- Közhasznú információk internetezőknek
- Várpalota fontosabb oldalai
- A Várpalotai Kistérség bemutatkozása
- Oktatási és kulturális intézmények Várpalotán
- Civil szervezetek Várpalotán
- Veszprém megye
- Könyvtárak
- Digitális irodalmi alkotásokat tartalmazó fontosabb oldalak
- A digitális irodalom és az újmédia elméletével foglalkozó oldalak
- Online irodalmi – kulturális folyóiratok Magyarországon
- Egyéb irodalmi oldalak
Közhasznú információk internetezőknek
Iránytű az internet világába (linkgyűjtemény, 2011)
Hasznos címek az interneten (linkgyűjtemény, 2011)
Jól használható online könyvtári szolgáltatások, adatbázisok, és egyéb alternatív lehetőségek otthonra (linkgyűjtemény, 2020)
Várpalota fontosabb oldalai
Várpalotai Hírcentrum Kft. Facebook oldala
Várpalotai Hírek
A Várpalotai Kistérség bemutatkozása
Oktatási és kulturális intézmények Várpalotán
Várpalotai Összevont Óvoda és Bölcsőde
Tagintézmények
Lurkó kuckó Központi Óvoda bemutatása – Részletekről a letölthető PDF dokumentumban olvashat
Kölyökvár Tagóvoda bemutatása – Részletekről a letölthető PDF dokumentumban olvashat
Szivárvány Tagóvoda és Bölcsőde bemutatása – Részletekről a letölthető PDF dokumentumban olvashat
Dúdoló Tagóvoda bemutatása – Részletekről a letölthető PDF dokumentumban olvashat
Rákóczi Telepi Óvoda bemutatása – Részletekről a letölthető PDF dokumentumban olvashat
Inotai Cseperedő Óvoda és Bölcsőde bemutatása – Részletekről a letölthető PDF dokumentumban olvashat
Iciri-piciri óvoda – Részletekről a letölthető PDF dokumentumban olvashat
Forrás Evangélikus Keresztyén Óvoda
Iskolák
Várkerti Általános Iskola és Tagiskolái
Várkerti Általános Iskola
Vásárhelyi András Tagiskola
Inotai Tagiskola
Kulturális intézmények
Thury-vár Rendezvényközpont (THURY-VÁR Nonprofit Kft.)
Magyar Vegyészeti Múzeum
Trianon Múzeum
Civil szervezetek Várpalotán
Veszprém megye
Könyvtárak
Konyvtarak.hu (Információk Magyarország könyvtárairól)
MATARKA (Magyar Folyóiratok Tartalomjegyzékeinek Kereshető Adatbázisa)
HUMANUS (Humántudományi Tanulmányok és Cikkek Adatbázisa)
Könyvtárak.hu - Tudás. Élmény. Kapcsolat.
http://www.konyvtarak.hu/index.php
Az összes magyarországi könyvtár, keresés katalógusaikban, híreik és eseményeik egy helyen. Virtuális könyvespolcok, könyvtáros wiki, "Veszíts el egy könyvet!" játék hivatalos oldala.
ODR (Országos Dokumentum-ellátási Rendszer)
http://www.odrportal.hu
Az Országos Dokumentum-ellátási Rendszer többek között magában foglalja a könyvtárközi dokumentumellátást, a könyvtári dokumentumok lelőhely-nyilvántartását is. Célja az, hogy megteremtse az információhoz és a dokumentumokhoz való hozzájutás azonos esélyét az ország bármely részén élő állampolgár számára a könyvtári rendszeren keresztül.
MOKKA (Magyar Országos Közös Katalógus )
http://www.mokka.hu
A MOKKA-ODR közös katalógus a www.mokka.hu címen érhető el, míg az ODR szolgáltató felület a www.odrportal.hu címen található. Mindkét portál a MOKKA-ODR egyesített katalógusában biztosít sokoldalú keresési lehetőségeket. A mokka.hu-n indított keresés eredményeként megjelenő találati listából egyetlen kattintással el lehet jutni az ODR felületre, ahol részletes példányadatokat is meg lehet tekinteni, illetve elindítható a kiválasztott dokumentumra vonatkozó könyvtárközi kérés. A keresés közvetlenül az ODR portálon is elindítható.
KSZR (Könyvtárellátási Szolgáltató Rendszer)
2004-ben létrehozott program, amelynek célja a kistelepülések könyvtári ellátásának segítése, szabályozása, s ezen keresztül a falvak, kistelepülések lakói számára közvetíti a hazai könyvtári rendszer egésze által nyújtott szolgáltatásokat. A hazai könyvtári rendszernek olyan szerves része, amelyet az Országos Dokumentum-ellátási Rendszer (ODR) kiegészítésére hoztak létre. Hiszen ahhoz, hogy az ODR szolgáltatását az ország bármely részén igénybe lehessen venni, könyvtárra, könyvtári szolgáltató helyekre, könyvtárbuszokra van szükség. A KSZR ellátás küldetése, hogy lakóhelytől függetlenül minden magyar állampolgár azonos színvonalú könyvtári szolgáltatásban részesüljön.
MEK (Magyar Elektronikus Könyvtár)
http://mek.oszk.hu/
A Magyar Elektronikus Könyvtárban magyar nyelvű vagy magyar, ill. közép-európai vonatkozású, tudományos, oktatási vagy kulturális célokra használható elektronikus dokumentumok kapnak helyet: elsősorban szöveges művek (beleértve a hangoskönyveket is). Gyűjtik továbbá az elektronikus folyóiratokat, valamint egyéb, könyvtári szempontból érdekes információforrások, szolgáltatások és dokumentumok címeit is. A MEK-ből ingyenesen lehet letölteni az elektronikus dokumentumokat (könyveket, hangoskönyveket, folyóiratcikkeket, teljes folyóiratokat stb.), azonban a felhasználásuk szigorúan csak nonprofit célra történhet.
EPA (Elektronikus Periodika Archívum)
http://epa.oszk.hu/
Az Elektronikus Periodika Archívum és Adatbázis (EPA) elektronikus időszaki kiadványokat (elektronikus folyóiratokat) kezelő archívum és forrás ill. lelőhely-nyilvántartó rendszer. Célja, hogy a magyar vonatkozású, elektronikusan elérhető időszaki kiadványokat kereshetővé tegye és archiválja. Az állomány összetétele: digitális formában hozzáférhető, részben vagy egészben teljes szöveggel olvasható, magyar nyelvű, tárgyú vagy kiadású, saját írásokat (is) közlő, azonosítható közreműködőkkel és archívummal rendelkező elektronikus folytatódó források.
NAVA (Nemzeti Audiovizuális Archívum)
http://nava.hu/
A NAVA törvényileg előírt feladata a magyar nemzeti műsorszolgáltatói kötelespéldány-archívum működtetése. A kötelespéldány-archívumban az M1, M2, Duna, RTL Klub, TV2 televíziós csatornák, valamint a Kossuth Rádió, Petőfi Rádió, Bartók Rádió 2006. január 1. óta sugárzott magyar gyártású vagy magyar vonatkozású műsorait találja meg. A kötelespéldány-gyűjtés mellett a NAVA megőriz és az úgynevezett különgyűjteményekben hozzáférhetővé tesz további audiovizuális tartalmakat is. A NAVA archívumai teljes körűen a nyilvános szolgáltatásokat nyújtó könyvtárak, iskolai oktatás célját szolgáló intézmények, muzeális intézményekl, levéltárak, valamint kép- és hangarchívumok NAVA-pontjaiban tekinthetőek meg.
DIA (Digitális Irodalmi Archívum)
http://pim.hu/dia/
A magyar Digitális Irodalmi Akadémia a legkiemelkedőbb magyar írók-költők forrásértékű szövegeinek megismertetése és az interneten történő elérhetővé tétele érdekében jött létre. A digitális könyvtár teljes életművekből épül fel. A közönség számára nyújtott internetes szolgáltatás tartalmát az eredeti szövegkiadást alapul tekintő, új, javított, hiteles kiadások alkotják. A DIA révén a kortárs magyar irodalom alkotásainak egyre bővülő köre, egységes adatbázisban, ingyenesen érhető el és ismerhető meg a világ bármely pontján.
MDK (Magyar Digitális Képkönyvtár)
http://www.oszk.hu/mdk
A Magyar Digitális Képkönyvtár (MDK) az Országos Széchényi Könyvtár irányításával és 48 magyar könyvtár összefogásával jött létre. A képkönyvtár gyűjtőköre - az Országos Széchényi Könyvtárban őrzött képanyagon túl - kiterjed a különféle gyűjteményekben őrzött magyar vagy magyar vonatkozású kódexekre, helytörténeti fotótárakra, képeslapokra, plakátokra és más képi (vagy képként szolgáltatott) dokumentumokra (pl. kéziratokra). A reprezentatív válogatás létrehozásakor elsősorban az oktatási, a tudományos és kulturális szempontok dominálnak. A könyvtárakban őrzött, digitalizált képanyag összegyűjtésével és szolgáltatásával a felhasználók áttekintést kapnak a gyűjteményekben található értékekről, és szabadon felhasználhatják azokat tanuláshoz, ismeretszerzéshez vagy akár szórakozáshoz. A haszonszerzési célú felhasználáshoz az őrzőkönyvtár engedélyét kell kérni.
Digitális irodalmi alkotásokat tartalmazó fontosabb oldalak
(Forrás: Nagy Balázs: Az irodalmi kreatívitás lehetőségei az újmediális környezetben. PhD-értekezés. Miskolc, 2014.)
Eastgate.com/catalog/PatchworkGirl.html
Wwnorton.com/college/english/pmaf/hypertext/
A digitális irodalom és az újmédia elméletével foglalkozó oldalak
(Forrás: Nagy Balázs: Az irodalmi kreatívitás lehetőségei az újmediális környezetben. PhD-értekezés. Miskolc, 2014.)
Online irodalmi – kulturális folyóiratok Magyarországon
(Forrás: Nagy Balázs: Az irodalmi kreatívitás lehetőségei az újmediális környezetben. PhD-értekezés. Miskolc, 2014.)
Egyéb irodalmi oldalak
(Forrás: Nagy Balázs: Az irodalmi kreatívitás lehetőségei az újmediális környezetben. PhD-értekezés. Miskolc, 2014.)