Krúdy Gyula városi Könvtár

         

október 14.

       

17.00

Budai László: Várpalota múltból örökölt értékei-könyvbemutató

   

Krúdy Gyula Városi Könyvtár

         

október 15.

       

17.00

60 éves a Krúdy Gyula Városi Könyvtár

   

Krúdy Gyula Városi Könyvtár

         

október 16.

       

13.00

Író-olvasó találkozó Lackfi Jánossal

   

Krúdy Gyula Városi Könyvtár

         

október 17.

       

17.00

Könyvpatika-Seresné Zsidai Borbála biblioterápiás foglalkozása

   

Krúdy Gyula Városi Könyvtár

         

október 18.

       

10.00

Babanyaggató móka-torna Szebeni Villővel

   

Krúdy Gyula Városi Könyvtár

16.00

Zsil-völgye a XX. Században-könyvbemutató

   

Krúdy Gyula Városi Könyvtár

18.00

XX. Szinbád vacsora

   

Fogadó a Két Bagolyhoz

         

október 19.

       

10.00

Kassowitz László mesemondó előadása

   

Krúdy Gyula Városi Könyvtár

         

október 20.

       

16.00

Növényvédelmi előadás

   

Jó Szer. Műv. Központ

         

október 23.

       

15.00

56-os megemlékezés

koszorúzással egybekötött városrészi megemlékezés

Budai László a Krúdy Gyula Városi Könyvtár vezetője

Inota, '56-os emlékmű

         

október 23.

       

10.00

a 1956 évi forradalom és szabadságharc kezdetének 58. évfordulója

ünnepi megemlékezés, köszöntőt mond: Talabér Márta,

Talabér Márta Várpalota polgármestere, Thuri György Gimnázium tanulói, Várpalotai Bányász Fúvószenekar

Jó Szerencsét Művelődési Központ

         

október 24.

       

17.00

Rákóczi Telepi Baráti kör klubdélutánja

   

Rákóczi Telepi Tagiskola

         

október 24.

       

17.00

"Magyar jelenlét afganisztánban és katonaélet napjainkban"

előadás

Volka János, alezredes

Rákóczi Telepi Tagiskola

         

október 27.

       

17.00

Krúdy Gyula emlékműsor

   

Krúdy Gyula Városi Könyvtár

         

október 28.-december 16.

       
 

Bibliali szabad egyetem, Pál Apostol nyomában

Ismeretterjesztő előadás-sorozat Multimédiás vetítéssel

Tóth Szilárd, teológus, művelődéstörténész

Jó Szer. Műv. Központ

         
         

október 31.

       

16.00

Mindenszentek gyermeknyelven

kézműves foglalkozás

 

Várpalotai Ifjúsági ház

         

november 12.

       

15.00

Szociális Munka Napja

városi ünnepség, oklevelek átadása

Talabér Márta polgármester, Járai Márk

Tuhry-vár

         

november 17.

       

17.00

"A másik oldal" Lendvai István szobrászművész fotókiállítása

 

Láng Tibor, alkotói és életműdíjas fotóművész

Thury-vár, Thury terem

         

november 19.

       

10.00

Fehér Bot Napi jubileumi megemlékezés

 

a Vakok és Gyengénlátók veszprém Megyei Egyesülete Várpalotai Kistérségi Csoportja

Jó Szerencsét Művelődési Ház

         

november 30.-december 21.

       
 

palotai advent

adventi koncertek, köszöntők, gyerekeknek játszóház

 

Várpalota, Thury-vár, Inota, faluház

         

december 2.

       

10.00

Pegazus Színház előadása gyerekeknek

   

Inota, Faluház

         

december 3.

       

17.00

"Fába vésett élet"-Borbála Napi tere-fere Navratil Antal faszobrász emlékére

   

Krúdy Gyula Városi Könyvtár

         

december 5.

       

18.00

Karácsonyváró Koncert

 

Magyar honvéd Férfikar

Nagyboldogasszony Római Katolikus templom

         

december 6.

       

15.00

Szent Borbála napi rendezvény

Bányászhimnusz, Köszöntők, Koszorúzás, Évzáró rendezvény a Rákóczi Telepi Tagiskolában, kiállítás, zenés vendéglátás

Bányász Fúvószenekar, Katona Csaba, Dr. Buzási I., Einreinhof Attila, Cserregő Néptáncegyüttes, Droppil Tibor

Szent Borbála tér, Bányász emlékhely

16.00

Katicabogár interaktív Mikulás napi gyermekkoncert

   

Inota, Faluház

16.00

Crystal gála

   

Thury-vár

20.00

The Gain Music Koncert és Mikulás Party

   

Thury-vár

         

december 11.

       

16.00

Diabétesz Klub év végi klubfoglalkozása a vércukormérő eszközök használatáról

   

Jó Szerencsét Művelődési Központban

         

december 13.

       

16.00

Inotai Tagiskola ünnepi műsora

   

Jó Szer. Műv. Központ

         

december 13.

       

17.00

Dance Action Pét I. Gálája

előadások

Dance Action Pét, Eszterlánc Mazsorett Együttes, Crystal Fitness SE, Silhouette Balett Oroszlány, Mészáros Árpád Zsolt musical-színész

Pétfürdői Közösségi Ház Színházterme

         

december 14.

       

16.00

Nepomuki Szt. János Római Kat. Ált. Isk. műsora Zenevár Zeneiskola ünnepi összeállítása

   

Thury-vár

         

december 17.

       

17.00

Ünnepi ülés a Várpalotai Olimpiai Baráti Kör megalakulásának 10. évfordulója alkalmából

   

Jó Szerencsét Művelődési Központban

         

december 18.

       

17.00

Karácsonyi ünnepség

   

Inota, Faluház

         

december 19.

Zenevár Zeneiskola Karácsonyi koncertje

   

Thury-vár

         

december 20.

       

16.00

Tabáni István ünnepi koncertje

   

Inota faluház

18.00

Várpalotai Bányász Kórus Karácsonyi hangversenye

   

Thury-vár

         

december 21.

       

13.30-15.30

Adventi Játszóház

   

Felsővárosi Kvártély, Pajtaműhely

16.00

Wolf Kati ünnepi koncertje

   

Jó Szer. Műv. Központ

18.00

Várpalotai Bányász Fúvószenekar Jótékonysági Koncertje a Zenevár Zeneiskola javára

   

Jó Szer. Műv. Központ

         

december 31.

       

10.00

Bátyus év végi kocogás a Marathon TKE szervezésében

   

Balázs kert

 

Gépelte: Lippert Bettina

 

 

Várpalota 2013-es rendezvényei

   
         
         

időpont:

Rendezvény címe vagy jellege:

Program:

Közreműködők:

Helyszín:

         

január 12.

       

15.00

emlékezés a Don-kanyarban történt tragédia hőseire

előadás, koszorúzás

Fogarasi János, Smohay Ferenc, Palotai Turul társaság

Várpalota, Krúdy Gyula Városi Könyvtár

         

január 21.

       

17.00

Leitner Ferenc fotókiállítása

 

Talabér Márta polgármester, Dr. Búzási István okl. bányamérnök, Petrovics László ny. tanár

Thury-vár, Thury terem

         

január 22.

       

16.00

Magyar Kultúra Napja

városi ünnepség, himnusz, Talabér Márta ünnepi beszéde, kitüntetések átadása, Nyugati séta, zenés irodalmi est, zongora előadás, szózat

Talabér Márta, Várpalota polgármestere, Járvás Katalin színész

Jó Szerencsét Művelődési Központ színházterme

         

január 26.

       

19.00

Nepomuki Szent János Római Katolikus Ált. Isk. Jótékonysági Bálja

Vendégek várása, köszöntése

Pintér Tibor musical és poerettszínész, énekes, a Sziget Színház alapítója és igazgatója, a Komáromi Lovasszínház alapítója, művészeti igazgatója, Dr. Márfi Gyula érsek

Petőfi étterem

19.20

Pátkai Anna énekszáma

19.30

Sztárvendég: Pintér Tibor

20.00

Queen Dance táncegyüttes műsora

20.20

Vacsora

21.00

Élőzene: Dukai Béci és zenekara

00.00

Tombola

         

február 2.

       

15.00

jótékonysági koncert

 

Mellár Mátyás, Bán-chieri kamarakórus, Tinódi Kamarakórus, Mellárné Mikolics Judit, Schnöller Hedvig

Nagy Gyula Galéria

         

február 11.-16.

       

08.00-18.00

A fizika csodái interaktív kiállítás

fizikai jelenségeket bemutató játékok, ügyességi eszközök, otthon elkészíthető kísérletek

 

Jó Szer. Műv. Központ

         

február 12.-március 26.

Bibiliai Szabadegyetem

Előadás sorozat multimédiás vetítéssel

   
         

február 16.

       

16.00

Segítsünk Hubának! Jótékonysági gála

 

Ásós Attila, Queen Dance, DSE unio, T-Dance, Baby Gabi, Bagi-Nacsa Duo, Henna, Sihell Ferry, Náray Erika, Kökény Attila

Várpalota, Gál Gyula Sportcsarnok

         

február 19.

       

17.00

Öveges Ernő festőművész kiállítás megnyitója

 

Troják Laura, Pócsik József

Jó Szer. Műv. Központ emeleti aula

         

február 22.

       

19.00

Lulu zenés bűnügyi komédia 2 részben

 

Koltai Róbert, Ivancsics Ilona, Király Adrián, Kertész Péter, Végh Judit, Szirtes Balázs, Bodrogi Attila

Jó Szerencsét Művelődési Központ

         

február 26.

       

16.00

Városszépítő és Védő Egyesület Közgyűlése

Beszámoló az Egyesület 2012. évi tevékenységéről, pénzügyi gazdálkodásáról, Tisztújító választás, Baráti találkozó

 

Jó Szerencsét Művelődési Központ emeleti terme

         

március 1.

       

17.00

Rákóczi Telepi Baráti Kör klubestje és állófogadása

Néptánc előadás

Lengyel László, Cserregő néptáncegyüttes

Rákóczi Telepi Tagiskolában

         

Március 1.

Jótékonysági futás

   

Bán Aladár Ált. Iskola

         

március 15.

       

09.00

1848-49-es forradalom és szabadság harc évfordulójának városi megemlékezése

megemlékezés és koszorúzás 

Simon Ágnes a VSZVE elnökség tagja, tagintézmény vezető

Várpalotán az alsóvárosi temetőben, Gróf Zichy Béla sírjánál

09.00

megemlékezés és koszorúzás 

Papp Gyuláné, református lelkészasszony

Inota, Radnóti Emlékmű

09.45

térzene

Bányász Fúvószenekar

Thuri tér

10.00

Dr. Kontrát Károly ünnepi köszöntője, Faller Jenő Szakképző Iskola Duende Színjátszó Körének műsora, koszorúzás

Dr. Kontrát Károly parlamenti államtitkár, Bányász Fúvószenekar

Thuri tér

         

március 22.

       

14.00-18.00

Húsvéti Játszóház

Népi tojásfestési technikák, tulipános dísz készítés

 

Felsóvárosi Kvártély, Pajta Műhely

         

március 22.

       

19.00

Love Story-színházi előadás

 

Szigetszentmiklósi Sziget Színház

Jó Szer. Műv. Központ

         

április 13.

       

15.00

Táncos baráti találkozó

Bányász Táncegyüttes története, kép- és filmvetítés

 

Várpalota, Művelődési Ház

         

április 20.

       

09.30-15.00

Egészség- és sportnap Várpalotán

Ünnepélyes megnyitó, Természetgyógyászati programok, Fittnes-marathon, Gyógyító programok

Talabér Márta polgármester, Bán Aladár Ált. Isk. tanulói, Bakonyi Borbála, Tuba Gábor Botond, Rózsa Judit, Lajkó Tamás, Csizmadia Klára, Bokk Zoltán

Jó Szerencsét Művelődési Központ

         

április 28.

       

18.00

"Bakony Virágai" Néptánc Gála

 

Cserregő Néptáncegyüttes, Nemzeti Kulturális Alap

 
         

május 2.

       

18.00

Mária a Magyar Irodalomban és a képzőművészetben

Toldi Éva tanár, újságíró vetített képes előadása

 

Római Katolikus Plébánia-hivatal Közösségi Háza

         

május 4.

       

08.00

jótékonysági horgászverseny

   

Várpalota, Kis-sárréti Horgásztavak

         

május 17.

       

17.00

Rákóczi Telepi Baráti Kör klubbestje

Várpalota Bányász Fúvószenekar előadása ,baráti nosztalgia beszélgetés, vendéglátás

Várpalotai Bányász Fúvószenekar, Rákóczi Telepi Baráti kör

Rákóci Telepi Tagiskola

         

május 24.

       

17.00

Salvador Dalí festőművész grafikai műveiből válogatott kiállítás megnyitója

 

Talabér Márta, Várpalota Város Polgármestere

Thury-vár Márványterem

         

május 25.

       

16.00

Hősök Napja

Megemlékezés és koszorúzás

Palotai Turul Társaság, Városszépítő és Védő  Egyesület, Várpalota Város Önkormányzata, Szinbád Nonprofit Kft.

Thuri-tér

         

május 30.

       

17.00

Nevelők Napja

megnyitó, köszöntő, Oberfrank Pál előadása, kitüntetések átadása

Koncz Annamária a Tankerület igazgatója, Talabér Márta Várpalota Város polgármestere

Jó Szerencsét Művelődési Ház, színházterme

         

május 31.

       

16.30

Európai ifjúsági hét

Ifj. Rácz Tamás retro musical előadás

Várpalotai Ifjúsági Ház, Krúdy Gyula Városi Könyvtár, Tájház munkatársai

Könvtár előtti park

16.45

a  Vision hip-hop tánccsoport előadása és flashmobja

17.00

Másszemszög, Andi és Dilek minikoncert

         

június 1.

       
 

Vadászati Kultúra Napja

Főzőverseny, Vadászkutya bemutató, íjász-, solymász bemutató, tombolasorsolás, utcabál

Szinbád Nonporfit Kft., Vadászati Kulturális Egyesület

Várpalota, Thury-vár

         

június 4.

       

16.30

Városi Megemlékezés a Trianoni békediktátum 93. évfordulóján

 

Fenyvesi Ottó költő, író, képzőművész, Várpalota Város Önkormányzata, Szinbád Nonprofit Kft.

Várpalota, Trianon Múzeum

         

június 8.

       

20.30

Rákász Gergely orgona hangversenye

   

Thury-vár

         

június 13.

       

09.00-12.00

Magyayr Nemzeti Parkok Hete

játékos feladatok, kézműves foglalkozás, a terület földtani érdekességeinek megismerése

 

Várpalota, Szabó-féle homokbánya

         

június 17.-23

       

08.00-16.00

4. Barantha tábor

bot, szablya, karikás ostor, csatakereszt, puszta kezes harci technikák

 

Várpalota, Cseri parkerdő

         

június 17.-augusztus 26.

nyári matiné

mesefilm vetítések gyerekeknek

 

Jó Szer. Műv. Központ

         

június 21.-22

       
 

Történelmi játékok

kiállítások, vásári forgatag, korabeli étel-ital kínálat, főzőverseny, borkósotoló, borászverseny

Szinbád Nonprofit Kft.

Várpalota, Thury-vár

         

június 22.

       

18.00

Titkos kerti koncert

Gyepes Attila Lobos és barátai Donovan estje

Szigeti Eszter ének, Dunai László gitár

Várpalota, Titkos kert, Vezprémi út 19.

         

június 22.-23.

       
 

Történelmi Napok a Thury-várban

zenés felvonulás, néptánc előadások, koncertek, vetélkedők, játékok

 

Thury-vár

         

Június-Július

Várudvari Nyár-zenés színházi esték

     
         

július 6.

       

18.30

Titkos kerti koncert

 

Junior Dixiland Trio

Várpalota, Titkos kert, Veszprémi u. 19.

         

július 13.

       

16.00

Pléhcsárda nap

megnyitó, kézműves foglalkozás, arcfestés, Játékos feladatok felnőtteknek, gyerekeknek, tombola sorsolás, Tourmix zenekar

 

Rákóczi Telepi Tagiskola udvara

         

július 15.-20.

Thury kapitány aprónépe-gyermektábor

     
         

július 26.

       

20.00

Operett gála

 

Oszvald Marika,

Thury-vár, Várudvar

         

agusztus 3.

       

10.00

Szent Donát Nap

ünnepi szentmise, szőlő megáldása

   

12.00

Agapé-délutáni program

citeraelőadás, népdal előadás, néptánc előadás

 Dr. Juhász Attila Loncsos városrész önkormányzati képviselője, Palotai Turul Társaság

Várpalota, Loncsos, Szent Donát kápolna

         

augusztus 10.

       

10.00-20.00

fröccsfesztivál

megnyitó, borverseny, koncertek

Dr. Pelyhe Szilárd borszakértő, LGT emlékzenekar, Kócos zenekar

Várpalota, Thury Vár

         

augusztus 17.

       

18.00

"Szeretlek Hazám" című koncert

étel kóstolás, beszélgetés

 

Várpalota, Titkos kert

         

augusztus 20.

"Barvinok" táncegyüttes előadása

tánc előadás, ünnepi fogadás

Ukrán Országos Önkormányzat, Szinbád Nonprofit Kft., Várpalota Város Önkormányzata

Várpalota, Thury-vár

         

augusztus 20.

       

09.00

Szent István királyunk a Magyar Államiság és az új kenyér ünnepe alkalmából rendezett városi ünnepség

ünnepi megemlékezés

Fodor Balázs plébános, Bányász Kórus, Talabér Márta polgármester, Papp Gyuláné református lelkész, Katona Csaba az Inotai és Készenléti lakótelep Rész önkormányzatának elnöke, Péter Csenge

Várpalota, Hunyadi Mátyás tér

09.30

ünnepi köszöntő: Talabér Márta

10.00

Ünnepi Szentmise és az újkenyér megszentelése

         

szeptember 5.-október6.

Lendvai József művésztanár emlékkiállítása

   

Könyvtár Kamaraterme

         

szeptember 6.

       

15.00

I. Várpalotai Maximafiliai és V. Numizmatikai Kiállítás

 

Katona Csaba, Várpalota alpolgármestere, Internetes bélyeggyűjtő klub, Szabolcsi Bélyegegyesület, Szablocsi Bélyegújság, Szinbád Nonprofit Kft., Várpalotai Olimpiai Baráti Kör

Jó Szer. Műv. Központ

         

szeptember 6.

       

16.00

Palotai Alkotók köre fennállásának 25. évfordulója alkalmából rendezett jubileumi kiállítás

 

Talabér Márta Várpalota polgármestere, Várpalota Város Önkormányzata, Szinbád Nonprofit Kulturális és Szolgáltató Kiemelten Közhasznó Nonprofit Kft.

Nagy Gyula Galéria

         

szeptember 7.

       

10.00

30. Baglyashegyi Futóverseny

 

Marathon TKE

Várpalota, Tési út vége, fenyves erdő

         

szeptember 7.

       

06.00

63. Bányásznap

Bányász Fúvószenekar zenés ébresztője

   

08.00

Megemlékezés és koszorúzás

 

Rákóczi Telepi Szent Borbála emlékműnél

09.00

Térzene a Művelődési Központ előtt

   

09.30

Farkas István kiállításának megnyitója

Pócsik József a Bartos Sándor Ált. Isk. igazgatója

Jó Szer. Műv. Központ

10.30

Menetzenés átvonulás a Bányász Fúvószenekarral

 

Thury-vár

11.00

Ünnepi megemlékezés a 63. Bányásznapon,

Petrovics László, Hargittai László, Hámori István Péter a bányamunkás főszerkesztője, Leszkovszki Tibor

Thury-vár Thury terem

12.00

Állófogadás

 

Thury-vár Thury terem

14.00

Sportdélután Horváth István labdarúgó emléktorna

 

Rákóczi Telepi Tagiskola

17.00

Bányásznapi állófogadás

Rákóczi Telepi Baráti Kör

 
         

szeptember 20.

       

17.00

Szabó Vladimír palotai pannóiból rendezett kiállítás megnyitója

 

Talabér Márta várpalota polgármestere, Pócs Judit a Magyar Nemzeti Galéria főrestaurátora

Thury-vár, márványterme

         

szeptember 27.

       

12.00

Pocsai Julianna festőművész kiállítása

vendéglátás, rövid irodalmi műsor

 

Várpalotai Mozgássérültek Egyesülete, Felsőmajor u. 5.

         

október 5.

       

16.00

Mazsola és Tádé

zenés bábjátékok

 

Jó Szer. Műv. Központ

         

október 11.

       

17.00

Rákóczi Telepi baráti kör klubestje

Leszkovszki Tibor előadása, képek, kiállítási anyagok megtekintése, baráti beszélgetések, vendéglátás

 

Rákóczi Telepi Tagiskola

         

október 19.

       

18.00

Brass in the five koncert

 

Szinbád Nonprofit Kft.

Várpalota, Thury-vár

         

október 23.

       

10.00

az 1956. évi forradalom és szabadságharc kezdetének 57. évfordulója tiszteletére rendezett városi ünnepség

ünnepi megemlékezés, köszöntő, koszorúzás, műsor

Dr. Kontrát Károly parlamenti államtitkár, Faller Jenő szakképző iskola Duende színjátszó csoportja, Bányász Fúvószenekar

Jó Szer. Műv. Központ színházterme, Thury-tér 56-os emlékmű

         

november 4.

       

17.00

Megemlékezés az 56'-os forradalom leverésének évfordulóján

 

Palotai Turul Társaság

Thury-tér

         

november 4.

       

16.00

a Csopaki Növényvédelmi Állomás munkatársának előadása

 

Várpalota-Pétfürdői Kertbarátkör Egyesület

Jó Szerencsét Művelődési Központ

         

november 7.

       

14.00

Diabétesz világnapja

 

Diabétesz Klub, Dr. Széles Margit Diabetológus- Kardiolgus, Dr. Dósa Andrea kardiológus, Dr. Máténé Ignácz Anita jegyző

Jó Szer. Műv. Központ

         

november 9.

       

14.00-19.00

Márton Napi Vigasság

tökfaragás, tollfújás, ludtóllal tömött liba varrás, márton napi lámpás készítés

Szinbád Nonprofit Kft., Cserregő Néptáncegyüttes

Thury-vár

         

november 11.

       

15.00

Szociális Munka Napja

 

Szinbád Nonprofit Kft.

Jó Szer. Műv. Központ

         

november 16.

       

15.00

Bányász Nyugdíjas klub hagyományos bálja

zene, tánc, tombola

 

Borharapó Csárda

         

november 20.

       

17.00

Könyvbemutató-Lakatos Iona: Ő érti meg

 

Írisz Nő Egyesület

Krúdy Gyula Városi Könyvtár

         

november 22.

       

19.00

Indul a Bakterház

vígjáték előadás két részben

 

Jó Szer. Műv. Központ

         

november 23.

       

16.00

a HIT éve várpalotai programzáró rendezvény

 

Kocsis Fülöp, göög katolikus püspök

Thury-vár

         

november 28.

       

17.00

Bakó Kornélia: Provence a sokszínű, az illatos, a bájos..

 

Csiky Iván Utazók Klubja

Jó Szerencsét Művelődési Központ

         

november 29.-ig

Krúdy Gyula és Várpalota című kiállítás

 

Szinbád Nonprofit Kft.

Krúdy Gyula Városi Könyvtár

         

december 1.

       

16.00

Advent I. Vasárnapja

koncertet ad: Kegye János pánsíípművész, játszóház

 

Thury-vár

         

december 4.

       

10.00 és 17.00

Cse' mese magyar nyelvű kisvakond mesejáték

   

Thury-vár

         

december 5.

       

14.00

Városi Mesemondó verseny

   

Várpalota, Thury-vár

16.00

Kézműves vásár és kiállítás

   

Inota, Faluház

         

december 6.

       

16.00

Szeszák Mátyás "Bányászfotók" című kiállítása

   

Jó Szer. Műv. Központ, Szíj Rezső terem

         

december 6.

       

15.30

Olvasólámpa pályázat eredményhirdetése

   

Krúdy Gyula Városi Könyvtár

15.30

Mikulásnap

   

Inota, Faluház

18.00

"Adventus domini" a Honvéd férfikar koncertje

   

Római Katolikus templom

         

december 7.

       

15.00

Szent Borbála napi rendezvény

Bányászhimnusz, Köszöntők, Koszorúzás, évzáró rendezvény a Rákóczi Telepi Tagiskolában

Rákóczi Telepi Baráti Kör, Cserregő Néptáncegyüttes, Kalmár János zenész

Szent Borbála tér

         

december 8.

       

16.00

Advent II. Vasárnapja

Jön a mikulás!, Adventi hangverseny az Egyházashetyei Daloskörrel, játszóház

 

Thury-vár, Inota, Faluház

         

december 12.

       

16.00

Kölyökvár Képességfejlesztő Játszóház

Játékbemutató, játékvásár

 

Várpalota, Dúdoló Óvóda

         

december 14.

       

16.00

adventi ünnep

   

Inota faluház

17.00

Várplaotai Bányász fúvószenekar évvégi koncertje

   

Jó Szerencsét Művelődési Központ

         

december 15.

Advent III. vasárnapja

a Nepomuki Szent János Római Katolikus Ált. Isk. műsora, játszóház

 

Thury-vár

         

december 16.

       

16.00

Karácsonyi hangverseny

   

Készenléti Lakótelep kápolnája

         

december 17.

Várpalotai Olimpiai Baráti Kör évzáró kiállítása

   

Jó Szer. Műv. Központ

         

december 22.

       

16.00

advent IV. vasárnapja országos musical kurzus zenevár zeneiskola tanulói

játszóház

 

Thury-vár

         

december 31.

szilveszteri batyus bál

   

Inota, Faluház

 

Gépelte: Lippert Bettina

 

 

 

Meghívók, plakátok 2012

     
         

Időpont

Rendezvény címe vagy jellege

Programok

Közreműködők

Helyszín

         
         

január 12.

       

16:00

Megemlékezés a Don-kanyarban történt tragédia hőseire

Előadást tart Vitéz Smohay Ferenc magyar királyi zászlós, a doni tragédia résztvevője

 

Várpalota, Jó Szerencsét Művelődési Központ, 15. sz. terem

   

Az előadást követően a Thury téren található doni emléktábla megkoszorúzása.

   
         

január 19.

       

17:00

Szabó Karola és Szukits Éva szalmafonók kiállítása

A kiállítást megnyitja: Dr. Burai Gézáné

Szilágyi Mária (fuvola)

 
         

január 20.

       

16:00

Magyar Kultúra Napja

Ünnepi műsor: Himnusz, Katona Csaba, Várpalota város alpolgármesterének ünnepi beszéde, kitüntetések átadása

 

Várpalota, Jó Szerencsét Művelődési Központ, Színházterem

   

˝Ha egy kicsit jobb lesz ettől a világ˝című előadás

Benkő Péter, Kató Zoltán

 
   

Szózat

   
         

január 26.

       

18:00

Aradi Lajos: A Pilis-rejtély

Aradi Lajos előadása a Pilisben található, a földről nem látható ábrákkal, azok jelentőségeivel, jelentésével foglalkozik.

 

Krúdy Gyula Városi Könyvtár, Várpalota, Szent István út 28.

         

február 2.

       

10:00 és 14:00

Farsangon innen , Vízkereszten túl.

A Kákics együttes vidám farsangi műsora.

 

Jó Szerencsét Művelődési Központ

         

február 2.

       

16:30

˝A klasszicizmustól a kubizmusig˝ - Válogatás Matzon Frigyes hagyatékából

   

Thury-vár, Várkápolna

         

február 2.

       

16:30

Matzon Frigyes szobrászművész hagyatékából rendezett kiállítás

   

Thury-vár, Várkápolna

         

február 9.

       

17:00

Öveges Ernő festőművész kiállításának megnyitója

A kiállítást megnyitja: Pócsik József, a Bartos Sándor Ált. Iskola igazgatója

Troják Laura, a Vásárhelyi András Tagiskola tanulója

Thury-vár, Márvány terem

         

február 10.

       

19:00

Ray & Michael Cooney: Minden lében három kanál

Komédia két részben

 

Jó Szerencsét Művelődési Központ, Várpalota, Szent István u. 14.

         

február 18.

       

19:30

Várpalota Önkormányzatának bálja

Köszöntő: Talabér Márta

Búgócsiga Music Production

Thury-vár (Várpalota, Hunyadi Mátyás tér 1.)

   

Színvonalas műsor

   
         

február 23.

       

16:00

A kommunizmus áldozatai emléknapja

Előadást tart Schuster Lóránt

 

Várpalota, Thury-vár

   

Az előadást követően az áldozatok emléktáblája megkoszorúzása.

   
         

február 23.

       

16:00

Klubdélután a Rákóczi Telepen

Sztanke József és meghívott vendégének bemutatója

 

Rákóczi Telepi Tagiskola tornacsarnoka

   

Baráti beszélgetés vendéglátással

   
   

Fellépő: Crystal Fittnes Se.

   

február 27.

       

16:00

A magyarországon termeszthető gyümölcsökről

Előadó: Dr. Bálint György

 

Várpalota, Jó Szerencsét Művelődési Ház 15-ös terem

         

március 8.

       

17:00

Nőnapi Műsor

Süveges Gergő, az MTV munkatársának, műsorvezetőjének ˝Hivatások és konfliktusok˝című előadása

 

Jó Szerencsét Művelődési Központ

         

március 9.

       

19:00

A bolond lány (krimi-vígjáték)

   

Jó Szerencsét Művelődési Központ, Várpalota, Szent István u. 14.

         

március 15.

       

9:00

 

Megemlékezés és koszorúzás Várpalotán az alsóvárosi temetőben a várpalotai Városszépítő és -Védő Egyesület szervezésében

 

gróf Zichy Béla, 48-as nemzetőr sírjánál

9:00

 

Inotán a Radnóti úti emlékműnél megemlékezés és koszorúzás, ünnepi beszédet mond: Katona Csaba, Várpalota Város alpolgármestere

   

9:45

 

Térzene

Bányász Fúvószenekar

 

10:00

 

Himnusz

   
   

Talabér Márta, Várpalota Város polgármesterének ünnepi köszöntője

   
   

˝Március idusa˝A cserregő Néptáncegyüttes és a Művészeti Magániskola néptánctagozatos hallgatóinak ünnepi műsora

Mézengúz zenekar, Kiricses Péter, Bödőcs László Levente, Mezei Daniella, Prágai Zsolt

 
   

Koszorúzás

Bányász Fúvószenekar

 
   

Szózat

   
         

március 15.

       

11:00

Miniatűr történelem című ólomkatona kiállítás

   

Thury-vár

         

március 15.

       

11:20

KÉP TÉR - Kiállítás a festészeti térábrázolásból 3D-ben

   

Thury-vár, Márvány terem

         

március 20.

       

17:00

Czakó Gábor Kossuth-díjas íróval Szentgyörgyi Tamás a Városi Tv nyugalmazott vezetője beszélget

   

Római Katolikus Plébánia Hivatal Közösségi háza

         

március 23.

     

Fodor Sára Tájház

14:00-18:00

Húsvéti játszóház

Kézműves foglalkozások

   
         

március 24.

       

19.00

Mesterdetektív-krimi

 

Anthony Shaffer

Inota, Béke művelődési ház

         

március 25.

       

16:00

AG. Majboroda Ukrán Nemzeti Érdemes bandura együttes (Kijiv)

   

Jó Szerencsét Művelődési Központ, Várpalota, Szent István u. 14.

         

március 25.

       

18.00

az illés szekerén, lemezbemutató koncert

 

Bródy János

Retro Színház, Inota

         

március 27.

       

17:00

Nyílt Nap

Téma: Az új civil törvény, annak értelmezése és alkalmazása egyesületünk életében

 

Várpalota, Jó Szerencsét Művelődési Ház 12-es terem

   

Előadók: Petrovics László (elnök), Magyarné Blank Ilona (könyvelő)

   
         

március 31.

       

10:00

˝Várpalota szociális városrehabilitáció˝, Télűző-Tavaszköszöntő Fesztivál

Kabóca Bábsznház Hüvelyk Maty című előadása

 

Várpalota, Tési domb, Bán Aladár Ált. Iskola

10:30

Hagyományőrző játszóház

14:15

Farkasházi Réka és zenekarának műsora gyerekeknek a kortárs magyar irodalom kiválóságának műveiből Hajnali Csillag Peremén címmel

15:15

Zöldágjárás, felvonulás

15:45

Kiszebáb égetés, Népi játékok, hidas játékok, Néptánc, táncház élőzenével, Tojásgurítás

         

április 13.

       

19:00-22:00

Tinidiszkó az ifiben

Lemezjátszóknál: Bryan

 

Ifjúsági Ház

         

április 20.

       

15:00

KÖZÖD! - ˝Együtt a sokszínűségben!˝

   

Várpalotai Ifjúsági Ház

         

április 24.

       

17:00

Etika a gazdagságban

Előadó: Baritz Sarolta Laura, domonkos-rendi nővér

 

Római Katolikus Plébánia Hivatal Közösségi ház

         

április 29.

       

20:00

Várpalota hun napok

Ghymes szikraszemű

 

Várpalota, Thury-vár

         

május 1.

     

Cseri parkerdő

11:00 és 15:00

Kutyás Majális Várpalotán

Kutya bemutató

   
   

Felvilágosító előadások

   
         

május 1.

       

10:00

Majális

Bányász Fúvószenekar

 

Cseri Parkerdő szabadtéri színpad

10:30

Black Diamond Mazsorett és Showtánc csoport

 

11:00

Crystal Fitness Sport Egyesület

 

11:30

Aerofit aerobik csoport

 

12:00

VBSK Kyokushin Karate szakosztálya

 

12:30

Szünet

 

14:00

DSE Unió csapata

 

14:30

Queen Dance

 

15:00

T-Dance hip-hop csoport

 

15:30

Gábriel műsora

 

17:00

Hódító Hódok koncertje

 
         

május 5.

       

19.00

börtönmusical

 

Kovács Attila, Asztalos István

Inota Retro színház

         

május 12.

       

19.00

Börtönmusical

kísérlet két részben

LGT emlékzenekar, Asztalos Iván, Kovács Attila

Inota, Retro színház

         

május 14.

       

18:00

Ney Dávid Operagála

 

Farkas Gábor és Horváth Erika

Jó Szerencsét Művelődési Központ, színházterem

         

május 21-22.

Tanulmányi versenyek

     
         

május 23.

       

15:30-tól

Jubileumi nap

Iskolabejárás az érdeklődő, hajdani diákok, kollégák részére

 

Rákóczi Telepi Tagiskola

16:30

Kiállítás megnyitó

 

17:00

Jubileumi gála a tornacsarnokban (benne: Iskolatörténeti kiadvány bemutatója)

 
 

Utána: Fogadás a volt kollégák, illetve a vendégek részére a 4. teremben

 
         

május 24.

       

délelőtt

Sportnap

   

Rákóczi Telepi Tagiskola

délután

˝Telepi és mi˝játékos vetélkedő

     
         

május 25.

Gyereknapi játékos délután

   

Rákóczi Telepi Tagiskola

         

május 26.

       

19:00

Jótékonysági Bál

Fellépők: Pátkai Anna (énekes), Gotthard Ádám (Gotthy) énekes

 

Petőfi Étterem (Várpalota, Dankó u. 16.)

 

A kellemes zenéről Stéber Zsolt és Lippert Ferenc gondoskodik

 
 

Sztárvendég: Maksa Zoltán humorista

 
         

május 26.

       

17:00

Magyar Hősök Napja

Vitéz Pongrácz György, II. világháborús katona előadása

 

Várpalota, Jó Szerencsét Művelődési Ház 15-ös terem

   

Előadást követően koszorúzás a Thuri téren.

   
         

május 27.

       

12:00-18:00

Kiállítás

Borsos Miklós (1906-1990) Kossuth-díjas szobrászművész, grafikus kiállítása

 

Thury-vár, Várkápolna

10:00-18:00

       

9:00-17:00

       
         

május 27.

       

10:00

Városi Gyermeknap

Queen Dance TSE showtánc bemutatója

 

Várpalota, Ifjúsági Ház

10:45

Aranyszamár Bábszínház, Mátyás mesék műsora kicsiknek

 

12:00

Vásárhelyi András Ált. Iskola Bábcsoportjának előadása

 

12:30

T-Dance csoport hip-hop bemutatója

 

13:00

DSE Unió tornász csapatának fellépése

 

14:00

Crystal Fittnes SE bemutatója

 

14:30

Cserregő Néptáncegyüttes műsora

 

15:00

Mézengúzok Gyermekzenekar zenés műsora

 

15:45

˝Zsákbamacskák˝- Bán Aladár Ált. Iskola fiataljainak Bag Dance című műsora

 

16:00

Children Of Distance együttes műsora

 

16:30

Aerofit aerobik csoport műsora

 

17:00

Marathon Tömegcsoport és Környezetvédő Egyesület Kutyás Szakosztályának bemutatója

 

18:00

Tomi és Dia gyermekműsora

 
         

június 1.

       

18:30

Klasszikus gitár koncert a Titkos Kertben

Fellépnek: Szabó Anna, Hriczu Ádám

 

Várpalota, Veszprém u. 19.

         

június 2.

       

6:00

Vadászati Kultúra Napja

Főzőverseny csapatainak regisztrációja

   

9:00

Ünnepi felvonulás - solymászok, íjászok, kutyások, lovasok, vadászkürtösök, mazsorettek, fúvószenekar

   

9:30

Megnyitóünnepség

   

10:30

Szent Hubertus mise

 

Római Katolikus Templom

10:30

Országos Bársony István Ifjúsági Prózamondó Verseny

   

11:00

Vadászkutya fajtabemutató

   

11:45

Nemzetközi Vadászkürt Fesztivál

   

13:00

˝Jó ebédhez szól a nóta˝- Szeredy Krisztina opretténekes előadása

   

13:30

Íjászbemutató

   

14:30

Országos Szarvasbőgő Bajnokság

   

15:00

Vadászkutya munkabemutató

   

15:30

Solymászbemutató

   

16:15

Eredményhirdetések

   

17:00

Néptánc

   

17:30

Tombolasorsolás

   

19:00

Utcabál a Frisson zenekarral

   

21:30

Lézer-show

   
         

június 4.

       

16:30

Trianon! - A magyar viharban is felnő

   

Várpalota, Trianon Múzeum

         

június 8.

       

18:00

Verejtékes jelen - reményteljes jövő, Kerekasztal - beszélgetés

Résztvevői: Gál Kinga, Rogán Antal, Fodor Csaba

 

Thury-vár díszterem

         

június 8.

       

18:00

A Szeretet Törvénye, Spirituális Utak és Útvesztők

Balogh Béla előadása

 

Várpalota, Jó Szerencsét Művelődési Központ

         

június 9.

       

10:00

Élethosszig tartó tanulást népszerűsítő kampány

Black Diamond mazsorett csoport előadása

 

Várpalota, Bakony és Bátorkő utca közötti zöld terület

11:00

 

Mézengúzok Zenekar

   

13:00

 

DSE Unio Fittness csapatának előadása

   

14:00

 

Queen Dance TSE akrobatikus rock and roll csoportjának előadása

   

15:00

 

Indygo koncert

   

17:00

 

Búgócsiga Music Production koncert

   
         

június 9.

Loncsosi Nap

     

15:30

 

Mazsorettek felvonulása, fúvószenekari toborzó

   
         

június 12.

       

13.00

X-faktor válogatás

   

Várpalota, Thury-vár

         

június 17.

       

18:00

Német kórusünnep

Műsoron: Schütz, Bach, Händel, Beethoven, Schumann, Mendelssohn, Brahms, Distler és Orff művei

Józsa Eleonóra és Molnár Orsolya (zongora), Borbás Zsigmond (oboa), Borbás Brigitta (vers)

Thury György vár

         

június 18.-augusztusz 27.

Nyári matiné

filmvetítések

 

Jó Szerencsét Művelődési Központ

         
         

június 22.

       

17:00

Victor Vasarely (1906-1997) műveiből válogatott kiállítás

Köszöntőt mond: dr. Páva Zsolt, Talabér Márta

 

Thury-vár, Márvány terem

 

A kiállítást megnyitja: Sárkány József

 
         

június 23.

       

13:00-17:00

Szent Iván éji mulatságok

Játszóházi foglalkozások

   

10:00

Megnyitó

   

10:10

Aranyló Meseszínház Lúdas Matyi című előadása

   

11:00

Inkreatív meseszínház

   

11:00

Helyi hagyományőrzők műsora

   

14:30

Táncház élő zenekarral

   

15:30

Karcagi filharmonikusok

   

16:00

Inkreatív meseszínház

   

17:00

Fábián Éva és zenekara

   

18:00

Berecz András mesemondó - Szent Iván éji hiedelmek

   

19:00

Herczku Ágnes és zenekara

   

21:00

Dobrády Ákos és zenekara élő koncertje

   

22:30

Lézer-show

   

23:00

Tűzzsonglőrök

   
         

június 24.

       

7:00

Magyar Szabadság Napja

Indulás a Thury-vártól

 

Thury-vár, Baglyas

10:00

 

Koszorúzással egybekötött megemlékezés a Baglyas-hegytetőn lévő kopjafánál

   
         

június 24.

       

19:00

Várudvari Nyár

Csókos Asszony a Veszprémi Petőfi Színház előadásában

 

Várpalota, Thury-vár

 

Zászló felvonás, ünnepi megnyitó

 
 

Szórakoztató műsor keretében: gyerkőc programok, lufibohóc (homokozó, rajzverseny, gyurmázás, arcfestés), lovaztatási lehetőség, ingyenes ugrálóvár, trambulin, zene, borverseny okleveleinek kiosztása

 
 

fellép: DSE UNIO Fitness csapata, CARMEN tánccsoport (Öskü), T-DANCE hip-hop tánccsoport

 
         

június 25-29.- augusztus 13-17.

       

8.00-16.00

Szünidei szöszmötölő - Nyári kézműves tábor

kézműves foglalkozások

 

Várpalota, Rózsakút u. 23., Felsővárosi Kvártélyház

         

július 6.

       

16:00

Nagy Gyula festőművész 90. születésnapja alkalmából rendezett emlékkiállítás

Megnyitót mond: Gyárfás Endre

 

Várpalota, Nagy Gyula Galéria

   

A kiállítás háziasszonya: Gopcsa Katalin

   
         

július 7.

       

20:00

Várudvari Nyár

Carmina Burana a Szegedi kortárs balett előadásában

 

Várpalota, Thury-vár

         

július 21.

       

20:30

Zenés tárlatvezetéssel egybekötött reneszánsz fáklyás várséta

   

Thury-vár

         

július 23.-július 27., július 30.-augusztus 3.

III. Horgász sporttábor

horgászati alapelvek, horgászat, sportok, kerékpártúra, lovaglás

 

Várpalota, Nagybirkás-tó

         

július 30.-augusztus 5.

3. Barantha tábor

bot, szablya, karikás ostor, népi játékok

   
         

augusztus 3.

       

20:00

Várudvari Nyár

Makrancos Kata az Alba Regia Táncegyüttes előadásában

 

Várpalota, Thury-vár

         

augusztus 3-5.

       

augusztus 3.

 

Betekintés a Crux Alba középkori hagyományörzők tábori életébe

 

Várpalota, Thury-vár és környéke

17:00

 

A város elöljáróságának és polgárainak reneszánsz jelmezes felvonulása zászlóforgatók és a Szelindek zenekar kíséretében, végvári vitézek oltalmával

 

17:15

 

Bandiera zászlóforgatók műsora a főtéren

 

17:30

 

Fúvós toronyzene Thury György terméből

 

17:45

 

A reneszánsz vigasságot megnyitja Katona Csaba alpolgármester

 

17:55

 

Reneszánsz dallamok a Zenevár Főkolomposai és a Furulya kvartett előadásában

 

18:15

 

Reneszánsz táncbemutató és Táncház a Szelindek zenekar vezetésével

 

20:00

 

Kovács Márton - Gálber Attila: A Makrancos Hölgy - táncjáték az Alba Regia Táncegyüttes előadásában

 
         

augusztus 4.

       

15:00

 

Népi játszótér, interaktív történelmi játszóház és kézműves foglalkozások

   

15:00

 

Attila Harcosai Várpalotai barantások hagyományörző bemutatója

   

16:00

 

Aranyló Színház - Terülj, terülj asztalkám

   

17:00

 

Crux Alba középkori hagyomgányörzők korabeli fegyveres és tüzérségi bemutatója

   

19:00

 

A Tinódi Kamarakórus műsora

   

19:30

 

Fáklyás várséta Móri Sándorral

   

20:30

 

Háremhölgyek varázslata

   

21:00

 

Tűzzsonglőr bemutató a Tűzvarázs Produkció előadásában

   
         

augusztus 5.

       

9:00

 

Reneszánsz ügyességi vetélkedő

 

Thury-vár udvara

10:00

 

Reneszánsz mise a Katolikus Templomban

 

11:00

 

Thury György palotai kapitány szerepe a végvári harcokban - Móri Sándor előadása

 

15:00

 

Sakk, teke, gólyaláb, mocsárjárás, frászkarika, célba dobás

 

15:00

 

Pajzán történetek és nóták a Barátok Közt sztárjaival

 

16:00

 

A Thury-vár reneszánsz kora - Tolonics István előadása

 

17:00

 

Dániel-játék - Középkori zenés színdarab a Budapesti Énekesiskola előadásában

 

18:00

 

A Szelindek együttes táborbúcsuztatója

   
         

augusztus 9.

       

18:00

Tinódi Kamarakórus reneszánsz estje

Műsoron reneszánsz madrigálok, motetták és táncdallamok

Zeneiskola Főkolomposai és Furulyakvártettje

Thury-vár

         

augusztus 14-19.

Testvérvárosok Nemzetközi Sporttalálkozója

   

Várpalota

         

augusztus 14.

       

19:30

 

Ünnepélyes megnyitó

Talabér Márta, Horváth Katalin, Szoboszlay István

Thury-vár, Thury terem

21:00

 

A résztvevők bemutatása

   
         

augusztus 15.

       

9:00

 

A nemzetközi sporttalálkozó mérkőzései

   

11:00

 

A nemzetközi sporttalálkozó mérkőzései

   

20:00

 

Nemzetek bemutatkozása (Ilok és Várpalota)

 

Sportcsarnok

         

augusztus 16.

       

9:00

 

A nemzetközi sporttalálkozó mérkőzései

 

Sportcsarnok

11:00

 

A nemzetközi sporttalálkozó mérkőzései

   
         

augusztus 17.

       

9:00

 

A nemzetközi sporttalálkozó mérkőzései

 

Sportcsarnok

11:00

 

A nemzetközi sporttalálkozó mérkőzései

   

20:30

 

Nemzetek bemutatkozása (Grottazzolina és Petrozsény)

   
         

augusztus 18.

       

9:00

 

A nemzetközi sporttalálkozó mérkőzései

   

11:00

 

A nemzetközi sporttalálkozó barátságos mérkőzése

 

Sportcsarnok

18:00

 

Fillmone Est Zenekar koncertje

 

20:00

 

Utcabál

 
         

augusztus 17.

       

20:30

Várudvari Nyár

István, a Király a Nyíregyházi Mandala Színház előadásában

 

Várpalota, Thury-vár

         

augusztus 20.

       

9:30

Szent István királyunk, a magyar államiság és az új kenyér ünnepe alkalmából rendezett városi ünnepség

Ünnepi köszöntőt mond: Dr. Kontrát Károly, parlamenti államtitkár

Péter Csenge, Szücs Boglárka, Szücs Gellért Zsombor

Hunyadi Mátyás tér

 

Ünnepi műsor

10:00

Ünnepi szentmise és az új kenyér megszentelése, celebtrálja: Fodor Balázs, plébános

         

augusztus 24.

       

18:30

Kezdődik az erotika soó

Fellép: Lohonyai Zoltán és Zenekara (Lohonyai Zoltán: gitár, ének, dalszerzés, Nagy Ferenc: nagybőgő, Franczia Dániel: ütőhangszerek, vokál)

 

Várpalota, Veszprémi út 19.

augusztus 30.

       

17.00

Vargáné Kárász Judit, "Gyögyöt az embereknek" c. kiállítás

 

Zöld Istvánné, Oszvald Balázs

Fodor Sára tájház

         

augusztus 31-szeptember 2.

XXVII. Várpalotai Napok

   

Várpalota, Thury-tér

         

augusztus 29.

       

17:00

Válogatás európai utazásaim élményeiből…

Petrovics László egyéni fotókiállítása

 

Krúdy Gyula Városi Könyvtár

         

augusztus 30.

       

17:00

Vargáné Kárász Judit gyöngyfűző ˝Gyönygyöt az embernek c. kiállítása

A kiállítást megnyitja: Zöld Istvánné

Oszvald Balázs

Fodor Sára Tájház

         

augusztus 31.

       

15:00

 

˝Jó Szerencsét˝Bélyeggyűjtő Kör 10. Országos várpalotai bélyegkiállítás megnyitója

 

Jó Szerencsét Művelődési Központ

16:40

 

Menetzenés felvonulás a Polgármesteri Hivataltól a Thury-térre

 

17:00

 

Bányász Fúvószenekar - Himnusz

 

17:10

 

XXVII. Várpalotai Napok ünnepélyes megnyitója - Talabér Márta, Várpalota város polgármestere

 

17:30

 

Kulturális bemutató helyi csoportok közreműködésével

 

18:30

 

Jazzation

 

19:10

 

Kocsis Tibor

 

20:00

 

SP

 

21:30

 

Tűzijáték

 

22:00

 

Cozombolis

 
         

szeptember 1.

       

9:00-15:00

 

Várpalotai Diabétesz Klub ingyenes vércukor- és vérnyomásmérése

   

9:00

 

Megyei Kertbarát Kiállítás és termékbemutató megnyitója

 

Thury-vár folyosó

9:30

 

Hufnágel Erika és Mészáros Imre kiállításának megnyitója

 

Jó Szerencsét Művelődési Központ emeleti előcsarnoka

10:30

 

Aranyló Meseszínház: Brémai Muzsikusok

   

11:00

 

62. Bányásznapi ünnepi megemlékezés

 

Thury-vár, Thury-terem

14:00

 

Játszóház

   

14:00-18:00

 

A ˝Várpalota, Kerékváros˝c. kampány kerékpáros és egészségtudatos programjai gyerekeknek

 

Várkerti Ált. Iskola, Szakiskola udvarán

15:00

 

Interaktív gyerekműsor a mesesátorban

   

15:45

 

Zsákbamacska a Bán Aladár Ált. Iskola előadásában

   

16:00

 

Kiállítás Nagy Gyula festőművész születésének 90. évfordulója alkalmából

   
   

Megnyitja Gopcsa Katalin művészettörténész, Nagy Gyula életútját méltatja Petrovics László

   

16:00

 

Los Andinos együttes Naplopó tatu című előadása

   

17:00

 

Badár Sándor humorista

   

17:45

 

Vastag Csaba

   

18:30

 

4 for dance

   

19:15

 

Tóth Vera

   

20:15

 

Káosz Központ

   

22:30

 

Utcabál a Coco Loco zenekarral

   
         

szeptember 2.

       

11:30

 

Molnár Mária misszinonárius születésének 125. évfordulójára szervezett kiállítás megnyitója, Miklya Mónika előadásával egybekötve

 

Thury-terem

15:15

 

Fúvószenekarok menetzenés felvonulása a Jó Szerencsét Műv. Központtól a Szabadság térre

   

15:30

 

Fúvószenekari Fesztivál ünnepélyes megnyitója

 

Szabadság tér

16:30

 

Szinetár Dóra és Bereczki Zoltán

   

17:30

 

AZ XXVII. Várpalotai Napok ünnepélyes zárása, ˝Tiszta, virágos városért˝pályázat eredményhirdetése - Városszépítő és -Védő Egyesület

   

17:40

 

Fúvószenekari Fesztivál gálaműsora

   

21:00

 

Louis Armstrong emlékzenekar

   
         

szeptember 1.

       

6:00

62. Bányásznap

Bányász Fúvószenekar zenés ébresztője

   

8:00

Megemlékezés és koszorúzás

 

Rákóczi telepi Borbála téren a Szent Borbála emlékműnél

9:30

Hufnágel Erika és Mészáros Imre képzőművészek kiállításának megnyitója; Megnyitja: Nikolausz Krisztián grafikus és festőművész

 

Jó Szerencsét Művelődési Központ

10:30

Bányász Fúvószenekarral menetzenés átvonulás a Thury-várhoz

   

11:00

Ünnepi megemlékezés

 

Thury-vár, Thury-terem

 

Ünnepi köszöntőt mond Hámori István Péter

   
 

Emléklapok átadása 50-60-65 éves jubiláló szakszervezeti tagok részére

   

14:00

Sport délután - Kulturális műsor

   
         

szeptember 2.

       

11:30

Vándorkiállítás - Molnár Mária az Admiralitás-szigeteken

   

Várpalota, Thury-vár, Thury terem

         

szeptember 2.

       
 

Fúvószenekari Fesztivál

Fellépő együttesek: Pénzügyőr Zenekar, Pápa Város Fúvószenekara, Veresegyházi Fúvószenekar, Sárvíz Kistérségi Fúvószenekar Egyesület, Várpalotai Bányász Fúvószenekar

   

15:15

 

Menetzenés felvonulás

 

Jó Szerencsét Műv. Köponttól a Fő térre

15:30

 

Megnyitó - Talabér Márta, köszöntő - Huszárné Bacsárdi Valéria

   

15:40

 

Zenekarok közös bemutatója

   

17:40

 

Gálakoncert

 

Thury-tér szabadtéri színpadán

         

szeptember 15.

       

15:00

Kulturális Örökség Napja Várpalotán

A Városszépítő és -Védő Egyesület szervezésében a Béke Művelődési Otthon bemutatására kerül sor.

   
         

szeptember 15.

       

18:00

Koncert a Titkos kertben

Berzevici Zoltán koncertje - versmegzenésítések

 

Várpalota, Veszpémi út 19.

         

október 1.-7.

országos könyvtári napok

   

Krúdy Gyula Városi Könyvtár

         

október 1.

       

10:00

Idősek Napja

Köszöntőt mond: Galambos Szilvia önkormányzati képviselő

 

Várpalota, Jó Szerencsét Műv. Központ

         

október 1.

       

18:00

Zene Világnapja

Felix Mendelssohn-Bartholdy No.2, Op. 13 A-dúr vonósnégyes

 

Várpalota, Thury-vár, Thury terem

 

Joseph Haydn Op. 74 C-dúr ˝Apponyi˝vonósnégyes

 
 

C'est la vie Quartett: Dancsó Diána (hegedű), Nyári Gábor (hegedű), Bálint Imola (brácsa), Kárász András Péter (gordonka)

 
         

október 6.

       

15:00

Aradi vértanúk emléknapja

Megemlékezés, koszorúzás

 

Thury tér

         

október 12.

       

17:00

Öveges Ernő festőművész kiállításának megnyitója

A kiállítást megnyitja: Pócsik József, a Bartos Sándor Ált. Iskola igazgatója

Troják Laura

Thury-vár, Márvány terem

         

október 12.

       

16:00

Adománygyűjtő Gála

Fellépők: Nepomuki Sz. J. Római Katolikus Ált. Isk. 2.b osztály, Pátkai Anna, Kölyökvár Tagóvoda - Katica csoport, Zenevár - Zeneiskola, Crystal Fittnes Sport Egyesület, Bartos Sándor Óvoda, Rákóczi Telepi Tagiskola - Színjátszó csoport, T-dance hip-hop csoport, Almsteier Márton Bán A. Ált. Isk., Aerofit aerobik csoport, Lurkó kuckó Óvoda néptáncosai, Bán A. Ált. Isk. 2.a osztály

 

Művelődési Központ, Színházterem

         

október 13.

       

19.00

"Valahol Európában" című színházi elődás

 

Pannon Várszínház, Dés László, Nemes István,

Inota, Retro színház

         

október 13.

       

18:00

Sihell Ferry - Zenés Barátságok 2 lemezbemutató koncert

   

Várpalota, Művelődési Ház

         

október 14.

       

19:00

armonie della sera - on the world

Marco Sollini - Salvatore Barbatano (négykezes zongora)

 

Thury Vár

   

Monica Carletti (mezzoszoprán)

   
   

Veszprémi Gizella Nőikar, Borbásné Gazdag Garbriella (karnagy)

   
   

Várpalotai Bányász kórus, Borbás Károly (karnagy)

   
         

október 15.

       

16:00

Betakarítás és téli tárolás

Előadó: Salla Jenő kertészmérnök

 

Várpalota, Jó Szerencsét Műv. Ház 12-es terem

         

október 18.

       

17:00

Közönség találkozó

Olimpiai Baráti Kör vendége Vereckei Ákos, kétszeres olimpiai bajnok kajak-kenus

 

Várpalota, Jó Szerencsét Műv. Ház 12-es terem

         

október 18.

       

10:00

Nektár színház - A hattyúk tava

Az előadásban Csajkovszkij azonos című balett szvitjének zenéje csendül fel

 

Várpalota, Jó Szerencsét Műv. Ház színházterme

         

október 20.

       

10:00-17:00

Gyógyító Nap

   

Várpalota, Jó Szerencsét Műv. Központ

9:30-11:00

Jóga

 

11:15-12:15

Gerinckanyar az életúton

 

12:30-13:15

Ásványok és kristályok jótékony hatásai

 

13:30-14:30

Meditáció - Gyógyító kristályok érintése

 

14:45-16:00

Tükörterem - ami mozgatja a testet és lelket

 

16:30

Kövi Szabolcs: Tündérek erdeje

 
         

október 23.

       

10:00

Az 1956. évi forradalom és szabadságharc kezdetének 56. évfordulója tiszteletére rendezett városi ünnepség

Ünnepi megemlékezés a Jó Szerencsét Műv. Központ színháztermében

Várpalotai Bányász Fúvószenekar

Várpalota, Jó Szerencsét Műv. Központ, Thury tér

 

Köszöntőt mond: Nádasdy Borbála írónő

 

A Cserregő Néptáncegyüttes és a Művészeti Magániskola ünnepi műsora

 

Koszorúzás a Thury téren az 56-os emlékműnél

         

október 27.

       

13:00

Romanek Inka Art-díjas festőművész ˝Kezedbe adom a tavaszt˝ c. tapintható kiállítás megnyitója

Megnyitja: Talabér Márta, Várpalota Város Polgármestere

 

Várpalota, Thury-vár, Thury terem

 

A kiállítást követi a Landini Együttes magyar historikus zenei koncertje

 
         

október 28.

       

10:00

I. Szüneti Fesztivál

Ünnepélyes megnyitó, Eszterlánc Majorette Csoport bemutatója

 

Várpalotai Sportcsarnok

11:00

T-Dance Várpalota hip-hop bemutatója

 

13:00

Futballverseny (bent) / Kerékpáros Kreszverseny

 

14:00

Attila Harcosai Várpalotai Barantások bemutatója

 

15:00

Várpalotai Modellező és Technikai Sportegyesület repülőgépbemutatója röptetéssel egybekötve

 

16:00

Kosárlabda verseny / Csocsó verseny

 

17:00

Eredményhirdetés

 

17:30-tól

Koncertek Akarat / Stoppage

 
 

Egész nap: kézműves foglalkozások, ˝Free Hug˝verseny, 15:00-tól íjászat és csatakereszt, ˝ZÖLD˝játékok, rajzfal, Halloween-i jelmezverseny

 
         

október 26-30.

       
 

Hangok világa

közösség hangja, a természet hangja - kirándulás, az Isten hangja, hangszerek hangjai, a kórus hangjai

   
         

november 9.

       

17:00

Jégkirályné-keringő c. könyv bemutatása

 

Dr. Praznovszky Mihály, Krúdy Baráti Társaság

Palota-Vidék 2000. Zrt. Tanácsterme, Várpalota, Veszprémi út 7.

         

november 28.

       

17:00

Czeidli István: Arc a tükörben c. verseskötetének bemutatójára

A szerzővel Ármás János újságíró, esztéta beszélget

 

Jó Szerencsét Művelődési Központ Szíj Rezső terem

         

december 1.

       

15:00

Szent Borbála nap

Bányászhimnusz

 

Szent Borbála téren található Bányász Emlékhely

   

Köszöntők

   
   

Koszorúzás

   
   

Baráti beszélgetés a Rákóczi Telepi Tagiskolában

   
         

december 2.

       

16.00

menyitó, I. Adventi gyertya meggyújtása

köszöntő, adtventi műsor

Talabér Márta polgármester, Országos Musical Kurzus

Várpalota, Hunyadi Mátyás tér

17.00

Adventi Hangverseny

   

Evangélikus templom

         

december 2.-9.

       

13.00-15.30

Kézműves Játszóház

   

Felsővárosi Kvártély, Pajtaműhely

         

devember 6.

       

16.00

Itt a Mikulás!

ajándék a verssel készülő gyerekeknek

 

Várpalota, Hunyadi Mátyás tér

         

december 7.

       

18.00

Honvéd Férfikar koncertje

   

Római Katolikus templom

         

december 8.

       

15:00

Karácsonyi fények

Vidám műsor, ajándék, vendéglátás.

 

Jó Szerencsét Műv. Központ színházterme

         

december 9.

       

16.00

II. Adventi gyertya meggyújtása

Mézengúzok zenekar zenés műsora

 

Várpalota, Hunyadi Mátyás tér

         

december 13.

       

16.00

"Régi Idők karácsonya"-kiállításnyitó

Néptáncelőadás

Cserregő Néptáncegyüttes

Várpalota, Hunyadi Mátyás tér, Adventi színpad

17.00

Hogyan ünnepelünk, gyermekkorunk karácsonyai

élménybeszámolók, felolvasások

László Angéla tanító, Holányi Julianna festőművész, Sági Judit óvónő, TIT Várpalotai szervezete

Jó Szerencsét Művelődési Ház első emeletei Ney Dávid Zenetermében

         

december 14.

       

16.00

Szeretetünnep

   

Inota, Faluház

         

december 16.

       

16.00

III. Adventi Gyertya Meggíújtása

Nepomuki Szt. János Róm. Kat. Ált. Isk. műsora

 

Várpalota, Hunyadi Mátyás tér

         

december 17.

       

17.00

Inotai Iskola énekkarának hangversenye

   

Inota, Kápolna

         

december 20.

       

16.00

A zeneiskola és az Ifjúsági Ház külföldi önkénteseinek műsora

 

Körmöczi Judit, ének

Várpalota, Hunyadi Mátyás tér

         

december 20.

       

16.00

Karácsonyi ünnepség

   

Inota, Művelődési Ház

         

december 22.

       

18.00

Bányász Kórus Karácsonyi Koncertje

   

Thury-vár

         

december 23.

       

16.00

IV. Adventi gyertya meggyújtása

Kákics együttes "Öregapám betlehemje" című előadása

 

Várpalota, Hunyadi Mátyás tér

         

december 29.

       

19.00

Egy csók és más semmi

zenés komédia

Pannon Várszínház, Eismann Mihály, Békeffi István, Halász Imre

Inota, Retro Színház

         

december 30.

       

19.00

"Csavard fel a szőnyeget"-óév búcsúztató musical est

az előadás után Előszilveszteri BakElit Party

Fenyő Miklós, Novai Gábor

Inota, Retro Színház

Gépelte: Sági István

 

 

 

 

Várpalota 2011-es rendezvényei

   
         
         

időpont:

Rendezvény címe vagy jellege:

Műsor:

Közreműködők:

Helyszín:

január 5.

       

14.00

Gábor Áron Nyugállományúak Klubja vezetőségi ülése

   

Helyőrségi Klub

16.00

"Írjunk verset!"

Petőfi Sándor és Nemes Nagy Ágnes születésnapja alkalmából

 

Ifjúsági Ház

január 7.

       

16.00

Vidám délután

Vízkereszt, vagy amit akartok filmvetítés, Utószilveszter- játékos vetélkedők

 

Ifjúsági Ház

17.00

Nyílt Nap: Szépüljünk természetesen

Színkendőzéssel egybekötött színelemzés és az alkalmi smink tanulása

 

Jó Szerencsét Művelődési Központ 11-es terem

január 11.

       

18.00

Lukátsné Orovicz Piroska: A reformáció és hatásai c. előadása

   

Római Katolikus Plébánia Közösségi Háza

január 12.

       

 16.00

Emlékezés a Doni katasztrófa hőseire

Előadást tart: Reiner Pál, régész

 

Jó Szerencsét Művelődési Központ 15. sz. termében

16.00

Természetvédelem másképp

Játékos vetélkedő

 

Ifjúsági Ház

Január 14.- február 11.

Minden ami Farsang

Farsangi előkészületek, jelmezkészítés

 

Ifjúsági Ház

január 15.

       

 18.00

Rákóczi Telepi Tagiskola bálja

Sztárvendégek: Pannon Várszínház művészei

Zene: ifj. Kalmár János

Rákóczi Telepi Tagiskola

Január 18.- 28.

50 Ft-os könyvvásár

   

Inota, Közösségi Ház

január 19.

       

10.00

A Honvéd Kulturális Egyesület Bükkösi Gábor Katonai Képzőművészeti Stúdió kiállítása

   

Helyőrségi Klub

16.00

Ádám, Éva vagy Lucifer?

Szerepjáték Madách Imre születésnapja alkalmából

 

Ifjúsági Ház

17.00

Missziós Klub alakuló összejövetele

Hárs Tamás nyá. Őrn. Előadása a misszióról

 

Helyőrségi Klub

17.00

Ciprusi hangulatok c. kiállítás

Váradi Károly fotóművész kiállításának megnyitója ciprusi borkóstolóval

 

Krúdy Gyula Városi Könyvtár

január 20.

       

17.00

Bölcsőtől a kopjafáig- Simon Gábor kiállítása

 

Szűcs Boglárka, megnyitja: Rásky Mihályné

Fodor Sára Tájház

17.00

HEMO GÁLA

Fellépnek: Cholnoky Mozgásművészeti Stúdió vp.i csoportja, Queen Dance TSE,DSE Unió fittnesz- csapata, Diósdi Réka tanuló (TGYG)

 

Helyőrségi Klub

január 21.

       

15.00

a Gábor Áron Nyugállományúak Klubja közgyűlése

   

Helyőrségi Klub

16.00

Magyar kultúra napja

Himnusz, Várpalotai Bányász Kórus műsora, Talabér Márta, várpalota város polgármesterének ünnepi beszéde, Kitüntetések átadása, Újhold Művészeti Társulat GYÖKEREINK című előadása, Szózat

Várpalotai Bányász Kórus

Jó Szerencsét Művelődési Központ színházterme

január 28.

       

16.00

Zalán István, festő kiállításának megnyitója

 

Megnyitja: Papp János. Ének,gitár: Gágó Zsolt

Inotai Közösségi Ház

január 29.

       

19.00

Pannon Várszínház Fekete Péter c. operett bohózata

 

Eisemann Mihály, Zágon István, Somogyi Gyula

Retro Színház, Inota

február 1-28.

2011. év kiemelt honvédségi évfordulói. Állandó kiállítás

     

február 1-19.

50 Ft-os könyvvásár

   

Krúdy Gyula Városi Könyvtár

február 2.

       

14.00

a Gábor Áron Nyugállományúak Klubja vezetőségi ülése

 

 

Helyőrségi Klub

16.00

Te milyen civil szervezet lennél a Magyar Köztársaságban?

feladatok, játékos vetélkedők

 

Ifjúsági Ház

február 4.

 

 

 

 

18.00

Magyar Állami Népi Együttes "Táncos Magyarok" c. előadása

 

 

Jó Szerencsét Művelődési Központ színházterme

február 5.

 

 

 

 

19.00

X-Este

Takács Nikolas, Király L. Norbi, Vastag Tamás, Wolf Kati

 

Jó Szerencsét Művelődési Központ színházterme

február 7.

     

 

és minden hétfőn 14.00-15.30

Kézimunka Klub

 

Klubvezető: Garayné Kisbej Ágnes

Helyőrségi Klub

február 9.

       

16.00

Alakíts kormányt!

Játékos vetélkedő Batthyány Lajos születésnapja alkalmából

 

Ifjúsági Ház

február 10.

       

16.00

Hogyan segítsünk a betegeken?

Kötetlen beszélgetés a Betegek Világnapja alkalmából

 

Ifjúsági Ház

február 12.

       

13-16.00

Gyertyaszentelő Boldogasszony ünnepe és Bálint-napi játszóház

Gyertyamártás és Bálint-napi jegykendőhímzés

 

Fodor Sára Tájház

február 14.

       

15.00

Végvári reneszánsz- Balassi Bálint és kora

Vers, a kor bemutatása, Balassi Bálint élete és költészete, Vers,  Bálint napi népszokások, Balassi és kortársai, bajusztörténeti előadás,borkóstolás, borbemutató,táncház

Csepin Péter,Kőszegi Péter, Farkas Attiláné, Kátai Zoltán, Szilágyi Péter, Várpalota-Pétfürdő Kertbarátkör, Cserregő néptáncegyüttes

Nagy Gyula Galéria

február 15.

       

március 25-ig

Oláh Zoltán veszprémi autodidakta festő jótékonysági festménykiállítása a rákkutatás támogatására

   

Helyőrségi Klub

17.00

A zsidó vallás, mint  kereszténység gyökere

 

Előadó: Dr. Köves Slomó

Római Katolikus Plébánia Hivatal Közösségi Háza

február 17.

       

16.00

Mit tudunk Jókai Mórról?

Filmvetítés, játékos kvíz az Aranyember c. mű kapcsán

 

Ifjúsági Ház

február 18.

       

17.00

Rákóczi Telepi Baráti Kör klubestje, kiállítása és állófogadása

Sztanke József, erőemelő világbajnok előadása és kiállítása

 

Rákóczi Telepi Tagiskola

február 19.

       

15.00-18.30

Farsangi alakoskodás

Élőzenés gyermek táncház

Cserregő Néptáncegyüttes

Jó Szerencsét Művelődési Központ, Dr. Szíj Rezső kamaraterem

19.00

Kell 1 színház

musical vígjáték a Körúti Színház előadásában

Galambos-Turcsán- Meskó

Jó Szerencsét Művelődési Központ

19.00

Várpalota Önkormányzatának bálja

Polgármester köszöntője, műsor, zene, tánc, tombola

Talabér Márta, Országos Musical Kurzus, HEMO WINNER Versenytánc Egyesület, QUEEN DANCE TSE, Sztárvendég: Csepregi Éva, zene: Asterix Együttes, vendéglátás: Két Bagoly Fogadó

Gál Gyula Sportcsarnok

19.00

Aranycsapat, viharos gólöröm két nagyiramú félidőben- musical-

Pannon Várszínház előadása

Fenyő Miklós- Tasnádi István

Retro Színház, Inota

február 23.

       

16.00

Asztalos legényből festő

Memóriajáték, puzzle Munkácsy Mihály életútja és művei kapcsán

 

Ifjúsági Ház

február 24.

       

17.00

Beszélgetés a világról, Magyarországról és önmagunkról sorozat keretében:

Milyen változásokat hozott mezőgazdaságunkban és állattenyésztésünkben az EU-hoz történő csatlakozás

Előadó: Bátor Árpád

Krúdy Gyula Városi Könyvtár

február 25.

       

 16.00

"Kétezer év emlékei Inotán" c. fotókiállítás megnyitója, Gerebicsné Barna Gabriella fotói

 

Megnyitja: Pintér Lászlóné Erika, Tiffany üvegkészítő

Inotai Közösségi Ház

16.00

Finn-magyar kapcsolat

Kvíz, játékos vetélkedők a Kalevala Napja alkalmából

 

Ifjúsági Ház

17.00

Egészséges Szívért KHE évértékelő Közgyűlése

Az egyesület közhasznúsági jelentése a 2010-es évről, Felügyelő Bizottság jelentése

Zlati István, Bakóné Pálfy Mária

Civilház

19.00

Sóska, sültkrumpli- vígjáték a magyar fociról

Pécsi Harmadik Színház előadása

Egressy Zoltán, Pannon Várszínház

Retro Színház, Inota

február 26.

       

16.00

Komunizmus áldozatainak emléknapa

Megemlékezés, előadás Magyarok a Gulág kényszermunkatáborokban címmel

Előadó: Rózsás János író, volt Gulág-rab

Jó Szerencsét Művelődési Központ 15. sz. termében

március 2.

       

14.00

Gábor Áron Nyugállományúak Klubja vezetőségi ülése

   

Helyőrségi Klub

16.00

"Zsengék"  Arany Jánosra emlékezünk

feladatok, játékos vetélkedők

 

Ifjúsági Ház

március 4.

       

15.00

Gábor Áron Nyugállományúak Klub nőnapi összejövetele

   

Helyőrségi Klub

március 5.

       

9-13.00

Várpalotai Bányász Horgászegyesület Közgyűlése

   

Helyőrségi Klub

március 6.

       

14-18.00

Bioenergetikai tanfolyam

   

Helyőrségi Klub

március 7.

       

16.00

Alkotó Nők Palotán c. kiállítás megnyitója

   

Jó Szerencsét Művelődési Központ, emeleti előcsarnok

17.00

Nőnap

"Egy korty derű" beszélgetés V. Kulcsár Ildikóval, a Nők Lapja főmunkatársával

V. Kulcsát Ildikó

Jó Szerencsét Művelődési Központ

március 8-13.

Hüllő kiállítás

   

Helyőrségi Klub

március 10.

       

16.00

Gergely-járás

Kötetlen beszélgetés , játékos kvíz

 

Ifjúsági Ház

március 11.

       

14.30

Kistérségi Versmondó Verseny

   

Jó Szerencsét Művelődési Központ Dr. Szíj Rezső kamaraterem

16.30

Nemzeti ünnepünkre emlékezünk

Ifjúsági ház klubtagjainak előadása

 

Ifjúsági Ház

18.00

A Tenkes kapitánya

Honvéd Együttes látványos zenés-táncos produkciója

Örsi Ferenc-Vincze Zsuzsa, Pannon Várszínház

Retro Színház, Inota

március 12.

       

8-15.00

Magyarok vására-tavasznyitó vásár

Helyi piac, helyi termékek közvetlenül a termelőktől

TEMA Hungária Kertbarátok

Szabadság tér

március 13.

       
 

Queen Dance Unit hip-hop és showtánc bajnokság

DJ Revolution, meglepetés fellépők

Kelemen Kati, Kovácsné Csapó Zsuzsanna, Simon Péter

Gál Gyula Sportcsarnok

március 15.

       

 9.00

Ünnepi megemlékezés

Köszöntőt mond: Dr. Huszár Pál ny. egy. docens

Nepomuki Szent János Római Katolikus Általános Iskola diákjai

Alsóvárosi temető, gr. Zichy Béla nemzetőr sírjánál

10.00

Az 1848/49-es forradalom és szabadságharc évfordulója tiszteletére rendezett városi ünnepség

Himnusz, köszöntő, Egy nemzet nem élhet hősök, példaképek nélkül c. ünnepi műsor, koszorúzás, Szózat

Bányász Fúvószenekar, Talabér Márta, Faller Jenő Szakképző Iskola Duende színjátszó csoportja

Thury tér

március 16.

       

17.00

Hírhedett zenésze a világnak- zenés megemlékezés Liszt Ferenc születésének 100. évfordulóján

 

TIT Várpalotai Szervezete, előadó: Borbás Károly

Krúdy Gyula Városi Könyvtár

március 17.

       

16.00

"Háti jószág, pereputty: pici rajkó jól aludj"- a cigányság világnapjára emlékezünk

   

Ifjúsági Ház

19.00

Mese habbal c. színházi előadás

Körúti színház előadása

Alan Ayckbourn

Jó Szerencsét Művelődési Központ színházterme

március17.- április 6.

"Gyere velem"- Barangolás régi képeslapokkal.

Dr. Keresztes Sándorné magángyűjteménye

 

Helyőrségi Klub

Március 18-20.

Nemzetközi Gyermekkórus Fesztivál

19.-én Gála

 

Jó Szerencsét Művelődési Központ színhzterme

március 18.

       

14.00

N. László Gizella KÖRBE FESTETT SZÍNES c. mandala-kiállításának megnyitója

   

Mozgássérültek Székháza

16.00

"Színház az egész világ"- Színház Világnapjára emlékezünk

   

Ifjúsági Ház

19.00

Fodrásznő- 2010-es poszt legjobb előadása

debreceni Csokonai Színház vendégjátéka

Medvegyev, Pannon Várszínház

Retro Színház, Inota

március 21.

       

16.00

"…világ költői idejöjjetek…"

Kötetlen beszélgetés, játékos vetélkedő a Költészet Világnapja alkalmából

 

Ifjúsági Ház

18.00

József Róbert előadása

Téma: Közösségi Önsegítő Rendszerek, Szívességbank, Ingyenbolt, Cserepiac, munkabolt

Állástalan Diplomások Országos Bizottsága

Civil Ház

március 22.

       

17.00

"A krisztusi kinyilatkoztatás forrása" c. előadás

 

Előadó: Fodor Balázs, érseki tanácsos, plébános

Római Katolikus Plébánia Hivatal Közösségi háza

március 23.

       

16.00

"Záporeső hullott, nagy a víz, nagy a sár"

Játékos vetélkedő a víz világnapja és a meteorológiai világnap alkalmából

 

Ifjúsági Ház

március 24.

       

17.00

Missziós Klub összejövetele

"UNFICYP" misszió (Ciprus)

Előadó: Ozorai Sándor

Helyőrségi Klub

március 25.

       

17.00

Képesség- és Tehetségfejlesztő Magániskola 20 éves fennállást ünneplő gálaműsora

 

Megelőzően a képzőművészeti kiállítást megnyitja: Deák Istvánné

Jó Szerencsét Művelődési Központ színházterme

8-17.00

Paksi atomerőmű fejlesztését népszerűsítő kamion érkezik a városba

kiállítás , filmvetítés

 

Gál Gyula Sportcsarnok parkoló

március 29.

       

16.00

Várpalotai Városszépítő és Védő Egyesület nyílt napja

Beszélgetés a műemlékvédelem fontosságáról, a városkép jövőbeli lehetőségeiről

Vendég: Mezei László, főépítész

Krúdy Gyula Városi Könyvtár

március 30.

       

16.00

"A csodálatos mandarin" zenedrámának szerzője

beszélgetés Bartók Béláról

 

Ifjúsági Ház

március 31.

       

13.30

Ügyességi sportverseny alsó tagozatos gyermekek részére

ügyességi feladatok, futóverseny, eredményhirdetés

Vásárhelyi András Tagiskola, Némethné Csurgai Zsuzsanna, Sziliné Pápai Gyöngyi

Vásárhelyi András Tagiskola

16.00

Emlékezzünk nagyjainkra!

Kosztolányi Dezső és Szabó Lőrinc születésnapjára emlékezünk

 

Ifjúsági Ház

április 1.

       

16.00

"Puskás Öcsi"- emlékezzünk Puskás Ferencre, az Aranycsapar labdarúgójára

feladatok, játékos vetélkedők

 

Ifjúsági Ház

április 2.

       

13-16.00

Húsvéti játszóház 5-8 éveseknek

Húsvéti tojások, asztaldíszek készítése, nemezelés, mézeskalács

 

Fodor Sára Tájház

április 4.

       

16.00

"Hálót font az est, a nagy barna pók"- Juhász Gyulára emlékezünk. "Magyarországtól Indiáig"- Kőrösi Csoma Sándor, az Utazó

Interaktív játszóház

 

Ifjúsági Ház

április 6.

       

14.00

Gábor Áron Nyugállományúak Klubja vezetőségi ülése

   

Helyőrségi Klub

16.00

"Mesék szárnyán"- Andersen, a meseíró

Activity, puzzle, játékos vetélkedő

 

Ifjúsági Ház

április 7.

       

10.45

"Jó szerencsét" köszönés elfogadásának 117. évfordulója- megemlékezés

   

Jó Szerencsét Művelődési Központ, dr. Szíj Rezső kamaraterem

16.00

Egészségügyi Világnap

kötetlen beszélgetés, játékos kvíz

 

Ifjúsági Ház

19.00

"Jövőre veled ugyanitt 2."- romantikus vígjáték

A Bánfalvy Stúdió előadása

 

Jó Szerencsét Művelődési Központ színházterme

április 8.

       

13-16.00

Húsvéti játszóház 9-14 éveseknek

Húsvéti tojások, asztaldíszek készítése, nemezelés, mézeskalács

 

Fodor Sára Tájház

16.00

"Lehunyja kék szemét az ég…" költőinkre emlékezünk

kötetlen beszélgetés

 

Ifjúsági Ház

április 9.

       

13-18.00

Húsvéti játszóház felnőtteknek

Húsvéti tojások, asztaldíszek készítése, nemezelés, mézeskalács

 

Fodor Sára Tájház

19.00

Pannon Várszínház Hajmeresztő c. előadása

 

Kiss Dávid, Paul Portner

Retro Színház, Inota

április 10.

       

10.00-

Tavaszköszöntő kerékpáros teljesítménytúra

Középtáv (55 km), Hosszútáv (69 km), Családi táv (12 km)

Telenor

Hunyadi Mátyás tér

április 11.

       

9.00

Regionális Ifjúsági Találkozó ifjúsági szervezetekkel

   

Ifjúsági Ház

 

Láng Tibor fotóművész kiállítása

   

Jó Szerencsét Művelődési Központ, dr. Szíj Rezső Kamaraterem

17.00

Költészet napi megemlékezés

 

TIT Várpalotai Szervezete, Krúdy Gyula Városi Könyvtár

Krúdy Gyula Városi Könyvtár

április 12.

       

16.00

Költészet napja alkalmából versmondó verseny felnőtteknek, honvédségi dolgozóknak

   

Helyőrségi Klub

április 30-ig

Tamaskovics György faintarzia készítő "A csodálatos fa" c. kiállítása

Megnyitó: 12-én 17.00-kor

 

Helyőrségi Klub

április 15.

       

9.00

"Gyere és érezd magad jól!"- Megyei Ifjúsági Találkozó az Ifjúsági Világnap alkalmából

   

Ifjúsági Ház

13.00

Megyei Nyugdíjas Néptánctalálkozó

   

Jó Szerencsét Művelődési Központ, színházterem

április 16.

       

8-12.00

Bolhapiac

 

Egészséges Palotáért Egyesület

Várkerti Általános Iskola udvara

14.00

Zöldágjárás

Tojásgurítás, kiszebáb készítés, népi játékok

 

Fodor Sára Tájház

április 20.

       

16.00

Ügyelj a biztonságra!- a Rendőrség Napja Magyarországon

   

Ifjúsági Ház

április 21.

       

15.00

Várpalota Város rehabilitációja c. projekt szerződésének ünnepélyes aláírása

   

Nagy Gyula Galéria

 15.00

Városi Nyugdíjas Klub 30. évfordulója

   

Jó Szerencsét Művelődési Központ

17.00

Környezetünk szennyezettségéről- a Föld Napján

 

TIT Várpalotai Szervezete

Krúdy Gyula Városi Könyvtár

április 22.

       

16.00

Minden ami Húsvét

Kreatív foglalkozás a Húsvét jegyében

 

Ifjúsági Ház

április 23.

       

 10.30

Fit-kid Dance & Dance Show verseny

 

Crystal Fitness Se

Gál Gyula Sportcentrum

április 26.

       

10.00

Helytörténeti vetélkedő

 

Városszépítő és Védő Egyesület

Krúdy Gyula Városi Könyvtár

17.00

Városszépítő és - Védő Egyesület nyílt napja

Téma: A Közművelődési Koncepció tapasztalatai, benne a civil szervezetek szerepe

Vendég: Katona Csaba

Krúdy Gyula Városi Könyvtár

április 27.

       

16.00

A láthatatlan világ…

Ismerkedés a vakvezető kutyák életével

 

Ifjúsági Ház

április 29.

       

16.00

Készüljünk Anyák napjára!

kézműves foglalkozás

 

Ifjúsági Ház

17.00

Rákóczi Telepi Baráti Kör klubestje

Vendégek előadása, kiállítás megtekintése, baráti beszélgetés

Vendégek: Poór Gyula és Forgács Ferenc

Rákóczi Telepi Tagiskola

17.00

Táncgála a Tánc Világnapja alkalmából

Bemutatkoznak a Helyőrségi Klub csoportjai

 

Helyőrségi Klub

17.00

Zenei pályára készülők hangversenye

   

Nagy Gyula Galéria

április 30.

       

13-16.00

Anyák napi játszóház

   

Fodor Sára Tájház

május 1.

       

6.30-től

Majális

Zenés ébresztő, Bányász Fúvószenekar, Cserregő Néptáncegyüttes, Black Diamond Mazsorett és Showtánc csoport, Crystal Fitness Sport Egyesület, VBSK Kyokushin Karate szakosztály, Attila Harcosai Várpalotai Barantások, Risza Tánc Klub, DSE Unió, Aerofit Aerobik csoport, Queen Dance csoport, Fillmore Est zenekar, Ratass zenekar

Várpalota Város Önkormányzata, Szindbád Nonprofit Kft., Várpalota Közüzemi Kft., Bányász Fúvószenekar

Cseri parkerdő

május 3.

       

16.-ig

Baumann Béla "Fények, hangulatok, mozdulok" c. fotókiállítása

   

Helyőrségi Klub

május 4.

       

14.00

Gábor Áron Nyugállományúak Klubja vezetőségi ülése

   

Helyőrségi Klub

május 15.

       

19.00

Zsédenyi Adrienn rendhagyó műsora

 

zongoránál: Rakonczai Viktor

Jó Szerencsét Művelődési Központ

május 18.

       

17.00

Missziós Klub összejövetele

Missziós előadás: "UNFICYP" misszió

Előadó: Ozorai Sándor

Helyőrségi Klub

17.00

Kapcsolataink rendezése békességgel c. előadás

 

Előadó: Magyar Judit

Római Katolikus Plébánia Hivatal Közösségi háza

május 19.

       

jún. 10-ig

Az Alsóörsi Festő Egyesület tagjainak " Táj és az ember környezete" c. kiállítása

Megnyitó: 19-én 18.00

 

Helyőrségi Klub

május 20.

       

jún. 5-ig

A Honvédelem Napja Alkalmából: Várpalotai Hősök

helytörténetei kiállítás

 

Helyőrségi Klub

május 29.

       

 11.00

MAGYAR HŐSÖK NAPJA

Ünnepi műsor és koszorúzás

 

Thuri tér

 

Gábor Áron Nyugállományúak kirándulása Sárvárra

   

Helyőrségi Klub, Sárvár

június 5.

       

19.00

Égi vándor- musical ősbemutató

 

Vándorfi László, LGT emlékzenekar, Pannon Várszínház

Retro Színház, Inota

június 7.

       

17.00

Rákóczi Telepi Baráti Kör klubestje

Bányászhagyományok, szokások Várpalotán

Előadók: dr. Buzási István okl. bányamérnök, Huszár József okl. bányamérnök

Rákóczi Telepi Tagiskola

június 9.

       

16.00

Fodor Sára születésének 85. és halálának 5. évfordulója

kiállítás, koszorúzás az Alsóvárosi temetőben, ünnepi megemlékezés, előadás címe: Pacsuné Fodor Sára néprajzi munkássága

Horváthné dr. Csomó Orsolya, Madaras Annamária, Juhosné Vavró Zsuzsanna, Képesség és Tehetségfejlesztő Magániskola 2. oszt. Tanulói, Ábrahám Emilné, Budai László, Talabér Márta, S. dr. Lackovits Emőke

Krúdy Gyula Városi Könyvtár

június 15.

       

13-17.00

Nyílt nap a Ringató Bölcsödében

új, modern épület megtekintése

 

Ringató Bölcsőde

június 20.

       

aug. 22-ig hétfőnként 10.00

Nyári matiné

Aranyhaj és a nagy gubanc, Hopp, Maci Laci, Rango, Narnia Krónikái 3., Csingiling és nagy tündérmentés, RIO, Arthur és a villangók 3., Gnómeó és Júlia, Kung Fu Panda 2.

 

Jó Szerencsét Művelődési Központ

június 24.

       

10.00-

Megnyílik a felújított Thury vár

Homokvárépítő verseny, kézműves foglalkozás, interaktív játszóház, Kecskés Együttes műsora, köszöntők, Szalagátvágás, Várbejárás, Bourdon trió műsora

Szűcs László (tangóharmonika)

 

június 25.

       

15.00

Gábor Áron Nyugállományúak kirándulása Dunaújvárosba

 

Helyőrségi Klub

Dunaújváros

16.30

Szívadó Testvérek Kamaraegyüttese koncertje

 

KÉSZ várpalotai szervezete

Római Katolikus Templom

június 26.

       

15.00

Magyar Szabadság Napja

műsor a Készenléti Lakótelepen

Palotai Turul Társaság, Várpalotai '56-os Klub, Marathon Tömegsport és Környezetvédő Egyesület

Inota, Baglyas-tető

17.00

koszorúzás a Baglyas-hegytetőn

június 30.

       

15.00

Gábor Áron Nyugállományúak Klub Klubdélutánja

   

Helyőrségi Klub

július 2.

       

15-22.00

Pléhcsárda Nap

Einrenhof Attila elnök úr megnyitója, Talabér Márta polgármesterasszony köszöntője, Mézengúz együttes műsora, Crystal Fitness SE táncos lányai, Szentpéteri Attila bűvész és illuzionista, Körmöczi Judit műsora, Tourmix Zenekar koncertje

Szűcs László (tangóharmonika)

Rákóczi Telepi Tagiskola

18.30

Kőris népzenei együttes koncertje

   

Titkos Kert

július 6.

       

14.00

Gábor Áron Nyugállományúak Klubja vezetőségi ülése

   

Helyőrségi Klub

július 8.

       

19.00

Bob herceg c. operett

A Füredi Dalszínház műsora

Bakonyi Károly, Martonos Ferenc, Huszka Jenő

Thury-vár udvara

július 10.

       

17.00

Egyházashetyei Daloskör koncertje

   

Inotai Faluház

július 14.

       

19.00

Borkóstoló Lantmuzsikával

   

Titkos Kert

július 23.

       
 

Gábor Áron Nyugállományúak Klub kirándulása Agárdra

 

Helyőrségi Klub

Agárd

július 25.

       
 

Gábor Áron Nyugállományúak Klubja megemlékezése és koszorúzása az aknavető-csőrobbanás évfordulója alkalmából

   

Helyőrségi Klub

július 28.

       

19.00

Misztrál együttes koncertje

 

Várpalota Város Önkormányzata

Titkos Kert

augusztus 3.

       

14.00

Gábor Áron Nyugállományúak Klubja vezetőségi ülése

   

Helyőrségi Klub

augusztus 6.

       

15.00-22.30

Ritmusok Palotája- Tér-tánc fesztivál

Megnyitó, Tánc, Országos Musical Kurzus, Dirty Dance Crew, Winner's Elements, Amroun Nabil, Queen Dance, Silhouette Balett, Gold Musical- Király Béla, Bacsa Kata Hip-Hop, Szakál Attila musical dance, Karika Break Dance, Király Béla Musical Dance, Flashmob, Fesztiváli díjak átadása

Talabér Márta, Ásós Attila, "Pacsirta" a Megasztár négy döntőse és zenekara,

Hunyadi Mátyás tér

augusztus 8-12.

Önkénteskedj!  Tábor

Napközis tábor

 

Ifjúsági Ház

augusztus 8-14.

2. Baranta Tábor

Magyar műveltség és harcművészet oktatása

 

Cseri parkerdő

augusztus 12.

       

20.00

Carmina Burana koncert

 

Bányász Kórus, Alba Regia Vegyeskar, Győri Ütőegyüttes, Józsa Eleonóra, Molnár Orsolya

Thury vár udvara

Augusztus 12-13.

Végvári reneszánsz napok

Reneszánsz felvonulás, zászlóforgatók, toronyzene, megnyitó, reneszánsz dallamok, Cserregő Néptáncegyüttes, Carmina Burana koncert, tűzvarázslók, gólyalábas mutatványosok, maszk bábszínház, Baranta Hagyományőrző bemutató, várostrom, Musica Profana, III. Béla lovagrend tánciskola és táncház, reneszánsz vacsora, játszóház, kézműves foglalkozás, vásári forgatag

 

Hunyadi Mátyás tér, Thury-vár

augusztus 13.

       

18.00

Várpalotai Bányász Fúvószenekar térzenei koncertje

   

Pétfürdő, Horizont mögötti tér

augusztus 19.

       
 

MH Bakony Harckiképző Központ állományának ünnepi állományülése

kihelyezett rendezvény

 

Helyőrségi Klub

augusztus 20.

Szent István királyunk, a magyar államiság és az új kenyér ünnepe

Ünnepi szentmise, kenyérszentelés, ünnepi köszöntő, ünnepi műsor

Fodor Balázs plébános, Katona Csaba, Cserregő Néptáncegyüttes, Tóth Julianna, Szücs Boglárka, Szili Noémi, Inotai Búzakalász Dalkör

Hunyadi Mátyás tér, Készenléti ltp.

augusztus 27.

       

20.30

Exparidance produkció

 

Román Sándor

Thury vár udvara

szeptember 3.

       

16.00

Szelestey László festőművész kiállításának megnyitója

 

Várkerti Általános Iskola, Szakiskola és Tagiskolái tanulói. Megnyitja: Madaras Annamária, ny.tanár, irodavezető

Helyőrségi Klub

szeptember 4.

       

11.00

Szent Erzsébet ábrázolása a nagyvilágban c. kiállítás

   

Thury vár

szeptember 7.

       

14.00

Gábor Áron Nyugállományúak vezetőségi ülése

   

Helyőrségi Klub

szeptember 14.

       

17.00

Missziós Klub összejövetele

Előadás OMLT-5" misszió (Afganisztán)

Oszlánszki Béla

Helyőrségi Klub

szeptember 17-18.

Kulturális örökség Napja

várismertető séta, református templom bemutatása

Antal László, Orovicz Piroska, Talum György

Thury-vár, Református templom, Tájház

szeptember 20.

       

17.00

Három Királyfi, Három Királylány Mozgalom és célkitűzései c. előadás

 

Előadó: Túry Krisztina

Római Katolikus Plébánia Hivatal Közösségi háza

szeptember 22.

       
 

Gábor Áron Nyugállományúak Klubja klubdélutánja

   

Helyőrségi Klub

szeptember 24.

       

18.30

Székelyudvarhelyi Balázs Ferenc vegyeskar hangversenye

 

Várpalotai Bányász Kórus, Huszárné Bacsárni Valéria, Orosz Pál József, Borbás Károly

Thury vár

szeptember 30.

       

10-16.00

Magyar Népmese Napja

Mesék előadása, felolvasása, meseszínház, diafilmvetítés, bábszínház, táncház, kézműves foglalkozás

 

Fodor Sára Tájház

október 1.

       

19.00

Nemzetközi Tánc Gála

Stefano Vidóni-Tóth Orsolya, Nagymihályi Balázs-Sebestyén Beáta, Zsom Olivér-Vozár Boglárka, Pellei Mihály-Hercsik Zsuzsa, Wicha József-Purda Réka, Mészáros Mihály- Pados Lilla és még sokan mások

 

Sportcsarnok

október 3.

       

10.00

Idősek napja

Köszöntőt mond: Katona Csaba alpolgármester, emléklapok átadása, ünnepi műsor

Ünnepi műsor: R. Kárpáti Péter, Pauer Krisztina, Rátonyi Krisztina zenés, vidám műsor-összeállítása

Jó Szerencsét Művelődési Központ színházterme

16.00

Történelmi vetélkedő

 

Ifjúsági Ház, Szindbád Nonprofit Kft.

Thury vár

október 5.

       

14.00

Gábor Áron Nyugállományúak Klubja vezetőségi ülése

   

Helyőrségi Klub

október 6.

       

16.00

Aradi Vértanúk Emléknapja

Megemlékezés, koszorúzás

Várpalota Város Önkormányzata, Szindbád Nonprofit Kft.

Thuri tér

október 8.

       

 8.00

Mária Rádió programja

ünnepi szentmise, nyílt nap

Fodor Balázs plébános, Katona Csaba

Római Katolikus Templom, Mária Rádió stúdiója

12.00

Szüreti felvonulás

Inotai Tagiskola műsora, felvonulás

 

Inotai Faluház

11.00

Winkler Márton halálának 100. évfordulója alkalmából rendezett kiállítás és megemlékezés

Winkler Márton sírjának megkoszorúzása

Megemlékezik: Talabér Márta, Köszöntő: Budai László,

Alsóvárosi temető, Krúdy Gyula Városi Könyvtár

11' 30"

Winkler Márton halálának 100. évfordulója alkalmából rendezett kiállítás és megemlékezés

kiállítás megnyitója

megnyitja: Dr. Huszár Pál

Alsóvárosi temető, Krúdy Gyula Városi Könyvtár

12' 15"

Winkler Márton halálának 100. évfordulója alkalmából rendezett kiállítás és megemlékezés

Winkler család történetének felelevenítése, előadás a Várkerti Általános Iskola, Szakiskola és Tagiskolái szakképzési múltjáról

Előadás: Csőszné Rabóczky Ágnes ezen kívül a Várkerti Általános Iskola, Szakiskola és Tagiskolái tanulói, Dr. Zumbók Ferenc, Dr. Bankó Zoltán

Alsóvárosi temető, Krúdy Gyula Városi Könyvtár

19.00

Liliomfi- zenés vígjáték

Pannon Várszínház előadása

Szigligeti Ede

Retro Színház, Inota

október 14.

       

17.00

Szegénységi elleni világnap alkalmából rendezett adománygyűjtő gálaműsor

Pátkai Anna, Nepomuki Sz. J. Katolikus Általános Iskola 4. évfolyama, Dudoló Óvoda- Katica csoport, Csengettyű kórus, Crystal Fittnes Sport Egyesület, Forrás Evangélikus Óvoda, Kölyökvár Óvoda, Black Diamond Mazsorett Kristály csoport, Almsteier Márton Bán A. Ált. Isk.

Családsegítő Szolgálat

Művelődési Központ színházterme

október 15.

       

16.00

15 éves Inotai Búzakalász Dalkör

   

Inota Faluház

18.00

Sihell Ferry Zenés barátságok lemezbemutató koncert

Fásy Ádám, Fásy Zsüliett, Baby Gabi, Annamary, Csepregi Éva, Csocsesz, Pintácsi Viki, Merienn

 

Művelődési Központ színházterme

19.00

Adj Esélyt Alapítvány Bálja

vacsora, büfé, koktél, tombola

Kalmár János, Crystal FSE, Vastag Csaba

Petőfi Étterem

október 18.

Képzőművészet Napja

     

15.00

Retro Fotóséta Várpalotán

 

Várpalota Város több üzlete

Ékszer Arzenál üzlettől

16.00

Miklós László Várpalota képeslapokon c. kiállítása

 

Megnyitja: Zöld Istvánné

Thury-vár

16.30

Leitner Ferenc: Várpalota, egy mezőváros metamorfózisa c. könyvének bemutatója

   

Thury-vár, Thury György terem

18.00

Palotai Alkotók Köre XII. Kollektív Kiállításának megnyitója

 

Balázs Brigitta és Cseh Anna, megnyitja: Madaras Annamária

Nagy Gyula Galéria

október 19.

Diáknap

     

14.00

Kistérségi Mesevetélkedő

   

Várkerti Általános Iskola

14.00

Krúdy Gyula nyomán: Palotai álmunk

Faller Jenő Szakképző Isk. Duende Színjátyzó Körének műsora

Reiff Mónika, Sándor Zsuzsanna

Jó Szerencsét Művelődési Központ

15.00

Rátóti csikótojás

Nepomuki Sz. J. Ált. Isk. színjátszó körének műsora

Berkes Angéla, Farkas István

Jó Szerencsét Művelődési Központ

17.00

Vámos Sándor festőművész kiállítása

   

Inota Faluház

október 20.

Tudomány Napja

     

10.00

Országos Ifjúsági Szakmai Találkozó

 Ünnepélyes megnyitó, a Romano Glaszo együttes zenés előadása, Szendi Klaudia grafikai képeinek kiállítása

 

Várpalotai Ifjúsági Ház

10.00

Ipar, Város, Társadalom c. konferencia

Előadások:  Ö. Kovács József, Cetz Balázs, Horváth Sándor, Sztahó Eszter Ildikó, Tóth Eszter Zsófia, Szűts István Gergely és Budai László előadásai

Elnököl: Papp István

Thury-vár

11.00

Országos Ifjúsági Szakmai Találkozó

Önkénteskedj- külföldi önkéntesek életébe nyerhetünk betekintést

 

Várpalotai Ifjúsági Ház

 11.30:

Országos Ifjúsági Szakmai Találkozó

Köcséné Dr. Szabó Ildikó: Multikulturális iskola c. előadása

 

Várpalotai Ifjúsági Ház

14.00

Országos Ifjúsági Szakmai Találkozó

Némethné Dr. Tóth Ágnes: Sajátos igények, sajátos környezet c. előadása

 

Várpalotai Ifjúsági Ház

16.30

Országos Ifjúsági Szakmai Találkozó

 60 évnyi fiatalság, bolondság- Ifjúsági Ház fotókiállítás megnyitója

 

Várpalotai Ifjúsági Ház

október 21.

       

8.00

Haza, város, környezet c. program

   

Thury vár

8:30

Pegazus színház műsora

interaktív műsor

 

Sportcsarnok

8:30

Rudi bohóc műsora

   

Nepomuki Sz. J. Róm. Kat. Isk.

10.00

Beszélgetések Várpalotáról elszármazott hírességekkel

   

Jó Szerencsét Művelődési Központ

13.00

Petrozsényi magyarok állampolgári eskütétele

   

Thury vár, Thury terem

17.00

Gálaműsor

   

Jó Szerencsét Művelődési Központ

20.00

Lézer Show

   

Hunyadi Mátyás tér

október 22.

       

9.00

Városrészek játékos sportvetélkedője, Sporttörténeti kiállítás

   

Sportcsarnok

18.00

Krúdy- vacsora

   

Két Bagoly Fogadó

október 28.

       

16.00

Borbás Zoltán Köd, pára, napsütés c. festménykiállításának megnyitója

Megtekinthető: nov. 30-ig

 

Helyőrségi Klub

17.00

Rákóczi Telepi Baráti Kör Klubestje

Vendég: M. Nagy József szobrászművész

Beszélgetőtárs: Einreinhof Attila

Rákóczi Telepi Tagiskola

november 2-14.

Várpalotai Hősök kiállítás

   

Helyőrségi Klub

november 3.

       

14.00

Gábor Áron Nyugállományúak Klubja vezetőségi ülése

   

Helyőrségi Klub

november 4.

       

16.00

Múltból a jövőbe

56-os megemlékezés

Szindbád Nonprofit Kft.

Inota Közösségi Ház

november 6.

       
 

Hip-hop és Showtánc hangverseny

meglepetés sztárvendégek, celebek, ajándékok

 

Városi Sportcsarnok

november 10.

       

17.00

Missziós Klub

"PRT-10" misszió (Afganisztán)

 

Helyőrségi Klub

november 12.

       

14.00-

Márton-napi sürgés forgás

kézműves foglalkozás, játékos feladatok, Cserregő Néptáncegyüttes

Ifjúsági Ház, Tájház

Jó Szerencsét Művelődési Központ

19.00

Virágot Algern Onnak- kísérlet két részben

Pannon Várszínház előadása

Daniel Keyes

Retro Színház, Inota

november 27.- dec. 18.

Palotai Advent

játszóház, gyertyagyújtás, ünnepi műsorok,

Talabér Márta, R. Kárpáti Péter, Pauer Krisztina, Rátonyi Kriszta, Lukátsné Orovicz Piroska, Fodor Balázs, Cserregő Néptáncegyüttes, Tóth Attila, Szilágyi Mária, Zeneiskola tanulói,

Thury vár

november 30.

       

 17.00

Ukrán-magyar művészeti kiállítás megnyitója

Kiállítók: Bogdan Korzs és Nagy Gyula

Megnyitja: Hartyanyi Jaroszlava

Nagy Gyula Galéria

december 2.

       

9.00

Borbála napi megemlékezés és sportverseny

   

Helyőrségi Klub

december 3.

       

10.00

XVIII. Mikulásnapi futóverseny

500m, 3,5 km, 10 km

 

Gál Gyula Sportcsarnok

15.00

Rákóczi Telepi Baráti Kör Szent Borbála napi rendezvénye

Bányászhimnusz, köszöntők, koszorúzás, kiállítás és Baráti beszélgetés a Rákóczi Telepi Tagiskolában

 

Szent Borbála tér

18.00

 Szent Efrém Férfikar Hangversenye

   

Thury-vár

december 4.

       

16.00

Jótékonysági Gálaműsor

Crystal Fittnes SE, Nepomuki Sz. J. Kat. Isk. 1.b osztálya, Kórádi Benjamin, Zenevár Főkolomposai

 

Jó Szerencsét Művelődési Központ

december 6.

       

 16.00

Várpalota Helyőrségi Klub kézimunka csoportjának kiállítás megnyitója

   

Várpalota, Mandulás, Kastélydomb

december 7.

       

10.00

Süsü, a Sárkány

Fogi Színház előadása

 

Jó Szerencsét Művelődási Központ

16.00

Leitner Ferenc: Várpalota, egy mezőváros metamorfózisa c. könyvének dedikálása

   

Thury-vár

17.00

Gottfried Barna és Nagy Szabolcs: A Székely Hadosztály története c. könyvének bemutatója

 

A kötetet bemutatja: Budai László, az esemény védnöke: Talabér Márta

Krúdy Gyula Városi Könyvtár

december 7.

       

18.00

Onczay Csaba gordonkaestje

 

Homor Zsuzsanna (zongora)

Jó Szerencsét Művelődési Központ

december 10.

       

16.00

Maszk Bábszínház Betlehemi előadása

   

Thury-vár

10-16.00

Gyógyító Nap a lelki egészségért

Jóga, gyógyítás Reiki energiával, földsugárzások és veszélyei korunk emberére, gyógyító meditáció, táltos hagyományok, masszázs, stresszoldás, tanácsadás, szűrővizsgálat, gyógyítás kristályokkal és ásványokkal

Farkasné Ilike, Fazekasné Helga, Sefcsik Károly, Gróz Csaba, Sziránszki József

Jó Szerencsét Művelődési Központ

18.00

A Bakonyi Poroszkálók kiállításának megnyitója, Csepin Péter új könyvének bemutatása

   

Thury-vár

18.00

Ajándék- Musical, sláger és táncgála

   

Jó Szerencsét Művelődési Központ

december 13.

       

17.00

Adventi összejövetel versekkel, zenékkel

   

Krúdy Gyula Városi Könyvtár

december 16.

       

16.00

Karácsonyi Játszóház

   

Ifjúsági Ház

17.00

Zeneiskola karácsonyi hangversenye

   

Jó Szerencsét Művelődési Központ

15.00

Szeretetünnep

   

Inota, Közösségi Ház

december 17.

       

15.00

Mazsorett Gála

   

Jó Szerencsét Művelődési Központ

december 19.

       

14.00

Gála- Cserregő Néptáncegyüttes

   

Jó Szerencsét Művelődési Központ

december 22.

       

16.00

Rászoruló gyermekek megajándékozása

   

Ifjúsági Ház

december 29.

       

10-16.00

Szünidei Játszóház a Mária Rádióban

kézműves foglalkozás, ismerkedés a rádió technikai berendezéseivel, mesesarok, rajzverseny, Manó kutya simogató, svédasztalos ellátás

 

Mária Rádió Stúdiója

19.00

Made in Hungária- musical

Pannon Várszínház előadása

Fenyő Miklós- Tasnádi István

Retro Színház, Inota

 

Gépelte: Sági István

Várpalota 2010-es rendezvényei

   
         
         

Időpont:

Rendezvény címe vagy jellege:

Program:

Közreműködők:

Helyszín:

         

január 1-31.

       

minden kedden, minden szerdán, minden szombaton: 19:30

Kohász Póker Sportegyesület, Zseton Klub rendezvények

 

Zseton Klub

Várpalota Borozó

minden hétfőn

       

14:00-15:30

Kézimunka Klub

klubvezető: Garayné Kisbaj Ágnes

 

Helyőrségi Klub

2010. január

       
 

Csárdáskirálynő

rendező: Turpinszky Béla, főbb szerepekben: Mádi Piroska, Egyházi Géza, Jankovits József

Kalocsi Színház

Jó Szerencsét Művelődési Központ

08.jan

       

16:00

Várpalota-Pétfürdő Kertbarát Egyesület Közgyűlés

beszámoló közgyűlés

Várpalota-Pétfürdő Kertbarát Egyesület

Várpalota Jószerencsét Művelődési ház 15-ös terem

10.jan

       

11:00

Don-kanyar hősei megemlékezés

Koszorúval és mécsessel való megemlékezés

Várpalotai '56-os Klub, Palotai Turul Társaság

Thuri tér, 2. világháborús emlékmű

12.jan

       
 

Olvasólámpa olvasópályázat

az év folyamán bármikor be lehetett kapcsolódni a játékba

Szindbád Nonprofit Kft. - Krúdy Gyula Városi Könyvtár

 

16.jan

       

8:30

Túra a Csikling várromhoz!

túratáv hossza: 15-17 km, templom elől indulás

 

Várpalota-Királyszállás-Csősz-Várpalota

19.jan

       

17:30

Egészségünk titkai - Mit tudhatunk a zöld ételek, italok gyógyhatásairól?

előadó: Köbel Wolfgang természetgyógyász

Keresztény Advent Közösség, Oltalom Alapítvány

 

20.jan

       

15:00-17:00

Erőszak a családban - erőszak az iskolában

kerekasztal beszélgetés, előadó: Némethné dr. Tóth Ágnes egyetemi docens (Nyugat-magyarországi Egyetem Pedagógiai Tanszék)

Életfa Közhasznú Egyesület

Szindbád Nonprofit Kft. - Várpalotai Ifjúsági Ház

január 21. - február 10.

       

9:00-18:00 (hétköznapokon)

Csaták emlékei Veszprém és környékén kiállítás

kiállítás Hangodi László történész, muzeológus, csatatér kutató anyagából

Honvéd Kulturális Egyesület

várpalotai Helyőrségi Klub

21.jan

       

17:00

Hemo Gála - A magyar kultúra napja

felléptek: Hemo-dúdoló néptánccsoport, Ylajda hastánc stúdió, Aerofit sportklub, Cholnoky mozgásművészeti stúdió várpalotai csoportja

 

Helyőrségi Klub

22.jan

       

16:00

A Magyar Kutúra Napja

Köszöntőt mond Janik Zoltán; A Kultúráért kitüntetés átadása; verses, zenés irodalmi műsor

Pétfürdő Nagyközösség Önkormányzata, Pétfürdői Közösségi Ház és Könyvtár

közösségi ház emeleti nagyterme

22.jan

       

16:00

A Magyar Kutúra Napja

Himnusz, Várpalotai Bányász Kórus műsora, Talabér Márta ünnepi beszéde, kitüntetések átadása, Kolti Helga színművésznő műsora, Cseregő Néptánegyüttes, Szózat

Várpalota Város Önkormányzata, Szindbád Nonprofit Kft.

Jó Szerencsét Művelődési Központ színházterme

január 22. - február 12.

       

8:00-16:00 (hétköznapokon), 15:00 (megnyitó napja)

"Magyar rocklegendák" vándorkiállítás

megnyitotta: Németh Árpád polgármester, közreműködik: Németh "Nyiba" Sándor olimpikon-költő

Szindbád Nonprofit Kft.

Jó Szerencsét Művelődési Központ emeleti előcsarnoka

23.jan

       

19:00

Képzelt riport egy amerikai popfesztiválról - musical

előadás után zenés-táncis buli az LGT Emlékzenekarral

Pannon Várszínház: Déry Tibor, Pós Sándor, Presser Gábor, Adamis Anna

Inota, Retro Színház

január 23-ig

       

könyvtár nyitvatartási idejében

"Szerencs fel, szerencs le, ilyen a bányász élete…" - megemlékezés a hajdani bányászélet mindennapjaira, Konta László archív fotóanyagából kiállítás

a kiállítás képanyaga a helyi bányászhagyományok összegyűjtésére kiírt pályázatra érkezett be, a fényképeken a frontfejtés munkafolyamatai voltak láthatóak

Szindbád Nonprofit Kft.

Krúdy Gyula Városi Könyvtár

28.jan

       

15:00-17:00

Bűnmegelőzési előadás

előadó: Várpalota város rendőrkapitányságának egy dolgozója, a Magyar Köztársaság Rendőrségének bemutatása, kriminalisztika jelentősége, tökéletes bűncselekmény "mítoszának" megdöntése, motiváció

Életfa Közhasznú Egyesület

Szindbád Nonprofit Kft. - Várpalotai Ifjúsági Ház

02.febr

       

17:00

Főzőkör

a főzőkörök 17:00-kor kezdődtek, előadó: Hitesné Forstner Valéria

Keresztény Advent Közösség, Oltalom Alapítvány

 

04.febr

       

15:00-16:00

Drog-Stop I.

előadó: Kovács Gábor nyugalmazott rendőr alezredes ORFK., fiataloknak szóló előadás: megdöbbentő képekkel, drogok fajtáinak ismertetése

Életfa Közhasznú Egyesület

Szindbád Nonprofit Kft. - Várpalotai Ifjúsági Ház

04.febr

       

17:00-18:30

Drog-Stop II.

csak pedagógusoknak, szülőknek: előadás a droghasználat feltűnő jeleivel, segítségkérés eszközeivel

Életfa Közhasznú Egyesület

Szindbád Nonprofit Kft. - Várpalotai Ifjúsági Ház

február 6-ig

       
 

30 ft-os könyvvásár

a könyvtár leselejtezett könyveiből és az olvasók által ajándékozott könyvekből

Szindbád Nonprofit Kft.

Krúdy Gyula Városi Könyvtár kisterme

08.febr

       

10:00

Varga Béla (nyugalmazott könyvtárigazgató) köszöntése 80. születésnapja alkalmából

 

Eötvös Károly Megyei Könyvtár, Magyar Könyvtárosok Egyesülete

Eötvös Károly Megyei Könyvtár Kisfaludy Terme

10.febr

       

16:00

Inotai Kertbarát Kör: Előadás a kisgépek használatáról-karbantartásukról

előadó: Szabó László

Szindbád Nonprofit Kft.

Inota, Faluház

10.febr

       

beküldési határidő

Irodalmi barangolás Fekete Istvánnal - irodalmi vetélkedő

vetélkedő az író születésének 110. évfordulója alkalmából, két fordulós pályázat

Szindbád Nonprofit Kft., Veszprém Megyei Gyermekkönyvtáros Műhely

 

11.febr

       

15:00-17:00

Diszkrimináció

előadó: Vécsei Zsuzsanna, a várpalotai Fogyatékosok Napközi Otthonának vezetője, "Tégy egy lépést előre" c. Kompasz-játék a résztvevőkkel

Életfa Közhasznú Egyesület

Szindbád Nonprofit Kft. - Várpalotai Ifjúsági Ház

12.febr

       
 

Inotai Tagóvoda farsangja

 

Szindbád Nonprofit Kft.

Inota, Faluház

február 12. - március 8.

       

16:30 (megnyitó napja), 9:00-18:00 (hétköznapokon)

dr. Frisch Gyula ny. iskolaigazgató, rajztanár festmény kiállításának megnyitója

 

Bán Aladár Általános Iskola, Rákóczi Telepi Tagiskolája

várpalotai Helyőrségi Klub

február 12-ig

       

8:00-16:00 (hétköznapokon)

Bakony Fotóklub Reneszánsz töredékek című fotókiállítás

Békefi Antal, Láng Tibor, Noll Béla alkotásaiból

Szindbád Nonprofit Kft.

Inota, Faluház

13.febr

       

21:00

Abnormál, Viadukt, Elemi Állapot koncert

   

Inota, M8 Söröző

13.febr

       

8:30-18:00

Hóvirág a Sötéthorogban - túra

túra hossza: 15-17 km, ráérős, nézelődős túra

 

Főtéri katolikus templom - Várvölgy - Bátorkő - Sötéthorog - Bér hegy déli oldala - Kis-Badacsony

17.febr

       
 

Inotai Nyugdíjas Klub farsangi délutánja

 

Szindbád Nonprofit Kft.

Inota, Faluház

18.febr

       

17:00

Krúdy irodalmi estek: Prospektus Nyomda Krúdy-kiskönyvtára sorozat-'Blaha Lujza mosolya és Ki volt nagyatyám?' című kötetek bemutatója

könyvbemutató

dr. Praznovszky Mihály által szerkesztett

Helyőrségi Klub

18.febr

       

16:00

II. Péti Pogácsafesztivál

verseny eredményhirdetése, oklevelek és díjak átadása, pogácsakóstolás, táncműsorok, táncház

Pétfürdői Közösségi Ház és Könyvtár

Pétfürdői Közösségi Ház és Könyvtár színházterme és emeleti termei

19.febr

       

17:00

Ősi dallamok, azaz tekintsünk vissza a múltba, hogy lássuk a jövőnket! - Sziránszki József lemezbemutató estje

 

Szindbád Nonprofit Kft.

Krúdy Gyula Városi Könyvtár

19.febr

       

15:00

Fogyatékosok Napközi Otthonának Farsangi Bálja

 

Fogyatékosok Napközi Otthona

Fogyatékosok Napközi Otthona

19.febr

       

19:00

Bernard Slade: Jövőre veled ugyanitt I. - romantikus vígjáték két részben

George: Harmath Imre, Doris: Bánfalvy Ági, rendező: Horváth Csaba

Bánfalvy Ági International Studio

Jó Szerencsét Művelődési Központ, színházterem

20.febr

       

15:00-18:00

II. Városi Gyermek Farsang

jelmez verseny, gyerek disco

 

Helyőrségi Klub

21.febr

       

15:00-19:00

Péti Farsang/Szülinapunk!

jelmezes felvonulás, táncház, táncverseny, karaoke, interaktív játékok, kézműves foglalkozás, tombola

Emberke Egyesület

Pétfürdői Közösségi Ház és Könyvtár

25.febr

       

17:00

A Kommunizmus Áldozatainak Emléknapja

megemlékező előadás: Politikai Elítéltek Közössége vezetőségi tagja tartotta, koszorú elhelyezés a Faller Szakközépiskola falán lévő emléktáblánál

Várpalotai '56-os Klub, Palotai Turul Társaság

Jó Szerencsét Művelődési Ház 15. sz. terme

26.febr

       

19:00

A Padlás - félig mese,félig musical

 

Pannon Várszínház: Presser Gábor, Sztevanovity Dusán, Horváth Péter

Inota, Retro Színház

2015.02.26 - márc. 22

       

17:00

Palotai 6-ok bemutatkozó festménykiállítása

kiállítás megnyitója, kiállítás megtekintése

Pétfürdői Közösségi Ház és Könyvtár, Szponzort keresünk zenekar

Pétfürdői Közösségi Ház és Könyvtár

27.febr

       
 

A Városi Természetbarát Szövetség túraprogramja

túra hossza: 10-15 km, a túra nyílt

Városi Természetbarát Szövetség

Várvölgy - Hosszúberek - Várpalota, vagy Csörgetvölgy - Józan

27.febr

       

14:00

II. Kistérségi Ifjúsági Amatőr Művészeti Fesztivál

megnyitó

Oktatási És Kulturális Minisztérium, Nemzeti Kulturális Alap, Kistérségi Kulturális Kerekasztal

Petőfi Művelődési Ház és Könyvtár

14:15

Ki Mit Tud?

18:30

eredményhirdetés, díjátadás

február 28. (beküldési határidő)

       
 

Kistérségi helyismereti vetélkedő

vetélkedő 4 fős csapatokban: két fő 18 éven aluli és két fő felnőtt korú csapattaggal, két fordulós vetélkedő, második forduló várhatóan március vége

Kistérségi Kulturális Kerekasztal, Szindbád Nonprofit Kft., Várpalota Kistérség Többcélú Társulása

Krúdy Gyula Városi Könyvtár

2010. március

       
 

Páratlan páros

rendező: Korcsmáros György (Jászai-díjas), főbb szerepekben: Sztorcsik Viktória

Kalocsi Színház

Jó Szerencsét Művelődési Központ

05.márc

       

17:00

Kövesi Szabolcs - koncert

 

Szindbád Nonprofit Kft., TIT Várplaotai Szervezetével közös rendezvény

Krúdy Gyula Városi Könyvtár

05.márc

       

17:00

2 Szoknya 1 Nadrág - musicaltől-operettig: híres musical és operett slágerek egy csokorban

 

Szindbád Nonprofit Kft.

Jó Szerencsét Művelődési Központ

06.márc

       

8:30-18:00

Bakonyi túra

túra hossza: 15-17 km, ráérős, nézelődős túra

 

Főtéri katolikus templom - Várvölgy - Bátorkő várrom - Sötéthorog - Öreg-Futóné - Kis-Badacsony - Várpalota

március 11. - március 31.

       

15:00 (megnyitó napja), 9:00-18:00 (hétköznapokon)

Vida Zoltánné "Toma" - Harmónia című kiállítás

kiállítást megnyitotta: Dr. Burai Gézáné, Helyőrségi Klub igazgató, A Magyar Kultúra Lovagja

 

Helyőrségi Klub

13.márc

       
 

A Városi Természetbarát Szövetség túraprogramja

túra hossza: 10-15 km, a túra nyílt

Városi Természetbarát Szövetség

Tés - Kisfutóné - Öregfutóné - Móroctető - Várpalota

15.márc

       

beadási határidő

"Az irodalom képbe kerül" című olvasásfejlesztési és fotóművészeti pályázat

4 korosztály számára

Szindbád Nonprofit Kft., Krúdy Gyula Város Könyvtár, Ifjúsági Ház

 

15.márc

       

16:00

1848-49-es forradalom és szabadságharc tiszteletére rendezett ünnepség

köszöntőt mond Horváth Éva polgármester

Pétfürdői Nagyközség Önkormányzata, Pétfürdői Közösségi Ház és Könyvtár

Pétfürdői Közösségi Ház és Könyvtár színházterme, majd a Hősök terei emlékmű

15.márc

       

9:00 - 16:30

1848-49-es Forradalom és Szabadságharc 162. évfordulója

Fúvszenekar bevonulása, Himnusz, Németh Árpád polgármester köszöntője, Talabér Márta ünnepi beszéde, kitüntetés átadása, emlékműsor, díszsortűz, koszorúzás, Szózat

Veszprém Megye Önkormányzata és Várpalota Város Önkormányzata

Hunyadi Mátyás tér

március 17. - április 17.

       

17:00 (kiállítás megnyitója)

Kovács Tibor festőművész "Kapcsolatok" című kiállítása

kiállítást megnyitotta: Farkas István festőművész-tanár, közreműködik: Szőke Xénia a Thuri György Gimnázium Szakközépiskola és Alapfokú Művészetoktatási Intézmény tanulója

Szindbád Nonprofit Kft.

Jó Szerencsét Művelődési Központ emeleti előcsarnoka

18.márc

       

9:00-15:00

Ingyenes egészségnap a Helyőrségi Klubban

ingyenes szemészeti szűrővizsgálat; vérnyomás, vér cukorszint mérés; testmagasság, testsúly és testzsír mérés; díjmentes hallásszűrő vizsgálat; aura fotózás; Szegfű Zsuzsa természetgyógyász tanácsai; Zepter termékek bemutatója

 

Helyőrségi Klub

20.márc

       

7:00-12:00

Magyar árúk vására (Gyümölcsoltó Boldogasszony ünnepe alkalmából)

kínálat: bió lekvárok, tojás, méz, magyar húsból készült adalékanyagmentes húskészítmények, kostolóval

Várpalota Város Önkorményzata, Magyarok Szövetsége helyi közössége, Kertbarátok Egyesülete

Főtér

21.márc

       

19:00

Molnár Ferenc - A doktor úr előadás

 

Körúti Színház: Fodor Zsóka, Barát Attila, Szabó Erika, rendezte: Galambos Zoltán

Jó Szerencsét Művelődési Központ

26.márc

       

17:00

"Egészséges Szívért" - Közgyűlés

az Egyesület közhazsnú jelentése a 2009-es évről ea.: Zlati István, javaslat az Egyesület 2010. évi munkatervére és költségvetésére, Felügyelő Bizottség jelentése ea.: Bakóné Pálfy Mária, vezetőségválasztás, kötetlen baráti beszélgetés

"Egészséges Szívért" KHE

Civilház

28.márc

       

14:00

II. Nyusziváró gyerek futás

távok: 200-3500 méter, programok: Mézengúzok, Black Diamond Mazsorett- és Showtánc csoport

FutaPét Tömegsport Egyesület

Pétfürdő, Szabadtéri melletti Liget

29.márc

       

19:00

Egressy Zoltán: Portugál - a budapesti Katon József Színház előadása

 

Pannon Várszínház

Inota, Retro Színház

március 29. - április 30.

       

17:00

Jó Ruhában Járni-Kelni' - viselettörténeti kiállítás

megnyitás, kiállítás megtekintése

Veszprémi Megyei Önkormányzat, Kovászna Megye Tanácsa, Kézdivásárhelyi Céhtörténeti Múzeum igazgatója

Nagy Gyula Galéria

március 30. - április 9.

       

16:30

El Camino - a Szent Jakab út fotókiállítás

fotókiállítással egybekötött beszélgetés

Pétfürdői Közösségi Ház és Könyvtár

Pétfürdői Közösségi Ház

01.ápr

       

13:00-16:00

Húsvéti Játszóház

 

Szindbád Nonprofit Kft.

Fodor Sára Tájház

01.ápr

       

14:00

"Merülj el a pályázati lehetőségekben" elnevezésű program

a Várfok Alapítvány fiatal képviselői kültéri játékokkal látogattak el

Szindbád Nonprofit Kft.

Várpalotai Ifjúsági Ház

április 1. - április 14.

       

17:00

Öveges Ernő festőművész kiállítása

megnyitó: Pócsik József, a Bartos Sándor Általános Iskola igazgatója, kiállítás megtekintése, közreműködik: Juharos Boglárka a Thuri György Gimnázium, Szakközépiskola és Alapfokú Művészetoktatási Intézmény tanulója

Szindbád Nonprofit Kft.

Thuri-vár Corvin terem

02.ápr

       

14:00-16:00

Húsvéti Játszóház

a belépés díjtalan

Szindbád Nonprofit Kft., Várpalotai Ifjúsági Ház

Várpalotai Ifjúsági Ház

03.ápr

       

15:00-17:00

Húsvéti Játszóház

 

Szindbád Nonprofit Kft.

Inota, Faluház

03.ápr

       

20:00

Kovács Kati & The Qualitons - Retro Színház

 

Pannon Várszínház

Inota, Béke Művelődési Ház

04.ápr

       

22:00

Maximum Decibel Party

 

Retro Dance Club

Retro Dance Club

április 6. - április 24.

       

17:00 (kiállítás megnyitója), 9:00-18:00 (hétköznapokon)

Reisz Ilona festő és Szatzker Ferencné keramikus kiállítása

   

Helyőrségi Klub

07.ápr

       

10:45

"Jó Szerencsét" köszöntés

"Jó Szerencsét" köszöntés elfogadásának 116. évfordulója tiszteletére megrendezett megemlékezés

Szindbád Nonprofit Kft.

Jó Szerencsét Művelődési Központ, Dr. Szíj Rezső kamaraterem

08.ápr

       

19:00

200 éve született Frédéric Chopin

évforduló zongoraesttel való ünneplése, Ihász Irén és Németh Anna koncertje

Pétfürdői Közösségi Ház és Könyvtár

Pétfürdői Közösségi Ház és Könyvtár

09.ápr

       

17:00

Az ártatlan áldozatok emlékére" című könyv bemutatója

előadó: Hartyányi Jaroszlava történész, az Országos Ukrán Kisebbségi Önkormányzat elnöke

Szindbád Nonprofit Kft.

Krúdy Gyula Városi Könyvtár

10.ápr

       

10:00

Fit-Kid II. osztály Grand Prix

megnyitó, műsorkezdés

Crystal Fitness SE.

Várpalota Városi Sportcsarnok

10:00-15:50

gyakorlatok bemutatása, eredményhirdetés

16:30

verseny zárása

11.ápr

       

17:00

Queen Dance TSE Táncgála

sztárvendégek: Brasch Bence, Bad Boyz, Peller Mariann

Queen Dance TSE

Sportcsarnok

12.ápr

       

17:00

"Egyik kedves versem" költészet napi rendezvény

 

Szindbád Nonprofit Kft., TIT Várpalotai Szervezete, Krúdy Gyula Városi Könyvtár

Krúdy Gyula Városi Könyvtár

13.ápr

       

17:00

Versmondó verseny - Költészet Napja alkalmából

felnőtteknek

HM Rekreációs és Kulturális Közhasznú Nonprofit Kft.

Helyőrségi Klub

14.ápr

       

17:00

"Nők és pénz" című előadás

Csapó Ida önismereti tréner előadása

Szindbád Nonprofit Kft., Várpalotai "Írisz" Nőegyesület

Krúdy Gyula Városi Könyvtár

14.ápr

       

16:00

Öveges Ernő - Anygali tisztás című kiállítása

megnyitó, Napfény Női Kar

Pétfürdői Közösségi Ház és Könyvtár

Pétfürdői Közösségi Ház és Könyvtár

15.ápr

       

16:00

"Gyöngyszemek" című író-olvasó találkozó

Zsíros-Simon Mária író, költő és előadóművész találkozója

Szindbád Nonprofit Kft.

Jó Szerencsét Művelődési Központ, Dr. Szíj Rezső kamaraterem

15.ápr

       

14:00

Szépkorúak Szabadegyeteme

Téma: Jogi kérdések, Előadó: Dr. Martoncsik József ügyvéd

Pétfürdői Közösségi Ház és Könyvtár

Pétfürdői Közösségi Ház

16.ápr

       

10:00-15:00

Egészségügyi Világnap

térítésmentes vércukorszint-vérnyomás mérés, ingyenes Reiki-kezelés, természetgyógyász előadása

Szindbád Nonprofit Kft.

Várpalotai Ifjúsági Ház

április 17. - június 15.

       

11:00 (megnyitó napja)

Egzotikus Fosszíliák kiállítás

megnyitotta: Talabér Márta a Veszprém Megyei Közgyűlés alelnöke, a zirci Reguly Antal Természettudományi Múzeum anyagából

 

Thury-vár, Sztáray Antal Bányászattörténeti Gyűjtemény előtere

17.ápr

       

19:00

Tánc-Dal-Fesztivál

60-70-80-as évek slágerei, fellépett az Pannon Várszínház egész társulata

Pannon Várszínház

Inota, Retro Színház

17.ápr

       

18:00-22:00

Retro Disco

80-90-es évek slágerei

Szindbád Nonprofit Kft.

Ifjúsági Ház

17.ápr

       

10:00

Helytörténeti vetélkedő

általános iskolásoknak

Szindbád Nonprofit Kft., Városszépítő és Védő Egyesület

Krúdy Gyula Városi Könyvtár

17.ápr

       

8:30-19:00

Tavaszi túra a Burok völgyben!

útvonal 20 km, medvehagymázás

 

Várpalota-Bürök Völgy-Bakonykút-Hideg völgy

17.ápr

       

14:00

I. Várpalotai Országos Ifjúsági Mazsorett Fesztivál

 

Szindbád Nonprofit Kft.

Gál Gyula Sportcsarnok

18.ápr

       

14:00

I. Várpalotai Országos Mazsorett Fesztivál

 

Szindbád Nonprofit Kft.

Gál Gyula Sportcsarnok

22.ápr

       

16:30

Tamás Károlyné Kiss-Tóth Vilma: Juhászok a Bakonyban című könyvének dedikálással egybekötött bemutató

dedikálás, könyvet bemutatja: dr. Ács Anna irodalmi muzeológus

Szentgáli Pávakör

Eötvös Károly Megyei Könyvtár és Közművelődési Intézet

április 22. - május 14.

       

17:00

Pintér László fotós "Négy évszak" című kiállítása

kiállítás megnyitója: Farkas István festőművész, kiállítás megtekintése

Lohonyai Zoltán és a Képesség és Tehetségfejlesztő Magán Általános Iskola és Gimnázium

Jó Szerencsét Művelődési Központ emeleti aulája

24.ápr

       
 

Közöd! - Önkéntes Fiatalok Napja

150 országban több százezer fiatal napja

   

24.ápr

       

7:00-18:00

Szent György napi Magyar Áruk vására

élelmiszerek, palánták, virágok nagy választékban, népi mesterségek, kézművesek, magyar zene, helyi piac

Magyarok Szövetsége helyi közössége, Várpalota Város Önkormányzata, TEMA Hungária Egyesület

DM előtti terület

24.ápr

       
 

A Városi Természetbarát Szövetség túraprogramja

túra hossza: 10-15 km, a túra nyílt

Városi Természetbarát Szövetség

Hidegkút - Koloska-forrás - Balatonfüred

26.ápr

       

16:30

Készüljünk Anyák napjára!

kézműves kreatív foglalkozás

Szindbád Nonprofit Kft.

Várpalotai Ifjúsági Ház

28.ápr

       

16:00

49. Ney Dávid Kórushangverseny

kórusok köszöntése, hangverseny

Szindbád Nonprofit Kft., Várpalota Város Önkormányzata

Jó Szerencsét Művelődési Központ színháterem

01.máj

       

egész napos

Majális a Cseri parkerdőben

 

Szindbád Nonprofit Kft.

Cseri parkerdő

08.máj

       
 

A Városi Természetbarát Szövetség túraprogramja

túra hossza: 10-15 km, a túra nyílt

Városi Természetbarát Szövetség

Tési-fennsík teljesítménytúra

08.máj

       

17:00

Vladiszlav Najgyenov ukrán festőművész kiállításának megnyitója

 

Várpalotai Ukrán Kisebbségi Önkormányzat

Nagy Gyula Galéria

15.máj

       
 

A Városi Természetbarát Szövetség túraprogramja

túra hossza: 10-15 km, a túra nyílt

Városi Természetbarát Szövetség

Tihanyi félsziget körtúra

15.máj

       

17:00

Ihász Irén és Müller Ilona zongorakoncertje

 

Pétfürdői Közösségi Ház és Könyvtár

pétfürdői római katolikus templom

19.máj

       

16:00

Az érvényes és eredményes népszavazás 14. évfordulóján tartandó rendezvénysorozatra

Emléktábla koszorúzása

Pétfürdő Nagyközség Önkorményzata, Pétfürdői Közösségi Ház és Könyvtár

polgármesteri hivatal

16:30

Az én Pétfürdőm című gyermekrajz- és fotókiállítás

közösségi ház emeleti nagyterme

17:00

Ünnepi műsor

közösségi ház színháterme

29.máj

       
 

A Városi Természetbarát Szövetség túraprogramja

túra hossza: 10-15 km, a túra nyílt

Városi Természetbarát Szövetség

Csesznek - Ördögárok - Dudar

30.máj

       

11:00

Hősök napi rendezvény

ünnepi beszéddel, dallal, verssel való megemlékezés; koszorúk, mécsesek elhelyezése

Várpalotai 56'-os Klub, Palotai Turul Társaság, Várpalota Város Önkormányzata, Szindbád Nonprofit Kft.

I. és II. Világháborús Emlékmű

31.máj

       

május 31.: leadási határidő, október 26.: verseny értékelése

"Tiszta, virágos Várpalotáért" pályázati felhívás

környezetünk tisztántartásáért, közterületeink ápolásáért, fák, virágok ültetéséért, gondozásáért

Várpalota Város Önkormányzata Városfejlesztési Idegenforgalmi és Mezőgazdasági Bizottsága, Városszépítő- és Védő Egyesület, Várpalotai Közüzemi Kft., Liget Sziget Faiskolai Áruda

 

május 31. - június 1-3.

       

16:00

"40 éve a pályán" című kiállítás

 

Szindbád Nonprofit Kft., Várpalota Város Önkormányzata, "Jó Szerencsét" Ifjúsági Bélyegkör és Miklós László

Művelődési Központ emeleti előcsarnoka

03.jún

       

16:30

Nevelők Napja városi ünnepség

Németh Árpád polgármester köszöntője, oklevelek átadása, zenei műsorok

Várpalota Város Önkormányzata, Szindbád Nonprofit Kft.

Jó Szerencsét Művelődési Központ színházterme

05.jún

       
 

A Városi Természetbarát Szövetség túraprogramja

túra hossza: 10-15 km, a túra nyílt

Városi Természetbarát Szövetség

Zirc - Porva - Csesznyek - Vinye

12.jún

       

9:00

Tornaterem avatás (Inota)

Megnyitó és tornaterem avatása

 

Inotai Tagiskola Tornaterme

9:30

Családi nap (versenyek, játékok)

16:00

Programok záráse, eredményhirdetés

június 17-20.

       
 

A Városi Természetbarát Szövetség túraprogramja

túra hossza: 10-15 km, a túra nyílt

Városi Természetbarát Szövetség

Cserépváralja és környéke (Bükkalja)

19.jún

       

17:00

Bajtala Emese hárfaművész koncertje

koncerten elhangzottak: Schuman, Pescetti, Pachebel, Dvorák

Pétfürdői Közösségi Ház és Könyvtár

pétfürdői római katolikus templom

22.jún

       

15:00

"A várpalotai Thury-vár építészeti felújítása és látogatóbarát fejlesztése" című pályázat tájékoztató rendezvénye

 

Szindbád Nonprofit Kft., FERROÉP Zrt.

Thury-vár Corvin terem

június 25-26.

       

2010.06.25 19:00

Ösbő Vezér Napok

Kiállítás megnyitása

Öskü Község Önkormányzata

Művelődési Ház

2010.06.25 21:00

Ifjúsági zenekarok koncertje

Ösbő Vezér Emlékpark

2010.06.26 9:00

Versenyek

2010.06.26 12:00

Ebéd

Szabadtéri színpad

2010.06.26 21:00

Utcabál

 

augusztus 12-16.

       

18:00

Öveges Ernő festőművész megnyitója

kiállítás megnyitója, kiállítás megtekintése

Szindbád Nonprofit Kft.

Nagy Gyula Galéria

18.aug

       

16:00

Mónos Jenő Icelandon élő szürrealistakép-festő kiállításának megnyitója

   

Inota faluház

szeptember 3-5.

       

augusztus 30. - szeptember 3.

XXV. Várpalotai Napok

9. Palota Kupa páros tekebajnokság Inota tekecsarnok

támogatók: Metall-Form-Technik Kft., HM Verga, Nitrogénművek Zrt., Pannon Geodézia, Inotal Alumíniumfeldolgozó Zrt., Maximál Építőipari Rt., Bakony Gaszt Zrt.

Inota tekecsarnok

03.szept

   

16:00

Győrffy Zsuzsa művésztanár festménykiállítása

Helyőrségi Klub

17:00

Bányász Fúvószenekar Himnusz, Bányász Kórus műsora

 

21:00

Tűzijáték

 

04.szept

   

10:00

Játszóház

Fodor Sára Tájház

17:00

Cserregő Néptáncegyüttes 25 éves jubileumi kiállítása

Jó Szerencsét Művelődési Központ

23:00

Utcabál

 

05.szept

   

13:30

Kárpát-medence legerősebb embereinek versenye

 

18:00

Fúvószenekari Fesztivál gála

 

21:00

Hátsó Gondolat koncert

 

augusztus 6-8.

       
 

Mátyás, az igazságos! - Reneszánsz fesztivál

Tűzzsonglőr tánc-show, lovagi torna, vásári forgatag, mutatványosok, harci bemutató, korabeli étel-ital kínálat

   

10.szept

       

18:00

Erkel-Dohnányi est

koncertek: Ihász Irén mávésztanár zongorán és Hajas Szilárd művésztanár fuvolán

Pétfürdői Közösségi Ház és Könyvtár

Pétfürdői Közösségi Ház és Könyvtár emeleti nagyterem

szeptember 10-12.

       

10.szept

XVIII. Berhidai Napok

 

Berhia Város Önkormányzata

 

16:45

Zenés felvonulás

 

17:00

Berhidai Napok ünnepélyes megnyitása

 

18:30

Komolyzenei Hangverseny

református templom

11.szept

   

10:00

Holányi Julianna festőművész kiállításának megnyitója

berhidai kistemplom

17:00

Emilio zenés műsora

 

20:00

Deák Bill Blues Band élő koncert

 

12.szept

   

10:00

Ünnepi Szentmise

Szent László katolikus templom

15:00

Nemzetiségi Népzenei Találkozó

 

18:00

Berhidai Napok ünnepélyes zárása

 

11.szept

       
 

A Városi Természetbarát Szövetség túraprogramja

túra hossza: 10-15 km, a túra nyílt

Városi Természetbarát Szövetség

Burokvölgyi teljesítménytúra

14.szept

       

17:00

Szabó Balázs fotóművész Megosztva című kiállításának megnyitója

 

Pétfürdői Közösségi Ház és Könyvtár

Közösségi Ház kamaraterme

18.szept

       

10:40

I. Feketedió-ünnep (Pétfürdő)

Köszöntő

Település Védő és Szépítő Egyesület

Peytu mezeje (a liget)

11:30

A vásári forgatak ünnepélyes megnyitása

16:30

A Péti Férfikar műsora

18.szept

       

19:00

Múzeumkertes meghívó (Martin József)

születésnapozás

 

Múzeumkert Étterem

25.szept

       
 

A Városi Természetbarát Szövetség túraprogramja

túra hossza: 10-15 km, a túra nyílt

Városi Természetbarát Szövetség

Somló hegy

25.szept

       

18:00

Lőrincz Máté - Életem dalai koncert

sztárvendég: Balogh Imi, zenekar: Show Band, tánckar: RI-SZA Táncklub

 

Jó Szerencsét Művelődési Központ

25.szept

       

10:00-10:30

Bán Aladár Emlékév

Megnyitó

Bán Aladár Általános Iskola és Tagiskolája

Bán Aladár Általános Iskola

10:30-12:00

Előadások

12:00-13:00

Állófogadás

13:00-15:00

Előadások

15:00

Zárszó

27.szept

       

17:00

Ukrán Kultúra Napja

állófogadás

Várpalotai Ukrán Kisebbségi Önkormányzat

Várpalotai Nagy Gyula Galéria

szeptember 29. - október 22.

       

17:00:00 (megnyitó napja)

Holányi Julianna festőművész Szín-folt világ című kiállításának megnyitója

 

kiállítást megnyitotta Pócsik József iskolaigazgató

várpalotai Helyőrségi Klub

01.okt

       

16:00

Idősek Napja

köszöntőt mond Talabér Márta országgyűlési képviselő, oklvelek átadása, Lőrincz Máté és a RI-SZA Táncklub musical- és operett összeállítása

Várpalota Város Önkormányzata, Szindbád Nonprofit Kft.

Jó Szerencsét Művelődési Központ színházterme

01.okt

       

16:00

Függetlenség Napi rendezvény

kiállítást megnyitotta Varga Zoltán falugazda

Pétfürdő Nagyközség Önkormányzata, Pétfürdői Közösségi Ház és Könyvtár

közösségi ház emeleti nagyterme

17:00

ünnepi műsor: Horváth Éva polgármester köszöntője

színházterem

18:30

fákláys futás

Szabadtéri liget

02.okt

       

15:00

Családi Nap

Rongyoszsák - bábjáték

Fidesz-KDNP várpalotai szervezetei

Gál Gyula Városi Sportcsarnok

16:00

Táncház showtáncosokkal

16:30

Színpadi show (sztárvendég: Csepregi Éva)

18:30-22:00

élőzene

06.okt

       

17:00

Nemzeti gyásznap

megemlékezés

Palotai Turul Társaság, '56-os Klub

Thuri tér

06.okt

       

16:00

Aradi vértanúk megemlékezés

beszédet mond Kőmíves Judit, a Horváth István Általános Iskola igazgatóhelyettese, közreműködnek az iskola diákjai

Pétfürdői Közösségi Ház és Könyvtár, Horváth István Általános Iskola

Hősök terei emlékmű

08.okt

       

17:00

Györffy Zsuzsa 'Kuglizva 1600 Ft/q' című festménykiállítás

megnyitja Horváth Éva, közreműködik Csobolya József előadóművész

Pétfürdői Közösségi Ház és Könyvtár

közösségi ház nagyterme

09.okt

       

10:00

Szüreti felvonulás és táncház

szüreti  lovaskocsis felvonulás

Inotai Helytörténeti Egyesület és a Szindbád Kft.

Faluház

11:30-tól

táncház és gulyás leves főzés

14.okt

       

17:00

40 év sporttörténelem - Egy sportember a Rákóczi Telepen

Szabó Béla, a VBSK volt labdarúgója, edzője és elnöke Várpalota Városért Érdemérmet vehetett át, a sportember előadása és kiállítása anyagának megtekintése

Rákóczi Telepi Baráti Kör

Rákóczi Telepi Tagiskola

október 15-17.

       

15.okt

Várpalotai Evangélikus Keresztény Óvoda alapításának 20. évfordulója

 

Evangélikus Keresztény Óvoda

 

14:00-15:30

Hováth Ilona logopédus - Az alapozó terápia

 

16:00-17:30

Zilahi Józsefné - Az alapprogram mondanivalója az evangélikus óvodában

 

18:00-19:00

Pintér Anna orgona hangversenye az evangélikus templomban

 

16.okt

   

9:00-12:00

Ökumenikus gyülekezeti futball

Nepomuki Szent János Római Katolikus Általános Iskola tornaterme

15:00-17:00

Bibliaverseny

evangélikus gyülekezeti ház

18:00

Táncház Forgács Zsuzsival, tábortűz, szerény vendéglátás, éneklés, kötetlen beszélgetés

 

17.okt

   

10:00-12:00

Hálaadó ünnep a Gyülekezet alapításának 310 éves évfordulójára, igét hirdet: Ittzés János elnök püspök, Borbás Zoltán

 

15:00

Hálaadó istentisztelet, Ittzés János

 

16:00

Köszöntések

 

16.okt

       
 

A Városi Természetbarát Szövetség túraprogramja

túra hossza: 10-15 km, a túra nyílt

Városi Természetbarát Szövetség

Várvölgy - Péhorgya - Kutyaszorító - Felsővágó - Várpalota

18.okt

       

9:00

Várpalota Város Önkormányzati Képviselő-testületi ülés

 

Várpalota Város Önkormányzata

Nagy Gyula Galéria

22.okt

       

16:00

Őszi dalostalálkozó

a dalostalálkozót megnyitotta: Mihalcsik Márta közművelődési vezető

Inotai Búzakalász Dalkör, Szindbád Nonprofit Kft.

Inota-Faluház

23.okt

       

16:00

1956-os forradalom és szabadságharc kezdetének és a Magyar Köztársaság kikiáltásának tiszteletére rendezett ünnepség

ünnepi műsor, köszöntőt mond Horváth Éva polgármester, közreműködnek a Horváth István Általános Iskola tanulói, fáklyás felvonulás, koszorúzás

Pétfürdői Nagyközség Önkormányzata, Pétfürdői Közösségi Ház és Könyvtár

közösségi ház színházterme, Hősök terei '56-os emlékmű

23.okt

       

10:00

1956. évi forradalom és szabadságharc kezdetének 54. évfordulója

ünnepi megemlékezés, köszöntőt mond Talabér Márta polgármester, ünnepi műsor, koszorúzás, közreműködik a Várpalotai Bányász Fúvószenekar

Várpalota Város Önkormányzata, Szindbád Nonprofit Kft.

Thury tér '56-os emlékmű, esőhelyszín: Jó Szerencsét Művelődési Központ színházterem

26.okt

       

17:00

Kolping Katolikus Szakiskola oktatóinak és diákjainak "Őszi sanzon" című kézműves kiállítása

kiállítást megnyitotta Mihalcsik Márta közművelődési vezető, közreműködik: Sági Judit népdalénekes és az iskola pedagógusai

Szindbád Nonprofit Kft.

Fodor Sára Tájház

október 26. - november 19.

       

17:00 (kiállítás megnyitója, egyébként hétköznapokon 9:00-18:00)

Papp János festő "Pillanatok" című kiállításának megnyitója

kiállítást megnyitotta Pócsik József iskolaigazgató

 

várpalotai Helyőrségi Klub

06.nov

       
 

A Városi Természetbarát Szövetség túraprogramja

túra hossza: 10-15 km, a túra nyílt

Városi Természetbarát Szövetség

Fehér-Vár-Palota teljesítménytúra

20.nov

       
 

A Városi Természetbarát Szövetség túraprogramja

túra hossza: 10-15 km, a túra nyílt

Városi Természetbarát Szövetség

Veszelovszky Zoltán emléktúra (Királyszállás - Burokvölgy - Várpalota)

27.nov

       

15:00

Városszépítő- és Védő Egyesület fennállásának 20 éves jubileumi ünnepi közgyűlése

Leitner Ferenc Várpalot Város Díszpolgára, az egyesület alapító tagja - "20 éves a várpalotai Városszépítő- és Védő Egyesület" című fotókiállítása, megnyitotta: Talabér Márta polgármester, országgyűlési képviselő

Várpalota Város Önkormányzata, Szindbád Nonprofit Kft., Jó Szerencsét Művelődési Központ, Szindbád Nonprofit Kft., Krúdy Gyula Városi Könyvtár, Könyvtárpártoló Alapítvány, Bakonykarszt Zrt. Várpalotai Üzemmérnökség, Bizalom Könyvelő Iroda, Mészáros Imre

Nagy Gyula Galéria

15:30

Képesség- és Tehetségfejlesztő Magániskola tanulóinak köszöntő műsora, visszaemlékezett Petrovics László elnök, jubileumi kiadványt bemutatta Szajp Istvánné, emléklapok, oklevelek, baráti beszélgetés, vendéglátás

03.dec

       

16:00

Bakonyi cserekör első évfordulójának megalakulására rendezett összejövetel

 

Bakonyi cserekör

Inota-Faluház

04.dec

       
 

A Városi Természetbarát Szövetség túraprogramja

túra hossza: 10-15 km, a túra nyílt

Városi Természetbarát Szövetség

Ó-év búcsúztató

20.dec

       

16:00

Szeretetünnepség

ünnepi köszöntőt mondott Panyi Lajosné az Inotáért Baráti Kör tagja

Inotai Búzakalász Dalkör, Inotai Tag Iskola tanulói, Inotai Tagóvoda óvodásai

Inotai Közösségi Ház nagyterme

Gépelte Horváth Zsanett

Várpalota 2009-es rendezvényei

   
         
         

h

Rendezvény címe vagy jellege:

Műsor:

Közreműködők:

Helyszín:

január 7.

       

14:00

Gábor Áron Nyugállományúak Klubja

vezetőségi ülés

 

Helyőrségi klub

január 9.

       

17:00

Orgovány Gábor kiállítás megnyitó

megtekinthető január 31-ig

 

Helyőrségi klub

január 12.

       

18:00-19:30

Kattints Nagyi!

számítógép-kezelői és internet-használói tanfolyam

 

Helyőrségi klub

január 13.

       
 

Hip-hop táncoktatás beiratkozás

   

Helyőrségi klub

január 14.

       

17:00

Missziós Klub alakuló összejövetele

előadás a misszióról

Hárs Tamás nyá.őrnagy

Helyőrségi klub

január 15.

       

15:00

Gábor Áron Nyugállományúak Klubja

közgyűlés

 

Helyőrségi klub

január 21-február 15

       
 

Nesó Sándor fafaragó népművész kiállítása

január 21, 16:30 Megnyitó

 

Fodor Sára Tájház

január 22.

       

16:30

A Magyar Kultúra Napja

Himnusz, Mendelssohn: Abendsegen, Kitüntetések átadása, Juharos Boglárka-zongora, Ollram Bulcsú-ének, Sanda Zsombor-cselló, Fenyvesi Klaudia-vers, Képesség- és tehetségfejlesztő Művészeti Iskola balett tagozata, Kövi Szabolcs fuvolaművész előadása vetítéssel

Bányász Kórus, Katona Csaba, Huszárné Bacsárdi Valéria

Jó Szerencsét Művelődési Központ

január 23.

       

17:00

"Várpalota régen és ma" fotókiállítás

Megnyitó, kiállítás Konta László fotóiból

Aktivál egyesület szervezésében, megnyitja Németh Árpád

Jó Szerencsét Művelődési Központ emeleti előcsarnoka

17:00

Hemo Gála

Hemo-dúdoló néptánccsoport, Ylajda Hastánc Stúdió, Golding Tánccsoport Egyesület, Cholnoky Mozgásművészeti Stúdió, Thuri György Gimnázium gimnasztika csoportja, Zenevár Főkolomposai

Molnár Gábor, Mayer Izabella, Forgács Anna, Bőhm Nóra, Torba Ágnes, Szász Mariann

Helyőrségi klub

január 24.

       

15-16:30

Táncház

 

Molnár Gábor

Helyőrségi klub

január 27-február 13.

Köztes átmenetek a drogokról

Interaktív kiállítás

Szociális és Munkaügyi Minisztérium, Köztes Átmenetek Kht.

Nagy Gyula Galéria

január 31.

       

13:00 - 16:00

Gyertyaszentelő Boldogasszony ünnepe

játszóházi foglalkozás gyertyamártással

 

Fodor Sára Tájház

február 2.

       

9:00 és 10:45

Pegazus Bábszínház előadása

   

Jó Szerencsét Művelődési Központ

február 4.

       

14.00

Gábor Áron Nyugállományúak Klubja

vezetőségi ülés

 

Helyőrségi Klub

február 6.

       

14.00

Farsangi Játszóház honvédségi dolgozók gyermekeinek

   

Helyőrségi Klub

február 6-28.

Dr. Dörnyei Lászlóné kiállítása

   

Helyőrségi Klub

február 9.

       

9:00

Farsangi Táncház

   

Dúdoló Óvoda

február 9-14.

       
 

Megbocsátás hete

Lejárt határidejű könyvek visszavitele késedelmi díj felszámítása nélkül

 

Krúdy Gyula Városi Könyvtár

 

30 Ft-os könyvek vására

   

Krúdy Gyula Városi Könyvtár

február 12.

       

14:00

Meseszínház

A Hétmérföldes Szeretetszínház előadása: Bors néni születésnapja

 

Jó Szerencsét Művelődési Központ

február 14.

       

15:00

Városi Gyermekfarsang

jelmezverseny, gyerek discó

 

Helyőrségi Klub

február 17.

       

8:15

Toborzó Nap

Katonai pályára irányítás középiskolásoknak

 

Helyőrségi Klub

17:00

Négy évszak, négy ember, négy kedvenc könyv

Beszélgetés Németh Árpád polgármesterrel

 

Krúdy Gyula Városi Könyvtár

február 18.

       

17:00

Széki Patka László: 60 vers c. posztumusz kötetének bemutatója

   

Krúdy Gyula Városi Könyvtár

február 21.

       

13:00-16:00

Fánksütő verseny

   

Fodor Sára Tájház

február 25.

       

18:00

A kommunizmus áldozatainak emléknapja

 

Palotai Turul Társaság, Ukrán Kisebbségi Önkormányzat, 56-os Klub

Jó Szerencsét Művelődési Központ dr. Szíj Rezső Kamaraterem

február 27.

       

13:00-16:00

Játszóházi foglalkozás-busóálarc készítés

   

Fodor Sára Tájház

18:30

Rendhagyó fizika és kémia óra

Kísérletek Tesla transzformátorral

Sebe István

Jó Szerencsét Művelődési Központ

február 28.

       

14:00-16:00

Aprók táncháza

 

Harangi Brigitta

Fodor Sára Tájház

15-16:30

Táncház

 

Molnár Gábor

Helyőrségi Klub

március 3.

       

17:00

Ismerjük meg Vajda Pétert

 

Szajp Istvánné, Zöld Istvánné

Krúdy Gyula Városi Könyvtár

március 4-28.

Holányi Julianna Tavaszi hangulat c. kiállítása

   

Helyőrségi Klub

március 5.

       

14:00

MH Bakony Harckiképző Központ nőnapi rendezvénye

   

Helyőrségi klub

19:00

Nőnapi Operett gála

Egész estés fergeteges operett show

Sztárvendég: Leblanc Győző, Tóth Éva

Jó Szerencsét Művelődési Központ

március 7.

       

10-16:00

Texas Utazó Játszóház

állatos akadálycsúszda, kastély légvár, rodeóbika, arcfestés

 

Nepomuki Ált. Isk. tornaterme

március 9.

       

14:00

Gábor Áron Nyugállományúak Klubja

vezetőségi ülés

 

Helyőrségi Klub

15:30

Gábor Áron Nyugállományúak Klubja

nőnapi rendezvény és klubdélután

 

Helyőrségi Klub

március 10.

       

17:00

Négy évszak, négy ember, négy kedvenc könyv

Beszélgetés Csepin Péterrel

 

Krúdy Gyula Városi Könyvtár

március 11.

       

10.00

Nyugdíjban nyugalomban c. fórum

interaktív fórum

Veszprémi Esélyek Háza

Jó Szerencsét Művelődési Központ

17:00

Missziós Klub összejövetele

ISAF- Afganisztán

Dr. Lencsés Zoltán

Helyőrségi klub

március 12.

       

9:30-tól

Honvédségi alakulatzászló átadása a MH Bakony Harckiképző Központ részére

zenés felvonulás, ünnepélyes zászlóátadás, Díszszakasz menetzenés bemutatója, Karcos Murci matyó hagyományőrzők bemutatója

 

Jó Szerencsét Művelődéi Központ, Hunyadi Mátyás tér

11:50

1848-as történelmi játszóház

   

Várkerti Általános Iskola

március 13.

       

14:00

Kistérségi versmondó verseny

   

Jó Szerencsét Művelődési Központ dr. Szíj Rezső Kamaraterem

március 15.

       

9:40

Nemzeti ünnep az 148-49-es forradalom és szabadságharc évfordulójának tiszteletére

   

Jó Szerencsét Művelődési Központ, Thury tér

március 20.

       

14:00

Megyei Nyugdíjas Néptánctalálkozó

 

Városi Nyugdíjas Klub

Jó Szerencsét Művelődési Központ

március 21.

       

10:00

Fit-Kid II. osztály Grand Prix

megnyitó, I-IX. korcsoport bemutatói, eredményhirdetés, verseny zárása

DSE UNIO Fitnesz Csapata

Gál Gyula Városi Sportcsarnok

március 25.

       

16:00

Magzatgyermekek Napja

Lucia Barocchi-Az emberi élet a legnagyobb csoda c. film vetítése, "Hová lett a csoda?" c. előadás, emléktáblaavató

Dr. Téglásy Imre

Jó Szerencsét Művelődési Központ dr. Szíj Rezső Kamaraterem

március 27.

       

17:00

Huszár Pál Kálvin János élete, teológiai és reformátori tevékenysége

könyvbemutató

 

Krúdy Gyula Városi Könyvtár

március 28.

       

13:00

Húsvéti készülődés

játszóház

 

Fodor Sára Tájház

március 30.

       

9:00

Tavaszi Táncház

   

Dúdoló Óvoda

március 31- április 18.

Kerpel Péter Várpalotai Gyökerek c. kiállítása

Megnyitó: 31-én 17:00

Dr. Huszár Pál, Thuri Gimnázium tanulói

Helyőrségi Klub

április 1.

       

14:00

Gábor Áron Nyugállományúak Klubja

vezetőségi ülés

 

Helyőrségi klub

17:00

Előadás Kazinczy Ferencről, a nyelvújításról, a magyar nyelvről

 

Varga Károlyné, TIT Várpalotai Szervezete

Krúdy Gyula Városi Könyvtár

április 2.

       

10:00

Égbőlpottyant mesék

író-olvasó találkozó Döbröntey Ildikóval

 

Krúdy Gyula Városi Könyvtár

17:00

Titkok Titka kacagó koncert

 

Levente Péter, Döbröntey Ildikó

Jó Szerencsét Művelődési Központ

április 3.

       

10:00

Egészségnap Nyugdíjasok és Idősek számára

 

Életet az éveknek Országos Szövetség, Richter Gedeon Gyógyszertár

Jó Szerencsét Művelődési Központ

14:00

Húsvétváró játszóház honvédségi dolgozók gyermekeinek

   

Helyőrségi Klub

17:00

Öveges Ernő festőművész kiállításának megnyitója

ápr.17-ig

 

Thury-vár, Corvin terem

április 4.

       

9:00-12:00

Ingyenes számítógépes talpvizsgálat

   

Helyőrségi Klub

13:00

Zöldágjárás

népi játékok, villőzés, énekes programok

 

Fodor Sára Tájház

április 6.

       

17:00

Versmondó verseny felnőtteknek

   

Helyőrségi Klub

április 7.

       

10:45

Jó Szerencsét köszöntés elfogadásának 115. évfordulója

 

BDSZ, OMBKE

Jó Szerencsét Művelődési Központ dr. Szíj Rezső Kamaraterem

április 15.

       

18:00

Magyarok Szövetsége lakossági fóruma

Magyarország részletes társadalmi fóruma, szakértők véleménye, javaslata, kérdések és válaszok, feladatok ismertetése

Vukics Ferenc

Nagy Gyula Galéria

április 17.

       

18:00

Himiko-no-kai japán táncegyüttes estje

   

Jó Szerencsét Művelődési Központ

április 18.

       

15:00

Énekeljünk együtt!

Népdaltanulás

Sági Judit

Fodor Sára Tájház

április 19.

       

9:00

Tavaszköszöntő Kerékpáros Teljesítménytúra

 

Gyermekek Sportjáért Egyesület, Tamási MTB Sport Club és Bakonyi Kerékpáros Egyesület

Thury-vár

április 20.

       
 

Gábor Áron Nyugállományúak Klubja

kirándulás Budapestre a Parlamentbe

Helyőrségi Klub

Helyőrségi Klub

2015.04.24-26

III. Hun Napok

 

Dobtalálkozó az Örzők Rendje az Égikapunyitók Dobkör és a Szindbád Kht.

Thury-vár és környéke

április 24.-május 16-ig

Vágfalvi Ottó festőművész kiállítása

   

Helyőrségi Klub

április 25.

       

10-17:00

I. Várpalotai Utazási Kiállítás

választás az utazási irodák hazai és külföldi ajánlatai között

 

Helyőrségi Klub

április 27.

       

14:00

Aladdin c. meseszínház

Kincses Színház előadása

 

Jó Szerencsét Művelődési Központ

április 29.

       

16:00

48. Ney Dávid Kórushangverseny

   

Jó Szerencsét Művelődési Központ

17:00

Magyar vegyészek a XX. Században c. előadás

 

Előadó: Próder István

Krúdy Gyula Városi Könyvtár

17:00

Táncgála a Tánc világnapja alkalmából

bemutatkoznak a Helyőrségi Klub csoportjai

Molnár Gábor, Mayer Izabella, Forgács Anna, Bőhm Nóra, Torba Ágnes

Helyőrségi Klub

május 1.

       

10:00-től

Majális

Várpalotai Bányász Fúvószenekar, DSE Unió Tornászcsoportja, Patonai Róza és Szőts Ede- latin- Mix tánc, Black Diamond Mazsorett és Show tánc csoport, Queen Dance csoport, VBSK Kyokushin Karate Szakosztálya, Sláger Party, EFFEKT zenekar koncertje

Várpalota Város Önkormányzata, Szindbád Kht., TIBITON

Cseri parkerdő

május 1-2.

Retro Majális

Felvonulás, ünnepi megnyitó, A magyar szocializmus hétköznapjai c. kiállítás megnyitója, Matiné filmvetítés, Vörös Csillag Mozi- békebeli filmvetítés, Úttörő avatás, szocialista brigádverseny, Soltész Rezső koncert, Blues Karaván koncert, főzőverseny, Matiné filmvetítés, Vörös Csillag Mozi- filmvetítés II., retro kívánságműsor, Kisbéri retro band, eredményhirdetés, Stand Up Comedy, Middle Fingers koncert, Retro disco

Bányász Fúvószenekar, Lórán Barnabás, Dévényi Tibor

Inota, Készenléti lakótelep

május 6.

       

14:00

Gábor Áron Nyugállományúak Klubja

vezetőségi ülés

 

Helyőrségi Klub

május 9.

       

10:00

Európa Nap

   

Krúdy Gyula Városi Könyvtár

15:00

Túra a régi Inotai vízimalmok mentén

 

Inotai Helytörténeti Társaság

Inota, Víztározó

május 11.

       

17:00

Beszélgetés dr. Korzenszky Richárddal

 

TIT Várpalotai Szervezete

Krúdy Gyula Városi Könyvtár

május 16.

       
 

Bakony virágai megyei szólótáncverseny

 

VMNE, VMKI, Cserregő Néptáncegyüttes, Szindbád Kht.

Jó Szerencsét Művelődési Központ

 

MH Bakony Harckiképző Központ horgászversenye és családi napja

 

Helyőrségi Klub

Nagybivalyos horgásztó

9:30-tól

III. Civil Nap

köszöntő, lovas bemutató, várséta, kutyás bemutató, BMX bemutató, Trianon Múzeum látogatása, Vízimalom túra, Akadályversenyek, "Hegyre fel, Bakker", Kerékpártúra, beszélgetés a táltosságról, Hogyan kóstoljunk bort szakszerűen?, tánc, taekwon-do, népdalok, akrobatikus tánc, tánc, kórusmű, eredményhirdetés, Shobu Ippon Shotokan bemutató, Ratass koncert, Effekt Együttes

Segafredo, Loncsosi Baráti Kör, Várpalota-Pétfürdő Kertbarát Kör, Bányász Fúvószenekar, Városszépítő és Védő Egyesület, Pszichológiai és Padagógiai Intézet Közhasznú Alapítvány, Egészséges Palotáért Egyesület, Csalán Egyesület, Marathon Tömegsport Egyesület, Bakonyi Kerékpáros Egyesület, Trianon Múzeum Alapítvány, Inotai Helytörténeti Társaság, Gyerekek Sportjáért Egyesület, Együtt az Egészségért Természetgyógyász Egyesület és Táltos Tanítványok Klubja, Mathodics Vállalkozás, Inotai Búzakalász Dalkör, Jó Szerencsét Művelődési Központ Nyugdíjas Dalköre, Queen Dance DSE Unio, Carmen Tánccsoport, Cserregő Néptáncegyüttes, Emberke Egyesület, Fehér Kereszt Lovagrend

Thury-vár, Inotai faluház, Trianon Múzeum, Civiház,

május 18- június 7.

Várpalotai Hősök-helytörténeti kiállítás

   

Helyőrségi Klub

május 20.

       

14:00

dr. Vadai Ágnes tájékoztatója a Gábor Áron Nyugdíjas Klubban

   

Helyőrségi Klub

17:00

Missziós Klub összejövetele

Előadás az KRK/MSU- ról

Előadó: Dr. Mészáros Katalin

Helyőrségi Klub

május 21.

       

17:00

B. Dobos Teréz kiállításának megnyitója

megtekinthető jún. 20-ig

Megnyitja: Mihalcsik Márta; Sági Judit

Fodor Sára Tájház

május 22.

       

10:00-tól

Ifjúsági Ház megnyitó

megnyitó, mesemondás, értékelés, focikupa, Égi Kapunyitó Dobkör, rajzpályázat értékelése, Márk előadóművész, DSE Unio Fitnessz csapata, VTC Fitnes és Trampolin bemutatója, csocsó bajnokság, Blues Karaván, DJ Petya, Sapka Művészeti és Tűzzsonglőr Egyesület, Passz Együttes. kötetlen beszélgetés és autogramkérés sportolókkal, színészekkel, hírességekkel

Áprily Géza

Ifjúsági Ház

május 22- június 13.

HKE Népművészeti Tagozatának kiállítása

   

Helyőrségi Klub

május 22-23.

Honvéd Kulturális Egyesület Népművészeti Tagozatának konferenciája

   

Helyőrségi Klub

május 22-24.

10 éves a Wolfsbergi-Várpalotai testvérvárosi kapcsolat

Gálaműsor, képzőművészek kiállítása, kórushangverseny, főzőverseny,

Männersangverein, Várpalotai Bányászkórus

Jó Szerencsét Művelődési Központ, Nagy Gyula Galéria

május 23.

       

9:30-tól

Vadásznap

menetzenés felvonulás, ünnepélyes megnyitó,kiállítások,  vadászkutya-fajbemutató, Hubertus mise, Vadászkutya-munkabemutató, Cholnoky Mozgásművészeti Stúdió várpalotai csoportjai, Sziránszki József és Sziránszki Klaudia, eredményhirdetések, katasztrófakutyák bemutatója, Nosztalgia Solymos Tónival, Néptánc bemutató, Dance-Sing Musical csoport, Ünnepélyes zárás, Vár fáklyás kivilágítása, utcabál

Asterix Live Music

Thury-vár és környéke

 

Csörlőházi Majális

MH Bakony Harckiképző Központ nyílt napja

 

Csörlőház

május 25-29.

Rendhagyó történelem órák a Honvédelem Napja alkalmából

160 éves Buda visszavétele

 

Várkerti Általános Iskola

május 28.

       
 

Gábor Áron Nyugállományúak Klubja

kirándulás Agárd fürdőre

Helyőrségi Klub

Agárd, Helyőrségi Klub

május 30.

       

10:00

Inotai gyermeknap

Gulyásparti, sport, műsor

 

Inota, Faluház

 

Gyermeknap

Black Diamond Mazsorett és Showtánc Csoport, Megnyitó, Csipkerózsika mesejáték, Interaktív bohócparádé, DSE UNIO, ügyességi és sportvetélkedő, bábelőadás, táncműsor, Szépségverseny, ritmikus gimnasztika, akadályverseny, interaktív zenés műsor, eredményhirdetés, mesejáték, Queen Dance, Mézengúz zenekar, Aszfaltrajzverseny, Latin mix, Carmen Tánccsoport, Karate Klub bemutató, tombola,Effekt Együttes, Szentpéteri Attila

Nagycsaládos Egyesület, Szindbád Kht., Thuri Gy. Gimnázium, Bán A. Ált Isk., Pápai Gyöngyi, Lurkó Kuckó Óvoda, Vásárhelyi A. Tagiskola, Színházikó Társulat, Sziliné Pápai Gyöngyi, Szőts Ede-Patonai Róza, ZEPTER

Thury-vár és környéke

június 3.

       

14:00

Gábor Áron Nyugállományúak Klubja

vezetőségi ülés

 

Helyőrségi Klub

június 4.

       

16:00

dr. Vadai Ágnes tájékoztatója a Gábor Áron Nyugdíjas Klubban

   

Helyőrségi Klub

 

Trianoni gyászünnepség

 

Palotai Turul Társaság, Trianon Múzeum Alapítvány

Trianon Múzeum, Zichy Kastély

június 6.

       

10:00

Trianon-nap

történelmi verseny, eredményhirdetés, istentisztelet, irodalmi műsor, kiállítás megnyitók, Kolozsvár Mozgóképszínház bemutatója, Gyászkeretes béke c. műsor, Nagykovácsi Nemzeti Színház előadása

Tóth Attila, Gregerson-Labossa György, Reményik Sándor Evangélikus Ált. Isk. diákjai, Duray Miklós, Fehér Csaba, Dudás Gabriella, Takaró Mihály, Gados Béla, Juhász Róza, Oberfrank Pál

Trianon Múzeum

június 8.

       

16:00

Nevelők Napja

Városi ünnepség

 

Jó Szerencsét Művelődési Központ

június 12-14.

Zöld Világ-kiállítás és vásár

kézműves vásár és foglalkozások, agytorna előadások, táncház, állatsimogató

 

Thury-vár, Nagy Gyula Galéria

június 21.

       

21:00

Pannon Várszínház Tánc-Dal-Fesztivál c. előadása

   

Thury- vár

június 23.

       

18:00-tól

Szent Iván-éj és a Múzeumok éjszakája

tűzugrás, koszorúkészítés, jóslás, sütés, táncház, játszóház

Kutencsiné Izer Viktória, Harangi Brigitta, Tunner Mária, Gáspár Mariann, Bálint Gézáné, Nyitrai Zsoltné, Zúgó Nyilak Hagyományőrző Egyesület

Thury-vár

június 25.

       

15:00

Gábor Áron Nyugállományúak Klubja

klubdélután

 

Helyőrségi Klub

június 28.

       

17:00

Szabadság Napja

Megemlékezés a Baglyas hegytetőn

Várpalotai '56-os Klub, Palotai Turul Társaság, Marathon Tömegsport és Környezetvédő Egyesület

Baglyas

június 29-augusztus 10.

Matiné

Cincin lovag, Esti mesék, Wall-e, Volt, Tintaszív, Szörnyek az űrlények ellen, Madagaszkár 2.

 

Jó Szerencsét Művelődési Központ

június 29.

       

17:00

Olimpiai Baráti Kör

 

Vendég: Magyar Zoltán, tornász

Művelődési Központ 15-ös terem

július 1.

       

14:00

Gábor Áron Nyugállományúak Klubja

vezetőségi ülés

 

Helyőrségi Klub

július 10.

       

19:00

Adgio együttes koncertje

   

Thury-vár

július 11.

       
 

Baglyas Júliális

futóverseny, kutyabemutató, Írisz hastánccsoport műsora, musical és operett slágerek, főzőverseny, lengőteke, darts, tombola, lánchinta, koncertek, büfé

Németh Árpád, Schirilla György, Várpalotai KKI, Hegedűs Veronika

Baglyas

július 23.

       
 

Gábor Áron Nyugállományúak Klubja

kirándulás Borgátafürdőre

Helyőrségi Klub

Borgátafürdő

július 24.

       
 

Gábor Áron Nyugállományúak Klubja

megemlékezés és koszorúzás az aknavető-csőrobbanás évfordulója alkalmából

 

Helyőrségi Klub

10:00-tól

Szent Jakab Napja

aratási szokások felelevenítése képekben, zenében beszélgetésekben, kreatív foglalkozások

 

Ifjúsági Ház

július 25.

       

20:00

Hazatérés

VETŐ VS MORADIAN

 

Thury-vár

augusztus 1.

       
 

Fúvószenekari és mazsorett fesztivál

Menetzenés felvonulás, gála

Németh Árpád, Talabér Márta, Várpalota Város Önkormányzata, Múzeumkert Étterem, Városi Televízió, Hegedűs Csaba, Szakács Antal, Bakony PI-BT

Thury-vár

augusztus 5.

       

14:00

Gábor Áron Nyugállományúak Klubja

vezetőségi ülés

 

Helyőrségi Klub

augusztus 7-9.

Mátyás aaz igazságos

Zeneiskola tanári kórusa, megnyitó, Aaminah Náda, báb, A palotai gyehennárium, III. Béla Lovagrend Reneszánsz Tánciskolája, Vodku, zászlókészítő verseny, Zászlók, magyarok diadalban és porban c. előadás, felvonulás, Olgyay Hangok, Keresztes Ildikó koncert, Reneszánsz Vacsora, Pergőtűz- tűzzsonglőr tánc-show, Forrás Színház előadása, Maszk Bábszínház előadása, Fekete László bemutatója, Varga Miklós koncert, Pannon Várszínház előadása,

Németh Árpád, Vásárhely András Tagiskola, Duende Színjátszó Csoport, Székely Gábor

Thury-vár és környéke

augusztus 14.

       

20:30

Art Garage Társulat: A Tavasz ébredése

   

Ifjúsági Ház

augusztus 14.

       

18:30

Nemzetközi Kórustalálkozó

Marianski Chór Krakkó, Ikarus-Alba Regia Vegyeskar, Bán-Chieri Kórus, Várpalotai Bányász Kórus

Németh Árpád

Nagy Gyula Galéria

20:30

A tavasz ébredés- gyermektragédia

 

Art-Garage Társulat

Ifjúsági Ház

augusztus 20.

       

10:00-tól

Szent István királyunk, a magyar államiság és az új kenyér ünnepe

Szentmise, kenyérszentelés, ünnepi köszöntő

Fodor Balázs, Németh Árpád, Berki Lilla, Cserregő Néptáncegyüttes

 

augusztus 21.

       

18:00-tól

Retro Buli

Magic Cats Rockabilly Trio, Sebestyén István műsora, Clippers Rockabilly Zenekar

Marathon TKE, Szindbád Nonprofit KFT.

Thury-vár

augusztus 22.

       

10:00-tól

Sport- és Egészségnap

Heidrich Péter Emléktorna, sportversenyek, tájfutás, sorverseny, Hullahopp verseny, kötélhúzás és sok fellépő

Black Diamond Mazsorett Csoport, DSE Unio, Queen Dance, Dombi Orsi, Veszprémi Tornaklub, Csajok ETE, Retro Disco, Hátsó Gondolat, Égi Kapunyitó Dobkör, Tóthné Simon Mariann

Gál Gyula Sportcsarnok

18:00

Lemezbemutató koncert- Lendvai István Gábor, Faragó Ákos

Liszt, Bach, Boellmann, Fanck, Widor, Vierne művek

 

Nagyboldogasszony templom

augusztus 27.

       
 

Gábor Áron Nyugállományúak Klubja

kirándulás Agárd fürdőre

Helyőrségi Klub

Agárd, Helyőrségi Klub

19:00

Kiss Rita és Peltzer Ferenc: Éj egy spanyol kertben c. hangversenye

   

Titkos Kert

szeptember 2-12.

Mezítláb Afrikában

Eredeti afrikai-malawiai- festmények kiállítása

Mezítláb Alapítvány

Helyőrségi Klub

szeptember 2.

       

14:00

Gábor Áron Nyugállományúak Klubja

vezetőségi ülés

 

Helyőrségi Klub

szeptember 5-6.

Hagyomány és Táj- Konferencia és Kulturális Fesztivál

megnyitó, Kastélyok és kúriák a Kárpát-medencében, Reprivatizáció a magyar kastélyokban 1990-2009, Biharország bemutatkozik, Ebéd, Az Újlaki-család, a Hunyadi- és a Jagelló-korban, Régvolt kastélyok c. kiállítás, Herend a kastélyban c. kiállítás, Hamvas Béla kiállítás, dombormű avatás, Fejezet a palócföldi népéletből, Lezáruló és megújuló hagyomány a Palócföldön, A Waldstein, a Sztáray és a Kálnoky családok bemutatása, Egy sikertörténet-a vargyasi Daniel-kastély és Esztergom, Egy nemesi család felemelkedése, tündöklése és szétszórattattása- a Zichyek, Pállik Béla kiállítása, Szőlészet, borászat a Horthy-korban, Szindbád-vacsora

Lasztovicza Jenő, Németh Árpád, Nyáry  János, Szabó Pál Csaba, Virág Zsolt, Varga Kálmán, Szakács Zoltán, Fedeles Tamás, Horváth Hilda, Simon Attila, Mendelssohn Kamarazenekar vonósötöse, gr. Pálffy István, Limbacher Gábor, Lengyel Ágnes, Gudenus János, Meggyes Tamás, Zichy László, Kovács Ákos

Thury-vár, Múzeumkert Étterem, Zichy kastély, Inotai Közösségi Ház, Két Bagoly Fogadó

szeptember 6.

       

16:00

Szeszák Mátyás inotai csont és fafaragó kiállításának megnyitója

 

Mészáros Imréné, Inotai Búzakalász Dalkör

Fodor Sára Tájház

szeptember 7.-től

       
 

Senior Klub indul

kézimunka, számítástechnika, bütyköde, angol-német nyelvoktatás, kártyapartik

 

Ifjúsági Ház

szeptember 8.

       

17:00

Sándor Pál Várpalotán forgatott filmjének közönségtalálkozója

Sopsits Árpád: A Hetedik Kör

 

Jó Szerencsét Művelődési Központ

szeptember 9.

       

17:00

Missziós Klub összejövetele

Előadás a KFOR (JOC) misszióról

Előadó: Fekete Krisztián

Helyőrségi Klub

szeptember 18-30.

Stekly Zsuzsa zománcművész Angyalszárnyak c. kiállítása

   

Helyőrségi Klub

szeptember 19-20.

       

10-18:00

Kulturális Örökség Napjai

Az épület eredeti tervrajza, tervrajz alapján készített makett

 

Helyőrségi Klub

19-én 10:00

Kulturális Örökség Napjai

Épületbemutató séta

 

Jó Szerencsét Művelődési Központ

20-án 9:30

Kulturális Örökség Napjai

Épületbemutató séta

 

Nagy Gyula Galéria

szeptember 21.

       

9:00

Szüreti Táncház

   

Dúdoló Óvoda

18:00

Kézilabda Gála

Várpalotai Bányász - MKB Veszprém

 

Gál Gyula Városi Sportcsarnok

szeptember 24.

       

15:00

Gábor Áron Nyugállományúak Klubja

klubdélután

 

Helyőrségi Klub

szeptember 26.

       

11:00-tól

Kulák Áldozatok Emléknapja

megemlékezés és koszorúzás, emlékkiállítás, Harangokat kongatnak-versek, Maszk Bábszínpad, Sétakocsikázás, Cserregő Néptáncegyüttes, Felsővárosi esték- Molnár Gyula verseskötetének bemutatója

Talabér Márta, Fodor Balázs, Németh Árpád, Szabó-Bátor Tamás, Rece-fice tánccsoport

Felsővárosi Kvártély

szeptember 30.

       

17:00

Főhajtás és emlékezés Fábián Évára majd Betekintés a Vegyészeti Múzeum kincseibe c. előadás

 

Vargáné Nyári Katalin, Próder István

Thury-vár, Zöld-terem

október 1.

       

15:00

Idősek Napja

köszöntő, oklevelek átadása, ünnepi műsor

Németh Árpád, Schnöller Jánosné, Pannon Várszínház

Jó Szerencsét Művelődési Központ

október 1.

       

19:00:00-tól

Kárpátia koncert

Vendég: Waszlavik Gazember László

 

Sportcsarnok

október 2-17.

Gondáné Hidegkuti Ildikó Palotai kapitányok és korhű viseletek c. festménykiállítása

   

Helyőrségi Klub

október 5.

       

17-18:00

Gyermek aerobic, minden hétfőn

   

Helyőrségi Klub

9-10:30

Repüljünk együtt a mese varázsszőnyegén

Boldizsár Ildikó mesekutató előadása

 

Krúdy Gyula Városi Könyvtár

október 5-9.

Helytörténeti órák

   

Várkerti Ált. Isk.

október 6.

       

17:00

Munkavállalás lehetőségei az EU-ban

   

Krúdy Gyula Városi Könyvtár

19-20:00

Női önvédelmi tanfolyam, minden kedden

 

Simon József

Helyőrségi Klub

október 7.

       

10-11:00

Idősebbek kímélő tornája, minden szerdán

 

Dombi Orsolya

Helyőrségi Klub

18:00

Unokáink sem láthatják

Virtuális helytörténeti séta

Városszépítő és Védő Egyesület

Krúdy Gyula Városi Könyvtár

október 8.

       

18:00

Az egészséges Nagyi- az emésztőrendszer leggyakoribb betegségeiről közérthetően I.

 

Előadó: dr. Komáromi Erzsébet

Krúdy Gyula Városi Könyvtár

október 10.

       

8-13:00

Hagyományos ízek piaca

   

Szabadság tér

9:15

Városi futás

   

Gál Gyula Sportcsarnok

október 11.

       

11:00

Családi kerékpáros teljesítménytúra

   

Thuri-vár

október 16.

       

17:00

Szegénység  elleni világnap

adománygyűjtő gálaműsor

Németh Árpád, Cserregő Néptáncegyüttes, DSE Unio, Kölyökvár Óvoda, Queen Dance, Vásárhelyi Ált. Isk., Pátkai Anna

Jó Szerencsét Művelődési Központ

október 17.

       

10:00-17:00

II. Várpalotai Utazási Kiállítás

2009. téli-2010. tavaszi ajánlatok

 

Helyőrségi Klub

10:00 és 19:00

Szüreti Felvonulás és bál

   

Inotai Faluház

18:00

Nincs szebb, mint a szerelem c. operett est a Honvéd Művészegyüttes előadásában

   

Helyőrségi Klub

október 22-november 14.

Katonák a Bakonyban fotókiállítás

Megnyitó: 22-én 11:00

Fürst Tamás

Helyőrségi Klub

október 23.

       

10:00-tól

Az 1956. évi forradalom és szabadságharc kezdetének 53. évfordulója

Városi ünnepség

Németh Árpád, Pannon Várszínház, Várpalotai Bányász Fúvószenekar

Thury-tér

október 24.

       

19:00

Szenzációs szuperkoncert

Hátsó gondolat, Rockband, Mobilmánia

 

Gál Gyula Sportcsarnok

november 3.

       

15:00

Lakossági Fórum

Magyarország biztonsági környezete c. előadás

Előadó: Dr. Radványi Lajos

Helyőrségi Klub

november 4.

       

16:00

Megemlékezés az '56-os forradalom és szabadságharcra

 

56-os Klub

Thury-tér

17:00

Ki tud többet a kommunizmusról?

Vetélkedő

 

Krúdy Gyula Városi Könyvtár

november 5.

       

10:00

Tapintható világ

Romanák Inka festményei látássérültek és látók számára

 

Krúdy Gyula Városi Könyvtár

november 7.

       

14:00

Gábor Áron Nyugállományúak Klubja

vezetőségi ülés

 

Helyőrségi Klub

november 9.

       

17:00

Virág voltam, gyökér lettem

emlékműsor Radnóti tiszteletére

 

Krúdy Gyula Városi Könyvtár

november 11.

       

9:30

Hegyek, völgyek, csillagok

mesejátszó gyerekeknek

 

Krúdy Gyula Városi Könyvtár

17:00

Missziós Klub összejövetele

 

Szabó László

Helyőrségi Klub

november 14.

       
 

Márton napi vásár

 

Várpalota Város Önkormányzata, Loncsosi Baráti Kör, Magyarok Szövetsége, Várpalotai Szuperinfó

Várpalota főtere

17:00

Dávid Viktória koncertje

   

Várpalotai Református templom

november 15.

       

16:00

David Popper IV. Nemzetközi Csellóhangverseny

Gálahangverseny

 

Jó Szerencsét Művelődési Központ

november 18.

       

17:00

Magyarország 5 éve az Európai Unióban

 

Előadó: Pomázi Szilárd

Krúdy Gyula Városi Könyvtár

november 20.

       

17:00

Jótékonysági est a Dúdoló Óvoda gyermekei javára

mentalista műsorok, Crystal Fitness SE, Pannon Várszínház műsora

 

Jó Szerencsét Művelődési Központ

november 20-21.

Honvéd Kulturális Egyesület Népművészeti Tagozatának konferenciája

     

november 20-dec. 5.

Dr. Agárdi Mária  és Dr. Mihályné kiállítása

Megnyitó: 20-án 17:00

Megnyitja: Dr. Ács Anna, néprajzos

Helyőrségi Klub

november 22.

       

16:00

Jótékonysági Gálaműsor

Crystal Fitness SE, Dúdoló Óvoda, Diamond Mazsorett csoport, RECE-FICE Néptánc csoport, Kölyökvár Óvoda- Micimackó csoport, Queen Dance, Pearl Dance, Pátkai Anna, Kresz Fanni, Várpalotai hastánc csoport műsorai

 

Jó Szerencsét Művelődési Központ

november 23.

       

9:00

Márton napi táncház

   

Dúdoló óvoda

november 26.

       

17:00

Kultúrakávéház

Irodalmi gyöngyszemek Várpalotáról

Vezeti: Dr. Ács Anna

Krúdy Gyula Városi Könyvtár

november 28.

       

17:00

Retro Színház

meglepetés zenekarok, tánc-dal- fesztivál

 

Inota, Béke Művelődési Ház

november 29-dec. 20.-ig

Palotai Advent

Megnyitó: nov. 29. 17:00

Volein Istvánné, Te Deum Zenekar, Evangélikus óvoda, Zeneiskola klarinét csoportja, Képesség és Tehetségfejlesztó Magániskola, Mozgássérültek Várpalotai Egyesület Népdalköre, Ifjúsági Ház Színjátszócsoportja

Thury-vár, Nagy Gyula Galéria

december 2.

       

14:00

Gábor Áron Nyugállományúak Klubja

vezetőségi ülés

 

Helyőrségi Klub

december 3.

       

9:00

Borbála napi megemlékezés

megemlékezés, sportverseny

 

Helyőrségi Klub

14:00

Tüzér Kiképző Központ emlékére emléktábla és emlékmű avatása

   

Helyőrségi Klub

16:30

Pánczél Melinda mézeskalácsos kiállításának megnyitója

jan. 6-ig

Juhosné Vavró Zsuzsanna, Képesség és Tehetségfejlesztő Magániskola diákjai

Fodor Sára Tájház

17:00

Az emésztőrendszer leggyakoribb betegségeiről közérthetően II.

 

Előadó: dr. Komáromi Erzsébet

Krúdy Gyula Városi Könyvtár

17:00

Mikulás napi ünnepség a honvédségi dolgozók gyermekei számára

   

Helyőrségi Klub

december 4.

       

14:00

Mesemondó verseny

   

Jó Szerencsét Művelődési Központ, dr. Szíj Rezső Kamaraterem

14-17:00

Véradás

   

Ifjúsági Ház

14:30

Borbála-napi rendezvény

Bányász emlékmű avatása

 

Rákóczi-telep

18:00

Karácsonyi koncert

   

Helyőrségi Klub

december 4-5.

Mikulás

meseolvasás, kreatív foglalkozás

 

Helyőrségi Klub

december 5.

       

15:00

Szerencse fel, szerencse le, ilyen a bányász élete

kiállítás Konta László fotóiból

Petrovics László

Krúdy Gyula Városi Könyvtár

december 6.

       

18:00

Borbála- napi ünnepi szentmise

   

Római Katolikus Templom

december 8-jan.8

Csontos Katalin és Farkas István kiállítása

   

Helyőrségi Klub

december 11.

       

14:00

Adventi játszóház honvédségi dolgozók gyermekei számára

   

Helyőrségi Klub

december 12.

       

17:00

III. Szépségkirálynő, Miss Tini és Miss Sárm választás

   

Helyőrségi Klub

19:00

Ismerős Arcok koncert

   

Jó Szerencsét Művelődési Központ

december 14-20.

Kiállítás az Olimpiai Baráti Kör 5 éves évfordulója alkalmából

   

Jó Szerencsét Művelődési Központ, Csiky Iván klubterem

december 18.

       

16:00

Szeretetünnep az Inotáért Barátikör szervezésében

   

Inota, Faluház

16:00

Költészet és Trianon

A magyar kultúra esélyei a Kárpát-medencében, könyvbemutató és beszélgetés

Szőcs Géza, költő, beszélgetőtárs: Szabó Pál Csaba

Krúdy Gyula Városi Könyvtár

december 19.

       
 

Karácsonyváró zenés gyermekműsor és játszóház

   

Inota, Faluház

december 20.

       

18:00

Bányász Kórus karácsonyi hangversenye

   

Jó Szerencsét Művelődési Központ

december 22.

       

17:00

Cserregő Néptáncegyüttes és a Művészeti Iskola néptánctagozatos növendékeinek közös műsora

 

Vakler Anna és Varró János

Jó Szerencsét Művelődési Központ

december 30.

       

19:00

Hotel Menthol-musical

Pannon Várszínház előadása

Fenyő Miklós-Novai Gábor

Inota, Béke Művelődési Ház

december 31.

       
 

Szilveszteri jótékonysági bál

   

Inota, Faluház

Gépelte: Sági István

2008-as rendezvények

     
         
         

időpont:

rendezvény címe vagy jellege:

programok:

közreműködők:

helyszín:

         
         
         

január 1.-11.

Dr. Kolllányi András festménykiállítása

   

Helyőrségi Klub

         

január 2.

       

14.00

Gábor Áron Nyugállományúak Klubja vezetőségi ülése

   

Várpalota, Helyőrségi Klub

         

január 2.

       

17.00

Megemlékezés Berta József bányászkatona 50. évfordulója alkalmából

 

"56-os szövetség" várpalotai szervezete

Szent Imre útón elhelyezett emléktábla

         

január 4.-február 6.

       
 

Várpalotai Programajánló, filmvetítések

Invázió, a Kabalapsi, Transylvania, Egon & Dönci, Agyő, Nagyő!, a Másik Én, Iszka utazása,Mézengúz, Kiadatás, a Falka, az Álom Tudomány, Elizabeth-az aranykor, Dolina, Macskafogó 2, a Királyság

Magyar Mozgókép Közalapítvány, Bakonyi Figyelő, Vápalotai Városi Televízió, Webstar Mobil Kft., HIT Gyülekezet, Múzeumkert, Zsófi Virágai, Szinbád Kht.

Jó Szerencsét Művelődési Központ

         

január 10.

       

16.30

Játékos Iskolára felkészítő foglalkozás

tájékoztató és beiratkozás

 

Helyőrségi Klub

         

január 11.

       

15.00

Gy. Simon Margit és Gyulai Saci festménykiállítása

 

Kalmár Józsefné, Kovács Imréné

Várpalota, Mozgássérültek Egyesületének háza

         

január 17.

       

11.00

a Csizmás Kandúr

   

Jó Szer. Műv. Központ

         

január 18.

       

17.00

Magyarországi Ukrán Kulturális- és Regionális Központjának megnyitó ünnepsége

   

Jó Szerencsét Művelődési Központ

         

január 18.-február 4.

       

10.00-18.00

Pásztor János művésztanár festménykiállítása

   

Várpalota, Helyőrségi Klub

         

január 22.

       

17.00

Magyar Kultúra Napja

Himnusz, Klasszikus gitár-darabok, ünnepi köszöntő, táncbemutató

Huszárné Bacsárdi Valéria, Hemo Winner táncklub, Németh Árpád polgámester, Bányász Kórus

Jó Szerencsét Művelődési Központ

         

január 23.

       

11.00

Kelemen és Görényi havasok című fotókiállítása

   

Helyőrségi Klub

17.00

Hemo Gála

néptánc, hastánc előadások

Hemo-dúdoló néptánccsoport, Hemo-szivárvány néptánccsoport, Akinda hastánc stúdió, Acro Dance Rock & Roll S.E., Thuri György Gimnázium ritmikus gimnasztika csoportja

         

januá 25.

       

15.00

Gábor Áron Nyugállományúak Klub közgyűlése

   

Várpalota, Helyőrségi Klub

         

január 30.

       

09.30, 14.00

Bábszínház

Pöttöm Panna-a Kabócza Bábszínház előadása

 

Helyőrségi Klub

         

február 1.

       

15.00

Farsangi Játszóház a honvédségi dolgozók gyerekeinek

   

Várpalota, Helyőrségi Klub

         

február 6.

       

14.00

Gábor Áron Nyugállományúak Klubja Vezetőségi ülése

   

Helyőrségi Klub

         

február 7.

       

09.00

Farsangbúcsúztató táncház

   

Dúdoló óvoda

         

február 8.

       

10.00

Farsangbúcsúztató táncház

   

Szivárvány Óvoda

17.00

Dr. Hegyei István Kiállítás megnyitója

   

Helyőrségi Klub

         

február 9.

       

20.00

Kegye János pánsípos lemezbemutató koncertje

   

Jó Szer. Műv. Központ

         

február 14.

       

16.30-18.00

Tánciskola

 

Császár Mónika táncoktató

Helyőrségi Klub

         

február 22.

       

17.00

Reneszánsz Alsóvárosi Est

Balassi-versek, históriás énekek, erdélyi népköltéseket

Csobolya József gitár és koboz előadóművész, Varga Károlyné nyug. Tanár

Petőfi Étterem

         

február 25.

       

17.00

előadás A Kommunista Diktatúra címmel

 

Dr. Kahler Frigyes jogtörténész-bíró, egyetemi docens,

Jó Szerencsét Művelődési Központ 15. sz. termében

         

március 1.-31.

       
 

Várpalotai Programajánló-filmvetítések

a Nemzet aranya 2., Aranykapu, Alvin és a Mókusok, a Király Nevében, Négy Perc, Szerelem és egyéb katasztrófák, Inland Empire, Bűbáj, Golyózápor, Szikfander és pillangó, Amerikai Gengszter, Legenda vagyok, aliens vs predator, töredék

Magyar Mozgókép és Közalapítvány, Bakonyi Figyelő, Várpalotai Városi Televízió, WESTAR Üzleti Kommunikáció, HIT Gyülekezete, Múzeumkert, Zsófi Virágai

Jó Szerencsét Művelődési Központ

         

március 1.

       

10.00

Várpalota Játékvár felavatása

 

Németh Árpád polgármester

Várpalota

         

március 5.

       

14.00

Gábor Áron Nyugállományúak Klubja vezetőségi ülése

   

Várpalota, Helyőrségi Klub

         

március 6.

       

15.00

Gábor Áron Nyugállományúak Klubja Nőnapi rendezvénye

Holányi Julianna festőművész kiállítás megnyitója

 

Helyőrségi Klub

         

március 6.

       

19.00

Operettgála

egész estés operettshow, látványos koreográfiák,

Pesti Magyar Operett Színpad, Várpalotai Városi Televízió, Szuperinfó Várpalota

Jó Szerencsét Művelődési Központ

         

március 7.

       

15.00

Húsvétváró játszóház honvédségi dolgozók gyerekeinek

   

Várpalota, Helyőrségi Klub

         

március 13.

       

12.45

1848-as történelmi játszóház a Várkerti Általános Iskolában

   

Helyőrségi Klub

         

március 15.

       

19.00

Az Őszödi Köztársaság Magyar piéta-előadás

   

Jó Szer. Műv. Kp. Színházterem

         

március 15.

       

15.30

az 1848-49-es forradalom és szabadsáharc tiszteletére rendezett ünnepség

   

Jó Szer. Műv. Központ

         

március 22.

       

14.00-18.30

húsvéti játszóház

ingyenes mozi, kreatív foglalkozások

Csupaszív Nagycsaládos Egyesület, Szinbád Kht.

Jó Szer. Műv. Központ

         

március 26.

       

11.00

Micimackó meséi

   

Jó Szer. Műv. Központ

         

március 27.

       

15.00

Gábor áron Nyugállományúak Klubja tavaszköszöntő klubdélutánja

   

Helyőrségi Klub

         

április 1.-2.

       

10.00

a BEOSZ Országos Elnökségének szervezésében dunántúli klubvezetők, egyesületi elnökök értekezlete

   

Várpalota, Helyőrségi Klub

         

április 2.

       

14.00

Gábor Áron Nyugállományúak Klubja vezetőségi ülése

   

Várpalota, Helyőrségi Klub

17.00

Keresztes Zsuzsa Rongyképek című kiállításának megnyitója

   
         

április 3.

       

18.00-19.30

Számítógép-kezelői és internet-használó tanfolyam

   

Helyőrségi Klub

         

április 4.-30.

       
 

Várpalotai Programajánló-filmetítések

Charlie Wilson háborúja, Casting minden, Asterix az olimpián, Az Ismeretlen, Franklin a teknős, Vágy és vezeklés, Cloverfield, Pánik, Majdnem szűz, A nagy kiárusítás, Kalandorok

Magyar Mozgókép és Közalapítvány, Bakonyi Figyelő, Várpalotai Városi Televízió, WESTAR Üzleti Kommunikáció, HIT Gyülekezete, Múzeumkert, Zsófi Virágai

Jó Szerencsét Művelődési Központ

         

április 5.-6.

       
 

II. Hun napok

íjász verseny, I. Magyar Hagyományőrző Öttusa Bajnokság, Főzőverseny, Hun Napok Szépe választás

 

Várpalota, Thury-vár

         

április 9.

       
 

Helytörténeti órák a Várkerti Ált. Isk. tanulóinak

   

Várpalota, Helyőrségi Klub

         

április 10.

       

17.00

Versmondóverseny

felnőtteknek, Honvédségi dolgozóknak

 

Várpalota, Helyőrségi Klub

         

április 14.

       

17.00

Verespatak, múltja, jelene, jövője

 

Dr. Szili Katalin, az országgyűlés elnöke

Várpalota, Nagy Gyula Galéria

         

április 15.

       

17.00

a Kolozsvári Hitel folyóirat születése és elhallgattatása című előadás

 

Dr. Szász István Tas, Várpalotai KÉSZ

Nepomuki Szt. János Katolikus Általános Iskola

         

április 16.

       

09.30, 14.00

Ciripelő mese-a Kabóca Bábszínház előadása

   

Helyőrségi Klub

         

április 19.

       

10.00

Az egyetértés napja

Történelmi vetélkedő középiskolás diákoknak

Németh Árpád Várpalota Polgármestere, id. Hegedűs Lóránt, Hegedűs Zsuzsa, Csókakői Kobzosok, Dr. Becsey Zsolt EU-képviselő, Szakács Zoltán köröstárkányi református lelkész, Brindisi Szt. Lőrinc Borrend

Várpalota, Trianon Múzeum

13.30

a "Székely hadosztály honvédő harcai 1908-19" és a "Turul szobrok a Kárpát-medencében" című kiállítás megnyitója

14.30

Ünnepi műsor

15.00

a "Gróf Apponyi Albert liget" névadója és Simor Márton: "Leszíjazott Turulmadár" című köztéri szobrok avatása

15.30

Az Egyetértés Napjának főszónoklata

16.00

Megemlékezés a köröstárkányi 1919. április 19-i román vérengzés áldozatairól

16.30

"Koszovó-Székelyföld-Autonómia 2008" című konferenciára szóló felhívás

17.00

Borkóstolás Csákberényben

         
         

április 29.

       

17.00

Táncgála-a tánc világnapja

 

Hemo-Dúdoló Néptánccsoport, Hemo-Szivárvány néptánccsoport, Akinda Hastánc Stúdió, Acro Dance Rock & Roll S.E., Thuri György Gimnázium ritmikus gimnasztika csoportja

Várpalota, Helyőrségi Klub

         

május 1.

       

13.00-13.30

Majális

Felvonulás a bányász fúvószenekar vezetésével

Németh Árpád polgármester, Baky György bakonybéli polgármester, Bartos Sándor Általános Iskola tanulói,

Várpalota-Inota, Készenléti lakótelep

13.30-13.50

Széllelbéleltek munkásmozgalmi nóta összeállítása

13.50-14.20

a Mazsorettek munkásmozgalmi dalokra komponált koreográfiája

14.30

A Magyar Szocializmus hétköznapjai c. kiállítás megnyitója

15.00

Állami Áruház c. magyar film vetítése

15.30-17.00

Retro live zenekar előadása

15.30

Rémusz Bácsi meséi c magyar bábfilm

17.15

Úttörőavatás

17.30-18.30

Szocialista Brigádverseny, kötélhúzás, sörivóverseny, zsákbafutás

17.30

Tanú c. Magyar film bemutatója

18.30

Brigád verseny eredmnyhirdetése

19.00

utcabál, a 60-as 70-es évek zenéivel

         

május 2.- június 4.

       
 

Várpalotai Programajánló-filmvetítések

Kalandorok, Mindenképpen talán, Mondd, testvér, Napkirálynő, 9 1/2 randi, Sweeney todd, Frank & Wendy, Juno, I.E. 10.000, Bakkermann, Hipervándor, Nem vénnek való vidék, Moliere

Magyar Mozgókép Közalapítvány, Bakonyi Figyelő, Várpalotai Városi Televízió, WESTAR Üzleti Kommunikáció, Zsófi virágai

Jó Szerencsét Művelődési Központ

         

május 5.

       

18.00-19.30

Számítógép-kezelői, és internet-használó tanfolyam

   

Helyőrségi Klub

         

május 7.

       

14.00

Gábor Áron Nyugállományúak Klubja Vezetőségi ülése

   

Helyőrségi Klub

         

május 7.

       

15.00

3D hatású oldalnézeti haditechnikai grafikák kiállítás megnyitó

   

Helyőrségi Klub

         

május 9.

       

10.30-11.00

Énekes, mondókás ringató foglalkozás

   

Helyőrségi Klub

         

május 9.

       

14.00

"Sikeres magyarok, magyar sikerek az olimpiákon" című bélyegkiállítás megnyitója

 

Huszárné Bacsárdi Valéria, Németh Árpád, Miklós László, Magyar Posta Zrt., Szinbád Kht., Szabolcsi Bélyegegyesület, MABÉOSZ, Várpalota Város Önkormányzata

Várpalota, Jó Szerencsét Művelődési Központ emeleti előcsarnoka

         

május 9.-11.

       
 

pannónia fesztivál

EDDA, Road, Mystery Gang, Betrice, Helldorado, Yellow Spots, Sammy Sosa Band, Hátsó Gondolat, Quimby, Belga, Zagar, Hobo Blues Band, Colostar, Pál Utcai Fiúk, Kaukázus, Heaven Street Seven, Effeta, Avion, Republic, Depresszió, 30Y, Pannonia Allstars Ska Orchesta, Belmondo, Szupernem, Auróra, Rómeó Vérzik, ACDCGP, Laza SóJom, Domino Rock Band

 

Várpalota, Cseri Parkerdő

         

május 15.

       

09.00

Tavaszi táncház

   

Várpalota, Dúdoló Óvoda

         

május 16.

       

10.00

Tavaszi táncház

   

Várpalota, Szivárvány Óvoda

         

máju 16.

       
 

Gábor Áron Nyugállományúak Klubja kirándulása Csókakőre és Sörédre

   

Várpalota Helyőrségi Klub

         

május 25.

       

09.00-19.00

Közép-dunántúli Regionális Családi-,és Gyermeknap

megnyitó, bohócműsor, báb előadás, koncert, tánc bemutatók, mazsorett bemutató

Várpalota Város Önkormányzata, Nagycsaládosok Országos Egyesülete, Magyar Élelmiszerbank Egyesület, Szinbád Kht., Maraton Tömegsport Egyesület, LAFIT, Balkezesek Országos Egyesülete, Családsegítő és Gyermekjóléti Szolgálat, Stangli Bt.,

Várpalota, Gál Gyula Sportcsarnok, és környéke

         

május 30.-június 10.

       

10.00-18.00

Kovács Józsefné festménykiállítása

   

Helyőrségi Klub

         

május 30.

       

20.30

Kormorán koncert

 

Szinbád Kht., Jó Szerencsét Művelődési Ház, Trianon Múzeum, Fokos ajándékbolt, Hangadó Szerkesztőség, Dunainé Körmöczi Judit

Jó Szerencsét Művelődési Ház színházterme

         

június 1.-július 2.

       
 

Várpalotai Programajánló, filmvetítések

Moliére, Eszter hagyatéka, Egy bébiszitter naplója, Út a vadonba, Nyolc tanú, Az éjszaka urai, Papírsárkányok, Lepattintva, 21 Las Vegas ostroma, Kis vuk, Az Utca királyai, A vasember, Pénzhamisítók

Magyar Mozgókép Közalapítvány, Bakonyi Figyelő, Várpalotai Városi Televízió, WESTAR Üzleti Kommunikáció, Zsófi virágai

Várpalota, Jó Szerencsét Művelődési Központ

         

június 1.-8.

       
 

Várpalotai Hősök-helytörténeti kiállítás

   

Várpalota, Helyőrségi Klub

         

június 2.

       

19.00

Kormorán Együttes Koncertje

 

Miklósa Erika, Szervátiusz Tibor, Cseh Tamás, Csík Zenekar,

Várpalota, Thury-vár

         

június 4.

       

16.32

Trianoni Gyászünnepség

Harangzúgás, a Palotai Turul Társaság megemlékezése

Usztics Mátyás, Neemzeti Kamara Színház,

Várpalota, Zichy Kastély

         

június 6.-8.

       
 

13. Vár Expo

nemzetközi kiállítás és vásár

Mezei László várpalota főépítésze, Dr. Szent-Miklós Ferenc az Országos Kertbarát Egyesület elnöke, Koroknai Árpád, Németh Árpád polgármester

Várpalota, Gál Gyula Városi Sportcsarnok

         
         

június 12.-30.

       

10.00-16.00

Kacsó Lajos nyá. Ezredes fotókiállítása

   

Várpalota, Helyőrségi Klub

         

június 27.

       

11.00

"Alkimista Műhely" című kiállítás megnyitója

 

Németh Árpád Várpalota polgármestere, Próder István főmuzeológus

Várpalota, Thury Vár

         

június 29.

       

17.00

Megemlékezés a szovjet csapatok Magyarországról történő végleges kivonulásának évfordulójáról

   

Várpalota, Baglyas hegytetőn a kopjafa emlékműnél

         

június 30.-augusztus26.

       
 

Várpalotai Programajánló, Filmvetítések

Harmadik Shrek, A Spidrwick Krónikák, Vigyázz, kész, szörf!, Horton, Lucky Luke: Irány a vadnyugat, Macskafogó2, Mézengúz, A róka és a gyerek, Winx Klub

Magyar Mozgókép Közalapítvány, Bakonyi Figyelő, Várpalotai Városi Televízió, WESTAR Üzleti Kommunikáció, Zsófi virágai

Jó Szerencsét Művelődési Központ

         

július 4.-5.

       

18.00-21.30

III. Sörfesztivál

koncertek, tánc előadások

Bányász fúvószeznekar, Black Diamond Mazsorett csoport, El Nino zenekar, Winnetou zenekar, Lake of Mind zenekar, Malacka és a Tahók zenekar

Thury-vár

         

július 5.

       

20.00

Malacka és a Taho és Lake of Mind koncert

   

Várpalota, Thury-vár várudvara

         

július 22.

       

16.00

Tunner Mária bőrdíszműves kiállítása

 

Fodor Tamás, Gácsi Anna, Buenaventura Gitáregyüttes

Fodor Sára tájház

         

augusztus 11.

       

18.00

Várpalota-Pick Szeged felnőtt férfi kézilabda-mérkőzés

   

Várpalota, Gál Gyula Sportcsarnok

         

augusztus 20.

       

10.00

Szent István Király, a Magyar államiság és az új kenyér ünnepe alkalmából rendezett városi ünnepség

ünnepi szentmise, ünnepi műsor, köszöntő, megemlékezés

Dr. Bakonyi Csilla a Készenléti-lakótelep Részönkormányzatának elnöke, Cserregő Néptáncegyüttes, Nagy Károly plébános, Pastorale kamarakórus,

Várpalota, Thury-vár előtti tér

         

augusztus 23.

       

20.00

Mátyás Király tiszteletére rendezett reneszánsz lakoma

éjszakába nyúló lakomázás, hastánc előadás

Musculus Vocalis Kamarakórus, Szinbád Kht., Jó Szerencsét Művelődési Ház

Múzeumkert étterem

         

augusztus 30.

       

20.30

Jutalomkirándulás-ősbemutató

krimi, vígjáték két részben

László György, Miklós Sándor, Kovács Margit, Farkas Gábor

Jó Szerencsét Művelődési Központ 15. sz. terme

         

szeptember 3.

       

14.00

Gábor Áron Nyugállományúak vezetőségi ülése

   

Várpalota, Helyőrségi klub

         

szeptember 5.-30.

       
 

Várpalotai Programajánló, Filmvetítések

a Boldogító Talán, Wanted, Kythéria, Mamma Mia!, a Távolság íze, Hancock, Vénusz, A Múmia, Wall-e, A Másik Boleyn lány, Shine a light, Vérző olaj, Elah völgyében

Magyar Mozgókép Közalapítvány, Bakonyi Figyelő, Várpalotai Városi Televízió, WESTAR Üzleti Kommunikáció, Zsófi virágai

Jó Szerencsét Művelődési Központ

         

szeptember 16.

       

10.30-11.00

Énekes, mókás Ringató foglalkozás

   

Helyőrségi Klub

         

szeptember 19.-21.

       
 

Várpalotai Napok

koncertek, Hátsó Gondolat, Korál, El Nino, sportversenyek, Vártól várig futás, gyerekprogramok, kis vonat, vidámpark, játszóház

 

Várpalota, Thury-vár és környéke

         

szeptember 20.

       

15.00

Mészáros Imre Grafikusművész Papírmetszetek című kiállítás megnyitója

   

Thury-vár

         

szeptember 20.

       

17.00

Fantázia és kreativitás című kiállítás megnyitója

 

Írisz Nőegyesület

Várpalota, Helyőrségi Klub

         

szeptember 20.-21.

       
 

Kulturális Örökség Napja

Ingyenesen látogatható épületek

   
         

október 1.

       

14.00

Gábor Áron Nyugállományúak Klubja vezetőségi ülése

   

Helyőrségi Klub

         

október 1.- 11.

Mészáros Imre grafikusművész Papírmetszetek című kiállítása

   

Várpalota, Helyőrségi Klub

         

október 2.

       

15.00

Idősek Köszöntése a Gábor Áron Nyugállományúak Klubjában az Idősek napja alkalmából

   

Helyőrségi Klub

         

október  11.

       

08.45-től

Magyar Tájak konferenciája

ünnepélyes megnyitó, magyar tájak bemutatkozása, konferencia beszélgetés, előadások

 

Várpalota, Trianon Múzeum, Thury-vár, Római Katolikus templom, Nagy Gyula Galéria, Balatonfüred

         

október 11.

       

15.30

Három Napos matyó lakodalom

"Szentistváni Matyó Lakodalom" Lánykérés a Tury-vár Corvin termében

 

Thury-vár, Nagy Gyula Galéria, Nepomuki Szent János Álttalános Iskola

15.50

a matyó népviseletbe öltözött csoport átvonul a Római Katolikus Templomba

 

16.00

a Magyar Kanizsai Udvari Kamaraszínház költői estje

 

17.00

a Katolikus temprlomból matyó népviseletbe öltözött csoport átvonul a Nagy Gyula Galériába

 

17.10

Maurer Oszkár előadása a Bácskai és Szerémségi bor és szőlő kultúráról, borkóstolás

 

18.00

"Külső-Magyarországi tájai" című 2009-es falinaptár bemutatója

 

18.30

a Matyó Népviseletbe öltözött csoport átvonul a Nepomuki Szent János Ktolikus Iskola lakodalmas díszbe öltöztetett tornatermébe

 

18.45

a Zenés lakodalmas játék folytatása

 

19.30

legidősebb magyarjaink

 

20.00

Matyó lakoma, mulatozás a matyó népviseletbe öltözött csoportal

 

24.00

Éjszakai harapni való felszolgálása

 
         

október 15.-26.

A Magyar Honvédség története 1848-tól najainkig

Vándorkiállítás a Magyar Honvédség fennállásának 160 éves évfordulója alkalmából

 

Várpalota, Helyőrségi Klub

         

október 16.

       

15.00

Gábor Áron Nyugállományúak Klubja Klubdélutánja

megemlékezés a magyar királyi várpalotai csapatgyakorlótér parancsnokság megalakulásáról

 

Várpalota, Helyőrségi Klub

17.00

Szegénység elleni világnap alkalmából rendezett adománygyűjtő gálaműsor

fitness, néptánc bemutatók

Bán Aladár Ált. Isk. 4. osztály, Cserregő Néptáncegyüttes, Zenevár főkolomposai, DSE-UNIÓ fittnes csoport, Evangélikus óvoda, Qeen-Dance Tánccsoport, Magániskola Művészeti Csoportja

Jó Szerencsét Művelődési Központ

         

október 21.

       

19.00

Elvámolt Nászéjszaka-zenés vígjáték

 

Nádas Gábor, Szenes István, Straub Dezső

Jó Szerencsét Művelődési Központ, Színházterem

         

október 23.

       

10.00

az 1956. évi forradalom és szabadságharc kezdetének 52. évfordulója tiszteletére rendezett városi ünnepség

ünnepi megemlékezés, köszöntő, ünnepi műsor, koszorúzás

Várpalotai Bányász Fúvószenekar

Thury-tér, 56-os emlékműnél

         

október 27.

       

17.00

Ritz Veronika gyöngyfűző, népi iparművész kiállítása

 

Oláh Márta, Sági Judit

Fodor Sára Tájház

         

november 3.-14.

       
 

Várpalotai Hősök Kiállítása

   

Várpalota, Helyőrségi Klub

         

november 5.

       

14.00

Gábor Áron Nyugállományúak Klubjának vezetőségi ülése

   

Helyőrségi Klub

         

november 7.

       

14.30

Bezzegné Vona Ilona festő kiállítás mgnyitója

 

Kalmár Józsefné alelnök, Kovács Imréné

Várpalotai Mozgássérült Egyesülete sszékháza

         

november 8.

       

11.15

Családi tánchház

 

Molnár Gábor

Várpalota, Helyőrségi Klub

         

november 10.

       

09.00

Márton napi Táncház

   

Dúdoló Óvoda

         

november 11.

       

14.30

Várpalotai Katonák a Nagyvilágban emlékek, fotók kiállítás megnyitója

   

Várpalota, Helyőrségi Klub

         

november 12.

       

17.00

Civil fórum  Várpalota integrált városfejlesztési stratégiájáról

 

Mezei László főépítész, Pál Károly a Polgármesteri Hivatal Polgámesteri Kabinet Irodájának vezetője

Krúdy Gyula Városi Könyvtár

         

november 15.

       

19.00

A Világ és a Vége-dráma két felvonásban

   

Jó Szerencsét Művelődési Ház

         

november 19.

       

15.30

Petőfi István tiszteletére állított emlékjel avatóünnepsége

 

Petrovics László, Dr. Ács Anna muzeológus, Rákóczi Telepi Tagiskola tanulói, Németh Árpád polgármester

Thury György tér

         

november 21.

       

14.00

a Várpalotai Uszoda ünnepélyes alapkőletétele

 

Németh Árpád, Csik Ferenc, Huszárné Bacsárdi Valéria,

Gál Gyula Városi Sportközpont

         

november 25.

Magyar Tudomány Napja

Fábián Éva okleveles vegyészmérnök előadása

 

Várpalotai Városi Könyvtár

         
         

november 28.

       

16.00

Dueade színjátszó kör 15. jubileumi ünnepségére

kiállítás, gálaműsor

 

Jó Szerencsét Művelődési Központ

15.00-17.00

adventi Játszóház

   

Krúdy Gyula Városi Könyvtár különterme

         

december 3.

       

14.00

Gábor Áron Nyugállományúak Klubja vezetőségi ülése

   

Várpalota, Helyőrségi Klub

         

december 4.

       

09.00

a Tüzérek védőszentjének tiszteletére rendezett borbála napi megemlékezés és sportverseny

   

Várpalota, Helyőrségi Klub

         

december 7.

       

10.00

XV. Mikulásnapi futóverseny

   

Várpalota Thury-vár

         

december 12.

       

17.30

50 éves a "Jó Szer" ünnepségsorozat záró redezvénye

 

Németh Árpád, Rabi Ferenc, Petrovics László, Cserregő Néptáncegyüttes, Bányász Kórus

Jó Szerencsét Művelődési Központ

         

december 12.-20

       

09.00-18.00

Gombor József festménykiállítása

   

Helyőrségi Klub

         

december 13.

       
 

III. Várpalota és kistérsége szépe és Mister Sárm szépségverseny

   

Helyőrségi Klub

         

december 18.

       

18.00

Ráadás Karácsonyra-orgonahangversenyek sikerei

   

Várpalota, Katolikus templom

         

december 21.

       

18.00

Várpalotai Bányász Kórus koncertje

 

Kiss Márton, Józsa Eleonóra, Borbás Katalin

Várpalota, református templom

         

december 22.-31.

       
 

Sportprogramok a téli iskolaszünetben

   

Vásárhelyi András Tagiskola

 

Gépelte: Lippert Bettina

 

2007-es meghívók

     
         
         

időpont:

rendezvény jellege, vagy címe:

programok:

közreműködők:

helyszín:

         
         
         

január 1.-8.

       
 

Kovácsné Holló Piroska képeiből és kerámiájából rendezett kiállítás

 

Kovácsné Holló Piroska, az OKIT 2005. évi országos kiállításának díjazottja

Várpalota, Helyőrségi Klub

         

január 3.

       

14.00

Gábor Áron Nyugállományúak Klubja vezetőségi ülése

   

Várpalota, Helyőrséi Klub

         

január 5.

       

15.00

M. Mester Katalin festőművész "Barangoló" c. kiállítás megnyitója

 

Kovács Imréné, Várpalotai Mozgássérültek Egyesületi tagja

Várpalotai Mozgássérültek Egyesületének székházában

         

január 10.-31.

       
 

Jó Szerencsét Filmszínház-filmvetítések

Rejtély, Taxidermia, Volver, Sztornó

Oktatási és Kulturális Minisztérium, Nemzeti Kulturális alap, Magyar Mozgókép Közalapítvány

Jó Szerencsét Művelődési Központ

         

január 12.

       

15.00

Farsangi Játszóház a Honvédségi dolgozók gyerekeinek

   

Várpalota, Helyőrségi Klub

16.30

Bátonyi György Várpalota fényei c. fotókiállítása

   
         

január 19.

       

16.30

Magyar Kultúra Napja

Fórum Várpalota Kulturális  életének változásairól

Katona Csaba alpolgármester

Kultúr Kávéház

18.00

 

HEMO Gála

 

Várpalota, Helyőrségi Klub

         

január 21.

       

17.00

Kincses Veronika és Kováts Kolos dalestje

 

Teleki Miklós orgonaművész

Református templom

         

január 22.

       

17.00

A Magyar Kultúra Napja

Köszöntő, kitüntetések átadása, ünnepi műsor

Pados Zoltánné önkormányzati képviselő, Németh Árpád polgármester, Farkas Olívia, Szellinger Tamás, Ihász Irén, Bányász Fúvószenekar

Jó Szerencsét Művelődési Központ

         

január 26.

       

15.00

Gábor Áron Nyugállományúak Klubja közgyűlése

   

Várpalota, Helyőrségi Klub

         

február 1.

       

09.45

Farsangi Táncház

   

Várpalota, Dúdoló Óvoda

         

február 2.

       

15.00

Endrédi Zsuzsi és Kürti Zoltán festménykiállítása

 

Orgona Népdalör Várpalota, Lászki Erzsébet, Kovács Imréné, Hegedűs Gergő

Mozgássérültek Várplaotai Egyesülete Székháza

         

február 2.

       

11.00

Farsangi Táncház

   

Várpalota, Szivárvány Óvoda

         

február 2.-25.

A Tűzikék Veszprémi Foltvarrók Klubjának kiállítása

   

Várpalota, Helyőrségi Klub

         

február 3.

Várpalota és kistérsége szépe választás elődöntő

   

Várpalota, Helyőrségi Klub

         

február 7.-28.

       
 

Jó Szerencsét Filmszínház-filmvetítések

Szent Lajos Király hídja, Kedves Wendy, Randevú

Oktatási és Kulturális Minisztérium, Nemzeti Kulturális alap, Magyar Mozgókép Közalapítvány

Jó Szerencsét Művelődési Központ

         

február 7.

       

09.30

Hüvelyk Matyi Bábelőadás

 

Kabóca Bábszínház

Várpalota, Helyőrségi Klub

14.00

Gábor Áron Nyugállományúak Klubja vezetőségi ülése

   

17.00

Várpalota és Kistérsége szépe választás döntő

   
         

február 9.

       

18.00

Mádai Péter elmebajnok, sikeres kvízjátékos élménybeszámolója

   

Várpalota, Petőfi étterem

         

február 10.

       

19.00

Várplaotai Polgármesteri Hivatal bálja

nyitóbeszéd, Tácelőadás meglepetésműsor

Németh Árpád polgármester, HEMO Winner tánccsoport, Kósa Ivett, Kelemen Kata, Szemenyei János

Gál Gyula Városi Sportcsarnok

         

február 13.

       

08.00-11.00

Inotai Általános Iskola nyílt napja

terápiás lovaglás, úszás, táborozás, sportok

 

Inota, Általános Iskola

         

február 17.

       

19.00

Kölyökvár Óvódért alapítvány jótékonysági bálja

   

Nagy Gyula Galéria

         

február 17.

       

15.00

Szinbád filmvetítés a Színházteremben

   

Jó Szerencsét Művelődési Központ Színházterem

16.30

Szinbád a halhatatlan könyvbemutató

   

Jó Szerencsét Művelődési Központ 15. sz. terem

18.00

Szinbád 10. vacsorája

 

Dr. Praznovszky Mihály irodalomtörténész, az Eötvös Károly Megyei Könyvtár igazgatója, Mikó István és zenekara,

Várpalota, Két Bagoly fogadó

         

február 22.

       

13.00

"Kőbe vésett, bronzba öntött és épített emlékeink" c. fotókiállítás megnyitója

 

Dr. Erdész Károly a várpalotai "Objektív fotóstúdió" vezetője

Faller Jenő Szakképző Iskola és Kollégium tanácsterme

         

február 25.

       

16.00

a Kommunizmus Áldozatainak Emléknapja

koszorúzás

Várpalotai '56-os klub

Várpalota, Turul szobor

         

február 26.

       

19.00

Imádok Férjhez menni-zenés vígjáték

 

Somerset Maugham, Nádas Gábor, Szenes Iván

Jó Szerencsét Művelődési Központ

         

február 26.

       

18.00

Dr. Somogyi Ferenc közgazdász előadása a jelenlegi gazdaságunk problémakatalógusáról

   

Jó Szerencsét Művelődési Központ 15. sz. terme

         

február 26.-március 4.

a Honvédelmi Minisztérium által meghirdetett misszióban szolgálatot teljesítők fotóinak vándor kiállítása

   

Várpalota, Helyőrségi Klub

         

március 6.-április 4.

       
 

Jó Szerencsét Filmszínház-filmvetítések

Rize, Ahogy tetszik, Konyec, Kőkemény, Lora

Oktatási és Kulturális Minisztérium, Nemzeti Kulturális alap, Magyar Mozgókép Közalapítvány

Jó Szerencsét Művelődési Központ

         

március 6.

       

08.00

1848-as történelmi játszóház a Batthyány-emlékév jegyében

   

Várpalota, Helyőrségi Klub

         

március 7.

       

14.00

Gábor Áron Nyugállományúak Klubja vezetőségi ülése

   

Várpalota, Helyőrségi Klub

         

március 8.

       

15.00

Gábor Áron Nyugállományúak Klubja nőnapi rendezvénye

   

Várpalota, Helyőrségi Klub

17.00

Holányi Julianna festőművész kiállítás megnyitója

   

Városi Könyvtár előadóterme

         

március 8.-18.

Némethné Galambos Mariann festménykiállítása

   

Várpalota, Helyőrségi Klub

         

március 12.

       

18.00

Csiszár Ernő történelemtanár előadása a Forradalmak párhuzamairól

   

Jó Szerencsét Művelődési Központ 15. sz. terme

         

március 15.

       

09.00

az 1848-as forradalom és szabadságharc évfordulójának városi megünnepelése

megemlékezés és koszorúzás

Sajtos János Inota Városrész Önkormányzó Testületének elnöke, Inotai Ált. Isk. tanulói, Búzakalász Inotai Dalkör, Heidrich Péter az Oktatási- Kulturális és Sportbizottság elnöke, Nepomuki Szt. János Ált. Isk. tanulói, Németh Árpád polgármester, Faller Jenő Szakképző Isk. tanulói, Bányász Fúvószenekar

Inota, Radnóti emlékmű

09.00

Zicy Béla 48-as nemzetőr sírjánál megemlékezés és koszorúzás

Várpalota, Alsóvárosi temető

09.30

gyülekezés

Várpalota, Táncsics utca

10.00

felvonulás az 1848-as emlékműhöz, városi ünnepség és koszorúzás

 
         

március 19.-25.

a Honvédelmi minisztárium '56-os vándor kiállítása

   

Várpalota, Helyőrségi Klub

         

március 28.

       

09.30

Piroska és a farkas-báb előadás

 

Kabóca Bábszínház

Várpalota, Helyőrségi Klub

         

március 30.

       

15.00

Húsvétváró játszóház honvédségi dolgozók gyerekei részére

   

Várpalota, Helyőrségi Klub

         

március 30.-április 30.

Honvéd Eggyütteséről készült fotók kiállítása

   

Várpalota, Helyőrségi Klub

         

április 1.

       

08.00

 I. Várpalotai Nyitott múzeumok napja

Bányászindulók szólnak a várból

Bányász Fúvószenekar, Németh Árpád Várpalota polgármestere

Várpalota, Thury-vár és környéke

10.00

Bányász Fúvószenekar előadása

10.30

Ünnepi zárófelvonulás

10.35

Németh Árpád ünnepi beszéde

         

április 4.

       

14.00

Gábor Áron Nyugállományúak Klubja vezetőségi ülése

   

Várpalota, Helyőrségi Klub

         

április 11.

       

17.00

Versmondó verseny a Költészet Napja alkalmából felnőtteknek

   

Várpalota, Helyőrségi Klub

         

április 17.

       

17.00

Dr. Gőgh Edit pszichiáter, főorvos "a sokszínű női szeretet" c. előadása

   

Jó Szerencsét Művelődési Központ 15. sz. terme

         

április 19.